Справа № 569/4272/23
21 квітня 2023 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Сидорук Є.І. розглянувши відкритому судовому засіданні в залі суду, матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ФОП, РНОКПП - фізичну особу неможливо однозначно ідентифікувати, не працюючого, до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122-2 КпАП України, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №382054, 18 грудня 2022 року о 23 год 54 хв в м. Рівне по вул. Київська, 79, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом Toyota Rav4 д.н.з. НОМЕР_1 на вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу, завчасно подано за допомогою проблискових маячків синього та червоно кольору не зупинився. Був зупинений шляхом, переслідування на патрульному автомобілі Skoda Rapid, д.н.з. НОМЕР_2 на вул. Київська, 79, шляхом утворення штучного затору.
Всебічно дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що провадження по справі підлягає до закриття у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Так, згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган національної поліції порушив щодо ОСОБА_1 адміністративне провадження за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, про що складено протокол про адміністративне правопорушення.
Диспозиція ч. 1 ст. 122-2 КУпАП передбачає відповідальність за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
За наведених обставин, відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, із дослідженого в судовому засіданні оптичного диску відеофіксації з камери патрульного, долученого до адміністративних матеріалів, жодним чином не підтверджується факт вчинення ОСОБА_1 порушення п. 2.4 ПДР, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, та спростовано відповідними доказами.
Крім того, на момент оформлення адміністративного матеріалу були відсутні будь-які поняті чи свідки, які б могли підтвердити факт порушення законних вимог поліцейських про зупинку. На відеозаписах з нагрудних камер поліцейських також відсутні будь-які докази порушення ОСОБА_1 вимоги поліцейського про зупинку транспортного засобу, момент ймовірного правопорушення жодним чином не зафіксований.
Тому ні з протоколу про адміністративне правопорушення, ні з долучених до нього документів не вбачається фактичних даних (доказів), на основі яких у визначеному законом порядку можна було б встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, передбаченого статтею за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, відтак провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Також постановою Рівненського міського суду від 30.03.2023 закрито провадження відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП у зв"язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення щодо подій, що відбулись 18 грудня 2022 року о 23 год 54 хв в м. Рівне по вул. Київська, 79.
Таким чином, враховуючи норми ст. 256, ст. 251 КУпАП, провадження відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 245, 251, 256, 280, 283, ч.ч.1 - 3 ст.294 КУпАП, суддя, -
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд.
Суддя: