Ухвала від 24.04.2023 по справі 527/2947/22

Справа № 527/2947/22

провадження № 2/527/113/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2023 року м. Глобине

Глобинський районний суд Полтавської області в складі головуючого судді- Мицик С.А., за участю секретаря судового засідання- Кривченко В.В., представника позивача- Книша С.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до Комунального некомерційного підприємства «Глобинська міська лікарня» Глобинської міської ради про поновлення на роботі внаслідок визнання незаконним наказу про переведення та наказу про звільнення,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду перебуває вказана цивільна справа.

Ухвалою Глобинського районного суду Полтавської області від 30.01.2023 року з ВП №1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області витребувано інформацію.

На виконання вказаної Ухвали суду через канцелярію суду надійшла інформація про те, що в провадженні СВ ВП №1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження ЄРДР № 42022172010000045 від 02.11.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 138 КК України за фактом зайняття незаконною лікувальною діяльністю лікарем КНП «Глобинська міська лікарня» ОСОБА_1 . В рамках вказаного кримінального провадження відповідно до рішення слідчого судді було отримано тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебували у володінні КНП «Глобинська міська лікарня», а саме: особова справа ОСОБА_1 в межах КНП «Глобинська міська лікарня» Глобинської міської ради; документи, що містять інформацію про заробітну плату, яку отримувала ОСОБА_1 у період з квітня 2022 року по день звільнення з посади (включно) в КНП «Глобинська міська лікарня» Глобинської міської ради; накази щодо призначення на посаду, переведення на іншу посаду, тимчасового переведення на іншу посаду, скорочення штатної посади, звільнення з посади ОСОБА_1 в межах КНП «Глобинська міська лікарня» Глобинської міської ради; попередження, адресовані ОСОБА_1 у зв'язку з її переведенням та звільненням; про те, у який спосіб надсилалися усі вищевказані Накази і Попередження ОСОБА_1 стосовно її переведення та звільнення.

Ухвалою Глобинського районного суду Полтавської області від 20.03.2023 року з ВП №1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області витребувано належним чином завірені копії вказаних документів. Встановлено строк надання витребуваної інформації до 24.04.2023 року.

Вищевказана ухвала суду була направлена на адресу ВП №1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області, та отримана адресатом.

На виконання ухвали Глобинського районного суду Полтавської області від 20.03.2023 року про витребування доказів через канцелярію суду з КНП «Глобинська міська лікарня» надійшла інформація про те, що Статут КНП «Глобинська міська лікарня» та посадова інструкція виконавчого директора КНП «Глобинська міська лікарня» були вилучені органом досудового розслідування та знаходяться в матеріалах кримінального провадження ЄРДР № 42022172010000045 від 02.11.2022.

Станом на 24 квітня 2023 року ВП №1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ухвалу суду про витребування доказів від 20.03.2023 року не виконало, про причини невиконання вимог ухвали суду не повідомило.

Через неподання запитуваних документів здійснюється безпідставне затягування судового розгляду справи.

Представник позивача заявив клопотання про витребування у ГУ НП в Полтавській області належним чином завірених копій вищевказаний документів.

Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи в рамках заявленого клопотання, суд вважає, що вищевказане клопотання підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Відповідно до ст.18 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.

Відповідно до ст.129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов'язковість рішень суду. Отже, виконання судових рішень є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Відповідно до ч.ч. 6-9 ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, а бо не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.

Відповідно до ст.143 ЦПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов'язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали. Згідно зі ст.144 ЦПК України заходами процесуального примусу є, зокрема, штраф.

Згідно п.3 ч.1 ст. 148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.

ВП №1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області є територіальним (відокремленим) підрозділом ГУ НП в Полтавській області.

За таких обставин, вирішення питання про застосування заходів процесуального примусу суд вважає передчасним, та, оскільки вищезазначені докази необхідні для всебічного, повного розгляду справи та прийняття законного і обґрунтованого рішення, з метою запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства, суд вважає за доцільне витребувати з ГУ НП в Полтавській області інформацію, яку було витребувано ухвалою Глобинського районного суду Полтавської області про витребування доказів від 20.03.2023 року та яку не виконав територіальний (відокремлений) підрозділ ГУ НП в Полтавській області- ВП №1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області.

Керуючись ст. ст.76, 84, 260,353 ЦПК України, суд-

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивачки -задовольнити.

Витребувати з Головного управління Національної поліції в Полтавській області належним чином завірені копії :

-Особової справи ОСОБА_1 в межах КНП «Глобинська міська лікарня» Глобинської міської ради;

-документи, що містять інформацію про заробітну плату, яку отримувала ОСОБА_1 у період з квітня 2022 року по день звільнення з посади (включно) в КНП «Глобинська міська лікарня» Глобинської міської ради;

-накази щодо призначення на посаду, переведення на іншу посаду, тимчасового переведення на іншу посаду, скорочення штатної посади, звільнення з посади ОСОБА_1 в межах КНП «Глобинська міська лікарня» Глобинської міської ради;

- попередження, адресовані ОСОБА_1 у зв'язку з її переведенням та звільненням;

- документи, що містять інформацію про те, у який спосіб надсилалися усі вищевказані Накази і Попередження ОСОБА_1 стосовно її переведення та звільнення;

- Статут КНП «Глобинська міська лікарня» Глобинської міської ради;

- Посадову інструкцію виконавчого директора КНП «Глобинська міська лікарня» Глобинської міської ради, -

які знаходяться в матеріалах кримінального провадження ЄРДР № 42022172010000045 від 02.11.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 138 КК України

Вказану інформацію надати в строк до 29.05.2023 року.

Роз'яснити, що відповідно до ч.6 ст.84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Відповідно до ч.7 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С. А. Мицик

Попередній документ
110397826
Наступний документ
110397828
Інформація про рішення:
№ рішення: 110397827
№ справи: 527/2947/22
Дата рішення: 24.04.2023
Дата публікації: 26.04.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Глобинський районний суд Полтавської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (09.08.2023)
Дата надходження: 18.07.2023
Розклад засідань:
13.12.2022 10:30 Глобинський районний суд Полтавської області
17.01.2023 11:15 Глобинський районний суд Полтавської області
30.01.2023 14:00 Глобинський районний суд Полтавської області
21.02.2023 13:00 Глобинський районний суд Полтавської області
09.03.2023 11:00 Глобинський районний суд Полтавської області
20.03.2023 09:00 Глобинський районний суд Полтавської області
23.03.2023 15:00 Глобинський районний суд Полтавської області
24.04.2023 09:00 Глобинський районний суд Полтавської області
29.05.2023 10:30 Глобинський районний суд Полтавської області
19.06.2023 14:45 Глобинський районний суд Полтавської області
21.06.2023 10:00 Глобинський районний суд Полтавської області
27.06.2023 16:30 Глобинський районний суд Полтавської області
07.07.2023 13:00 Глобинський районний суд Полтавської області
08.08.2023 13:30 Глобинський районний суд Полтавської області
19.10.2023 14:50 Полтавський апеляційний суд
09.11.2023 14:10 Полтавський апеляційний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
КАРПУШИН ГРИГОРІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
ЛЕВИЦЬКА Т В
МИЦИК СВІТЛАНА АНАТОЛІЇВНА
СВІСТЄЛЬНІК ЮЛІЯ МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
КАРПУШИН ГРИГОРІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
ЛЕВИЦЬКА Т В
МИЦИК СВІТЛАНА АНАТОЛІЇВНА
СВІСТЄЛЬНІК ЮЛІЯ МИКОЛАЇВНА
відповідач:
Комунальне некомерційне підприємство «Глобинська міська лікарня» Глобинської міської ради
Комунальне некомерційне підприємство "Глобинська міська лікарня Глобинської міської ради"
позивач:
Хаджива Олена Петрівна
заінтересована особа:
Комунальне некомерційне підприємство "Глобинська міська лікарня Глобинської міської ради"
заявник:
Книш Сергій Іванович
Комунальне некомерційне підприємство "Глобинська міська лікарня Глобинської міської ради"
Комунальне некомерційне підприємство "Глобинська міська лікарня" Глобинської міської ради
суддя-учасник колегії:
ГАЛЬОНКІН СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
КУЗНЄЦОВА ОЛЕНА ЮРІЇВНА