Номер провадження 3/754/2030/23
Справа №754/4444/23
Іменем України
24 квітня 2023 року м. Київ
Суддя Деснянського районного суду м. Києва Бабко В.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції у місті Києві притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
проживає за адресою:
АДРЕСА_1
за ст. 124 КУпАП, -
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД №150354 від 28.03.2023 зазначено, що 28.03.2023 о 09год 10хв в м. Києві на перехресті вул. Драйзера - просп. Червоної Калини, водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем "NISSAN", державний номер НОМЕР_1 при перестроюванні не надав перевагу в русі автомобілю "DAEWOO LANOS", державний номер НОМЕР_2 , що рухався в попутному напрямку праворуч від нього, не дотримався безпечного бокового інтервалу та скоїв з ним зіткнення. При ДТП авто отримали технічні пошкодження з матеріальними збитками. Водій своїми діями порушив п. 10.3, 13.1 Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 КпАП України.
Особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - в судове засідання з'явився, свою вину визнає в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, взявши до уваги визнання своєї вини ОСОБА_1 , та те що вина повністю підтверджується зібраними у справі доказами, а саме протоколом про адміністративне правопорушення ААД №150354 від 28.03.2023, схемою місця ДТП, поясненнями, суд дійшов до такого.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст. 1 КУпАП).
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Дії правопорушника слід кваліфікувати за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно ст. 124 КУпАП порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вултць, залізничних переїздів, дороніх споруд чи іншого майна - тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти нелподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на сток від шести місяців до оного року.
Обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно із ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненного правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що помякшують і обтяжують відповідальність.
Санкцією ст. 124 КУпАП, за якою складено адміністративний протокол, стосовно ОСОБА_1 , передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на сток від шести місяців до оного року.
При цьому відповідно до загальних положень ст. 30 КУпАП, адміністративне стягнення, у вигляді позбавлення права керування трпнспортним засобом, застосовкється лише у виняткових випадках, а сааме за систематичне грубе або повторне порушення порядку користування цим правом.
Таким чином, беречу до уваги положення ст. 30 КУпАП, а також ті факти, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , вперше притягується до адміністративної відповідальності, тобто раніше до кримінальної чи адміністративної відповідальності не притягався, враховуючи конкретні обставини скоєння правопорушення, вважаю за можливе призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення, а саме штаф в межах санкцій передбаченої статті, оскільки підстав для призначення адміністративного стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом, в судовому засіданні не встановлено.
Відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» з порушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 536,80грн.
Керуючись ст. 1, 7, 23, 30, 33, 34, 124, 279, 280, 283, 288, 289, 294КпАП, суд, -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850,00грн).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 536,80грн.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва.
Суддя В.В. Бабко