Справа № 191/1566/23
Провадження № 1-в/191/132/23
іменем України
21 квітня 2023 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого - судді ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове Дніпропетровської області клопотання начальника ДУ «Синельниківська ВК (№94)» ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Кам'янське Дніпропетровської області, громадянина України, засудженого 10.06.2017 Дніпровським районним судом м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області за ч.2 ст.185, ч.2 ст.190, ч.2 ст.186, ч.1 ст.70 КК України до 4 років 2 місяців позбавлення волі. Початок строку - 12.03.2019, кінець строку - 12.05.2023, -
Начальник ДУ «Синельниківська ВК (№94)» ОСОБА_3 звернувся до суду з даним клопотанням, обґрунтовуючи його тим, що з установи СВК-94 звільняється ОСОБА_4 , який за час відбування покарання в СВК-94 з 15.01.2020 характеризується негативно. Засуджений ОСОБА_4 за час відбування покарання зарекомендував себе як порушник установленого порядку відбування покарання, правил внутрішнього розпорядку і на шлях виправлення не став. За час відбування покарання в місцях позбавлення волі має 1 заохочення 08.07.2020 -подяка. Має двадцять стягнень: 18) 09.09.2022 - догана; 19) 23.12.2022 - 10 діб ДІЗО; 20) 10.02.2023 - 10 діб ДІЗО. Просить суд, керуючись п. б ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», встановити засудженому ОСОБА_4 , адміністративний нагляд з такими обмеженнями: заборонити вихід з місця помешкання з 22.00 до 6.00 годин; заборонити відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив; заборонити виїжджати за межі району без дозволу ВП; з'являтися до органу Національної поліції (відділу поліції) для реєстрації 4 рази на місяць.
Представник Синельниківської ВК №94 та засуджений ОСОБА_4 надали заяви про розгляд справи у їх відсутності.
Суд, дослідивши матеріали даної справи та оцінивши їх у сукупності, дійшов такого висновку.
Статтею 2 Закону України від 01.12.1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. "б" ст. 3 Закону України від 01.12.1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Частиною 1 п.1 ст.5 Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пунктах "б" і "г" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості ( ч.1 ст.6 Закону ).
Згідно ст. 133 КВК України злісним порушником установленого порядку відбування покарання є засуджений, який не виконує законних вимог адміністрації, необґрунтовано відмовляється від праці (не менш як три рази протягом року); вчинив протягом року більше трьох інших порушень режиму відбування покарання, за умови, якщо за кожне з цих порушень за постановою начальника колонії або особи, яка виконує його обов'язки, були накладені стягнення, що достроково не зняті або не погашені у встановленому законом порядку.
Отже, наявність негативної характеристики, шістнадцять стягнень за невиконання законних вимог адміністрації та порушення режиму відбування покарання у вигляді попередження, доган та суворих доган, які не зняті та непогашені в установленому законом порядку, свідчать про те, що засуджений ОСОБА_4 є злісним порушником установленого порядку відбування покарання,який не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства.
Таким чином, дане клопотання є обґрунтованим, законним, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі та засудженому необхідно встановити адміністративний нагляд строком на 1 рік.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, ст. ст.2, 3 п. «г», ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року, суд, -
Клопотання задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , строком на 1 рік з наступними обмеженнями:
- заборонити вихід з місця помешкання з 22.00 до 6.00 годин;
- заборонити відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив;
- заборонити виїжджати за межі району без дозволу органів Відділу поліції;
- з'являтися до органу Національної поліції(відділу поліції) для реєстрації 4 рази на місяць.
Копію ухвали направити начальнику ДУ «Синельниківська ВК (№94), та засудженому для відома.
Ухвалу може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд протягом семи діб з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1