Ухвала від 17.04.2023 по справі 752/18747/22

Справа № 752/18747/22

Провадження № 2/752/3347/23

УХВАЛА

17.04.2023 року Голосіївський районний суд міста Києва в складі:

головуючого судді Колдіної О.О.,

з участю секретаря Ящук Д.О.,

розглянувши питання про залучення третьої особи у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини,

ВСТАНОВИВ:

в провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини.

Відповідно до поданого позову ОСОБА_1 про сить визначити місце проживання дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі заінтересовану особу з наступних підстав.

Відповідно до ст.53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов'язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Судом встановлено, що рішення у даній справі впливає на права та інтереси неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно з пунктом 7 статті 7 СК України дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода про обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Відповідно до пункту 8 ст. 7 СК України регулювання сімейних відносин має здійснюватись з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.

Відповідно до статті 19 Сімейного кодексу України, участь органу опіки та піклування при розгляді спорів про визначення місця проживання дитини є обов'язковою та передбачає подання таким органом до суду письмового висновку щодо розв'язання спору.

Оскільки рішення у даній справі стосується прав та інтересів неповнолітнього і участь у розгляді даної категорії справ Органу опіки та піклування є обов'язковою, суд вважає за необхідне залучити до участі у розгляді справи третьою особою без самостійних вимог Орган опіки та піклування Голосіївської районної в м.Києві державної адміністрації.

Враховуючи викладене, керуючись ст.53 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

залучити до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Орган опіки та піклування Голосіївської районної в м.Києві державної адміністрації.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Суддя

Попередній документ
110421157
Наступний документ
110421159
Інформація про рішення:
№ рішення: 110421158
№ справи: 752/18747/22
Дата рішення: 17.04.2023
Дата публікації: 26.04.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Голосіївський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (23.10.2023)
Результат розгляду: в позові відмовлено
Дата надходження: 27.12.2022
Предмет позову: про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
17.04.2023 14:30 Голосіївський районний суд міста Києва
05.05.2023 09:45 Голосіївський районний суд міста Києва
11.07.2023 14:30 Голосіївський районний суд міста Києва
23.10.2023 10:30 Голосіївський районний суд міста Києва