СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/2329/23
ун. № 759/6960/23
20 квітня 2023 року м. Київ
Слідчий суддя Святошинського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального органу ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні № 12022100060000420, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.04.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України,
18.04.2023 старший слідчий слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області майор поліції ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням, про тимчасовий доступ до речей та документів, в рамках кримінального провадження №12022100060000420 від 11.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України.
Клопотання обґрунтовується тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022100060000420 від 11.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 06.03.2022, невстановлені особи, перебуваючи на території митного терміналу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 , одягнуті у військову форму, та озброєні автоматичною зброєю, незаконно заволоділи транспортними засобами, що належать ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в кількості 29 (двадцяти девяти) автомобілів марки «HYUNDAI».
Крім цього, вказаними особами, при вчиненні дій спрямованих на незаконне заволодіння даними транспортними засобами було складено «акт приймання передачі транспортних засобів та/або техніки», щодо автомобілів: Hyundai Palisade 2.2 CRDiTop 8AT (номер кузова НОМЕР_3 ); Hyundai Palisade 2.2 CRDiTopNappa 8AT (номер кузова НОМЕР_4 ); Hyundai Palisade 2.2 CRDiTop 8AT (номер кузова НОМЕР_5 ); Hyundai Palisade 2.2 CRDiTop 8AT (номер кузова НОМЕР_6 ); Hyundai H-350 (номер кузова НОМЕР_7 ); Hyundai Palisade 2.2 CRDiTopNappa 8AT (номер кузова НОМЕР_8 ); Hyundai Staria US4 2.2 CRDi 7-Top Nappa (номер кузова НОМЕР_9 ); Hyundai IONIQ 5 TopPlusSolar 73kWh AWD (номер кузова НОМЕР_10 ); Hyundai H-350 (номер кузова НОМЕР_11 ); Hyundai H-350 (номер кузова НОМЕР_12 ); Hyundai H-350 (номер кузова НОМЕР_13 ); Hyundai Palisade 2.2 CRDiTopNappa 8AT (номер кузова НОМЕР_14 ); Hyundai Palisade 3.5 MPiTop 8AT (номер кузова НОМЕР_15 ); Hyundai H-350 (номер кузова НОМЕР_16 ); Hyundai Palisade 2.2 CRDiTopNappa 8AT (номер кузова НОМЕР_17 ); Hyundai Palisade 2.2 CRDiTop 8AT (номер кузова НОМЕР_18 ); Hyundai Palisade 2.2 CRDiTop 8AT (номер кузова НОМЕР_19 ); Hyundai H-350 (номер кузова НОМЕР_20 ); Hyundai Palisade 3.5 MPiTop 8AT (номер кузова НОМЕР_21 ); Hyundai Staria US4 2.2 CRDi 9-Business 8AT (номер кузова НОМЕР_22 ); Hyundai H-350 (номер кузова НОМЕР_23 ); Hyundai H-350 (номер кузова НОМЕР_24 ); Hyundai H-350 (номер кузова НОМЕР_25 ); Hyundai Palisade 3.5 MPiTopNappa 8AT (номер кузова НОМЕР_26 ); Hyundai H-350 (номер кузова НОМЕР_27 ); Hyundai H-350 (номер кузова НОМЕР_28 ); Hyundai Palisade 2.2 CRDiTop 8AT (номер кузова НОМЕР_29 ); Hyundai Palisade 2.2 CRDiTop 8AT (номер кузова НОМЕР_30 ); Hyundai Palisade 2.2 CRDiTopNappa 2SR 8AT(номер кузова НОМЕР_31 ) - нібито в рамках реалізації положень Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» від 17.05.2012 року №4765-VI, Указу Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», від 24.02.2022 року, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 року №389-VII, Положення про військово-транспортний обов'язок, затвердженого постановою КМУ від 28.12.2000 року №1921 (в редакції постанови КМУ від 17.06.2015 року №405) - у зв'язку з проведенням мобілізації людських транспортних ресурсів.
Водночас, відповідно до вимог Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану від 17.05.2012 року №4765-VI, примусове відчуження майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану може здійснюватися з попереднім повним відшкодуванням його вартості. У разі неможливості попереднього повного відшкодування за примусово відчужене майно таке майно примусово відчужується з наступним повним відшкодуванням його вартості.
Примусове відчуження або вилучення майна у зв'язку із запровадженням та виконанням заходів правового режиму воєнного стану здійснюється за рішенням військового командування, погодженим відповідно з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною, районною, Київською чи ІНФОРМАЦІЯ_3 або виконавчим органом відповідної місцевої ради.
У місцевостях, де ведуться бойові дії, примусове відчуження або вилучення майна здійснюється за рішенням військового командування без погодження з органами, зазначеними у частині першій цієї статті.
Про примусове відчуження або вилучення майна складається акт. Бланк акта про примусове відчуження або вилучення майна (далі - акт) виготовляється за єдиним зразком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
В акті зазначаються:
1) назва військового командування та органу, що погодив рішення про примусове відчуження або вилучення майна, або військового командування чи органу, що прийняв таке рішення;
2) відомості про власника (власників) майна:
для юридичних осіб - повне найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код;
для фізичних осіб - прізвище, ім'я, по батькові, постійне місце проживання та ідентифікаційний номер у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, крім осіб, які з релігійних або інших переконань відмовилися від ідентифікаційного номера, про що мають відповідну відмітку у паспорті;
3) відомості про документ, що встановлює право власності на майно (у разі наявності);
4) опис майна, достатній для його ідентифікації. Для нерухомого майна - відомості про місцезнаходження (адреса), для рухомого майна (наземні, водні та повітряні транспортні засоби) - відомості про реєстраційний номер транспортного засобу, марку, модель, номер шасі, рік випуску та інші реєстраційні дані;
5) сума виплачених коштів (у разі попереднього повного відшкодування вартості майна).
Акт підписується власником майна або його законним представником і уповноваженими особами військового командування та органу, що погодив рішення про примусове відчуження майна, або військового командування чи органу, що прийняв таке рішення, і скріплюється печатками військового командування та/або зазначених органів.
При вилученні вказаних вище транспортних засобів, було сладено акт-прийому передачі, бланк якого не відповідає формату визначеному ЗУ «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану».
До того ж, в ході здійснення досудового розслідування, представниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », було надано оригінали документів, а саме «акт приймання передачі транспортних засобів та/або техніки», в яких нібито від імені військової частини НОМЕР_32 ІНФОРМАЦІЯ_4 виступає ОСОБА_5 .
Відповідно до відповіді на вимогу (в порядку ст. 93 КПК України), ОСОБА_5 військову службу у військовій частині НОМЕР_32 не проходив та не проходить.
Під час досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 користується номером мобільного телефону НОМЕР_33 .
Перевірити, а також встановити інших осіб причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, можливе лише шляхом опрацювання інформації про зв'язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг з вище перерахованими абонентськими номерами, за період часу який передував вчиненню кримінального правопорушення, тобто з 00 год. 00 хв. 01.03.2022 по теперішній час.
Беручи до уваги вищевикладене, виникла необхідність у перевірці зазначеної інформації, яка самостійно або у сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження може слугувати як доказ обставин, що підлягають встановленню під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження.
До клопотання подані матеріали на підтвердження його обґрунтованості.
Слідчий просив розглянути клопотання за його відсутності, про що подав відповідну заяву, в якій клопотання підтримав, просив задовольнити.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
Дослідивши клопотання та копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно положень ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Слідчим суддею встановлено наступні обставини.
З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів вбачається, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022100060000420 від 11.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України.
З метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей і документів оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », оскільки інформація, яка буде отримана надасть можливість встановити осіб, які можуть бути причетними до вчинення вказаного кримінального правопорушення.
У інший спосіб отримати речі та документи, що знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », неможливо.
Зважаючи на те, що органом досудового розслідування здійснюється розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України, в ході якого невстановлено осіб, що можуть бути причетними до вказаного кримінального правопорушення, вказана у клопотанні інформація, дозвіл на тимчасовий доступ до якої просить надати слідчий знаходяться в оператора мобільного зв'язку, і що вона має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні № 12022100060000420, містить охоронювану законом таємницю та те, що іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів неможливо, таке клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України та доводить наявність обставин передбачених ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя приходить до висновку, що таке клопотання слід задовольнити , однак частково. З урахуванням дати вчинення можливого кримінального правопорушення та відсутності будь-яких доводів стосовно необхідності надання тимчасового доступу у період, заявлений слідчим, слід надати слідчому доступ до вказаної інформації за період часу з 00 год. 00 хв. 01.03.2022 до 11.04.2022, що необхідно для досягнення цілей та мети досудового розслідування.
Керуючись ст. ст. 132, 163 - 164, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального органу ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні № 12022100060000420, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.04.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України,- задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Київській області, які входять до складу слідчої групи у кримінальному проваджені №12022100060000420 від 11.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України, а саме - ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , на тимчасовий доступ до речей і документів оператора мобільного зв'язку: ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: до інформації про зв'язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг у період часу з 00 год. 00 хв. 01.03.2022 по 11.04.2023, за абонентським номером: НОМЕР_33 .
Зобов'язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », виготовити та надати слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Київській області які входять до складу слідчої групи у кримінальному проваджені №12022100060000420 від 11.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України, а саме - ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , у електронному та друкованому вигляді, документи щодо абонентського номеру НОМЕР_33 , у період часу з 00 год. 00 хв. 01.03.2022 по 11.04.2023 з наступними відомостями:
2.1Адреси розташувань базових станцій;
2.2Типи з'єднань (вхідні та вихідні дзвінки, SМS (без розкриття змісту), ММS, GРRS, переадресація);
2.3Дати, час та тривалість з'єднань;
2.4Адреси місцеперебування абонента А та абонента В телефонних номерів в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання, вхідних і вихідних SМS і ММS повідомлень;
2.5Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента Б) (абонентський, серійний, ICCID, ІМSІ номери сім-картки, ІМЕІ);
2.6Ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувається сеанс зв'язку (абонент Б), з'єднання нульової тривалості.
Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення ухвали, тобто до 20.05.2023.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі не виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів оскарженню не підлягають, крім ухвал про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя: ОСОБА_1