Справа № 505/314/23
Провадження № 3/505/763/2023
Іменем України
03.04.2023 р. суддя Котовського міськрайсуду, Одеської області Павловська Г.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Подільського РУП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ст. 173 КУпАП,
-за ст. 185 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ №539570 від 18 січня 2023 року - ОСОБА_1 18 січня 2023 року о 22 годині 15 хвилин, перебуваючи за адресою: вул. Енергетиків, м. Подільськ Одеської області, біля кафе «Зіберт» ображав працівників поліції нецензурною лайкою, чим вчинив правопорушення передбачене ст. 173 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ №539496 від 18 січня 2023 року - ОСОБА_1 18 січня 2023 року о 22 годині 15 хвилин, перебуваючи за адресою: вул. Енергетиків, м. Подільськ Одеської області, біля кафе «Зіберт», під час конфлікту на законні вимоги поліцейських припинити протиправні дії відповів грубою відмовою, висловлювався нецензурною лайкою, намагався вчинити бійку та втекти, чим вчинив правопорушення передбачене ст. 185 КУпАП.
Суддя, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходить до наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Згідно до вимог ст. 257 КУпАП, протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 278 КпАП України під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувані необхідні додаткові матеріали, які мають значення для правильного вирішення справи, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи про час і місце її розгляду.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, рік народження, ідентифікаційний номер, місце мешкання, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В порушення вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 відсутні відомості про свідків правопорушення, а саме їх місце проживання, а ОСОБА_1 не визнає своєї вини, що унеможливлює об'єктивно розглянути протокол про адміністративне правопорушення та прийняти правильне і законне рішення.
Відповідно до абз. 5 п. 24 Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. № 14 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП України, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Крім того, «Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» від 01 грудня 2015 року за № 1496/27941, чітко визначений порядок оформлення протоколу про адміністративне правопорушення і не передбачено внесення до протоколу в подальшому виправлень, дописок і т.п.
За таких обставин, матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.ст. 173, 185 КУпАП слід повернути до Подільського РУП ГУНП в Одеській області для доопрацювання.
Керуючись ст. 256, 283 КУпАП, суддя
Повернути адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 за ст.ст. 173, 185 КУпАП для доопрацювання до Подільського РУП ГУНП в Одеській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Г.В. Павловська