Справа № 420/712/23
21 квітня 2023 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марина П.П., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН» до Головного управління ДПС в Одеській області, в якому позивач просить:
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС в Одеській області від 15.12.2022 року № 11525/15-32-04-08-20/41543846 (форма «Н»), яким застосовано штраф за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування на 15 і менше календарних днів на суму ГІДВ 242083 грн. 34 коп. у розмірі 10% у сумі 24208 грн.34 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на підставі акту перевірки ГУ ДПС в Одеській області прийняте податкове повідомлення-рішення від 15.12.2022 року № 11525/15-32-04-08-20/41543846, відповідно до якого за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на суму ПДВ 242083 грн. 34 коп. застосовано штраф у розмірі 10% у сумі 24 208 грн. 34 коп.
Представник позивача вказує, що ТОВ «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН» не погоджується з Висновком Акту перевірки та винесеним на його підставі податковим повідомленням-рішенням від 15.12.2022 р. № 11525/15- 32-04-08-20/41543846, вважає їх необ'єктивними, необґрунтованими, упередженими, такими, що не відповідають фактичним обставинам справи і суперечать нормам діючого законодавства, що стало підставою для звернення до суду з даною позовною заявою.
За твердженням представника позивача, при реєстрації зазначених податкових накладних ТОВ «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН» повністю дотримувалось діючого податкового законодавства. З 24.02.2022 була припинена робота Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН). Відновилася його робота тільки 27.05.2022. За три місяці у платників ПДВ накопичилися незареєстровані в ЄРПН ПН/РК за лютий-травень 2022 року. Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» було внесено до Податкового кодексу України зміни, зокрема 15 липня 2022 року визначалось крайнім строком виконання платником обов'язку зареєструвати податкові накладні в Реєстрі. Податкові накладні, зареєстровані 15 липня 2022 року, зареєстровані з дотриманням встановленого законом строку.
Крім того, представник позивача, покликаючись на Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» від 13.12.2022 р. № 2836-ІХ, зазначає, що платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов'язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 р., за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року. Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 2836 відповідні норми застосовуються, починаючи з 27 травня 2022 р. Відтак законодавцем унормовано останній день реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування - не пізніше 15 липня 2022 року.
З огляду на викладене, представник позивача вважає, що податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області від 15.12.2022 року № 11525/15-32-04-08-20/41543846 є протиправними та підлягає скасуванню.
Відповідачем до суду надано відзив на адміністративний позов, згідно якого представник відповідача зазначає, що Головне управління ДПС у Одеській області позов не визнає, не погоджується з доводами позивача, вважає, що позов не підлягає задоволенню.
Представник відповідача вказує, що відповідно до фактичних обставин справи контролюючим органом згідно з до пп.75.1.1 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України проведено перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування до податкових накладних за звітні періоди: лютий - травень 2022 року. За результатами перевірки складено акт від 09.11.2022 року №11584/15-32-04-08-17/41543846.
Згідно з підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 ПК України, на підставі Акта перевірки, контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення від 15.12.2022 року №11525/15-32-04-08-20/41543846 (форма «Н»), яким до Позивача за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 242083,34 грн. застосовано штраф в розмірі 10% у сумі 24208,34 грн.
Представник відповідача стверджує, що Головним управлінням ДПС в Одеській області у законний спосіб прийнято податкове повідомлення-рішення від 15.12.2022 року №11525/15-32-04-08-20/41543846.
Представником позивача подано відповідь на відзив, в якій зазначено, що позивач - ТОВ «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН» категорично заперечує проти викладених у відзиві доводів, вважає їх безпідставними, такими, що не ґрунтуються на нормах чинного податкового законодавства та не спростовують доводи позивача, викладені у позові.
Ухвалою суду від 20.01.2023 року відкрито провадження по даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини та факти, якими обґрунтовувалися вимоги, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.
Відповідно до матеріалів справи, товариство з обмеженою відповідальністю «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН» зареєстровано платником податку на додану вартість 08.10.20021 р. №200644288.
ТОВ «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН» складено такі податкові накладні:
№15 від 21.02.2022 року на суму 210000,00 грн, в т.ч. ПДВ 35000,00 грн;
№14 від 18.02.2022 року на суму 475000,00 грн, в т.ч. ПДВ 79166,67 грн;
№6 від 11.02.2022 року на суму 690000,00 грн, в т.ч. ПДВ 115000,00 грн;
№14 від 18.02.2022 року на суму 475000,00 грн, в т.ч. ПДВ 79166,67 грн.
Відповідно до повідомлень про отримання звітності та квитанцій №1 зазначені податкові накладні подані для реєстрації в ЄРПН 15.07.2022 року.
Посадовими особами Головного управління ДПС в Одеській області складено акт №11584/15-32-04-08-171/41543846 від 09.11.2022 року у висновках якого зазначено, що перевіркою встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, що підлягають наданню покупцям платникам податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 та пункту 69.1 п.69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідних положень» Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями), на яких відповідно до вимог статей 1192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації. За порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних до підприємства застосовуються штрафні санкції відповідно до п. 1201.1 ст.1201 Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755- VI зі змінами і доповненнями.
Так, в акті перевірки встановлено, що ТОВ «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН» порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних №15 від 21.02.2022 року, №14 від 18.02.2022 року, №6 від 11.02.2022 року, №14 від 18.02.2022 року на 1 день.
На підставі акту перевірки №11584/15-32-04-08-171/41543846 від 09.11.2022 року Головним управлінням ДПС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення 11525/15-32-04-08-20/41543846 від 15.12.2022 року, яким за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і більше календарниї днів на суму ПДВ 242083,34 грн, застосовано штраф в розмірі 10% у сумі 24280, 34 грн.
На переконання позивача відповідачем незаконно і безпідставно прийнято зазначене податкове повідомлення-рішення, а тому позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 року №2755-VI.
Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
У розумінні підпункту 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 ПК України контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.
Пунктом 75.1 статті 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО.
Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах, повнота нарахування та своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у разі невідповідності резидента Дія Сіті вимогам, визначеним пунктами 2, 3 частини першої та пунктом 10 частини другої статті 5 Закону України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні".
Пунктом 11 підрозділу 2 розділу ХХ Перехідних положень ПК України передбачено, що з 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування.
Абзацом 1 пункту 201.10 ст.201 Кодексу визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
На момент виникнення спірних правовідносин абзацом 3 п.69.1 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України було передбачено, що платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов'язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.
Згідно із підпунктом 120-1 статті 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
Так, постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Порядок №1246), який визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр).
Як визначено пунктом 5 Порядку №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, а також з урахуванням Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Згідно з пунктами 12-15 вказаного Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДПС.
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
Отже, як ПК України так і Порядком №1246 передбачено, що у разі отримання контролюючим органом податкової накладної від платника податку, за результатами проведення перевірки яких, платнику податку надсилається квитанція про прийняття, неприйняття або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Як вбачається із матеріалів справи податкові накладні датовані 15.02.2022 року, 18.02.2022, 11.02.2022, 12.05.2022 року та позивачем зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних 15.07.2022, що не заперечується учасниками справи.
Нормами абз.3 п.п.69.1 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України (в редакції на момент спірних правовідносин) було визначено, що такі накладні повинні бути зареєстровані до 15.07.2022.
Аналізуючи нормативні акти, які регламентують спірні правовідносини, зокрема, строки реєстрації податкових накладних, визначені ПК України, Порядком суд вважає, що в даному випадку останній календарний день на реєстрацію податкових накладних був не 14.07.2022 як вважає відповідач, а 15.07.2022.
На користь такого висновку свідчить також змістове уточнення законодавцем правового регулювання питання щодо строків подання податкових накладних, Законом України від 13.12.2022 №2836-ХI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України», яким внесено зміни до абз.3 п.п.69.1 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України та визначено, що платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов'язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків щодо: реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року.
При вирішені спірних правовідносин суд зазначає, що Законом №2836-ХI звільнені від відповідальності платники податків, які зареєстрували податкові накладні не пізніше 15.07.2022, що зробив в даному випадку і позивач.
Крім того, суд звертає увагу на те, що Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №2836-ХI, передбачено, що норми абзаців другого - вісімнадцятого підпункту 4 пункту 4 розділу I цього Закону (щодо змін до підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України) застосовуються починаючи з 27 травня 2022 року.
Тобто, законодавець внісши відповідні зміни звільнив таких платників податків від відповідальності за певних умов та поширив його дію на момент виникнення спірних правовідносин.
Отже враховуючи вищезазначене суд вважає, що у даному випадку позивачем не порушено вимог ПК України та Порядку №1246 в частині строків реєстрації податкових накладних за лютий - травень 2022 року, відповідно до норм Закону №2836-ХI такі платники податків звільнені від відповідальності за умови їх реєстрації не пізніше 15.07.2022, а тому застосування штрафних санкцій у розмірі 24208,34 грн, визначених податковим повідомленням-рішенням від 15.12.2022 №11525/15-32-04-08-20/41543846 є протиправним, а позов підлягає задоволенню.
Суд звертає увагу відповідача, що відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст. 242 КАСУ, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем за подання даного адміністративного позову сплачений судовий збір в розмірі 2684,00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією №2360 від 16.01.2023 року.
Враховуючи, що адміністративний позов підлягає задоволенню, з Головного управління ДПС в Одеській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН» слід стягнути 2684,00 грн.
Керуючись ст. ст. 9, 72-73, 77, 78, 90, 242, 245, 255, 295 КАС України суд
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС в Одеській області від 15.12.2022 року № 11525/15-32-04-08-20/41543846 (форма «Н»), яким застосовано штраф за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування на 15 і менше календарних днів на суму ГІДВ 242083 грн. 34 коп. у розмірі 10% у сумі 24208 грн.34 коп.
Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН» сплачений судовий збір в розмірі 2684,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи проводився в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН» (код ЄДРПОУ 41543846, пр.-т Миру, 5-Р, м. Чорноморськ, Одеська область, 68001);
Відповідач: Головне управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 44069166, адреса: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5).
Суддя П.П.Марин