Рішення від 20.04.2023 по справі 160/4194/23

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2023 року Справа № 160/4194/23

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Горбалінського В.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

03.03.2023 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій позивач просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зменшення основного розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 під час її перерахунку з 76% на 70% на підставі постанови Кабінету Міністрів України №103, від відповідних сум грошового забезпечення з 01.01.2018 року;

- визнати протиправну відмову, викладену у листі-відмові від 01.03.2023 року №7026-3575/Х-01/8-0400/23, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області ОСОБА_1 у здійсненні з 01.12.2019 року перерахунку та виплати пенсії з урахуванням довідки про розмір грошового забезпечення №33/24/С-8489 від 19.09.2022 року, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання» МВС України по Дніпропетровській області», виходячи з відсоткового визначення розміру пенсії 76% сум грошового забезпечення;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 та виплачувати її виходячи з відсоткового визначення розміру пенсії у розмірі 76% сум грошового забезпечення, з 01.01.2018 року, з урахуванням раніше виплачених сум;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести з 01.12.2019 року перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 пенсію відповідно до статті 63 Закону України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №33/24/С-8489 від 19.09.2022 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII йому призначено пенсію у розмірі 76% грошового забезпечення. З 01.01.2018 року відповідач здійснив перерахунок пенсії із застосуванням 70% відповідних сум грошового забезпечення, що в свою чергу призвело до зменшення розміру пенсії. Позивач вважає, що оскільки він був звільнений у зв'язку з виходом на пенсію і пенсія йому була призначена виходячи із 76% грошового забезпечення, норма про обмеження розміру пенсії до 70% на нього не розповсюджується. Також позивач зазначив, що ним отримано оновлену довідку Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області» №33/24/С-8489 від 19.09.2022 року, але відповідач на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.11.2022 року по справі №160/15084/22 не здійснив перерахунок пенсії позивача з 01.12.2019 року з урахуванням 79% грошового забезпечення. У зв'язку з чим, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

08.03.2023 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі та призначено розгляд останньої за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Також даною ухвалою витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області належним чином завірену копію пенсійної справи ОСОБА_1 та встановлено відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі для подання витребуваних судом документів.

Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області отримало копію ухвали про відкриття провадження у справі та копію позовної заяви з додатками 08.03.2023 року, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа, яка наявна в матеріалах справи.

11.04.2023 року Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із відзивом на позовну заяву.

В обґрунтування відзиву відповідач зазначив, що 01.01.2016 року пенсія позивача на виконання постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року була перерахована виходячи з 70% грошового забезпечення. Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.11.2022 року по справі №160/15084/22 не зобов'язано відповідача здійснити перерахунок пенсії з урахуванням 76% грошового забезпечення, а отже відсутні підстави у відповідача для перерахунку пенсії з 01.12.2019 року на виконання вказаного рішення суду з урахуванням 76% грошового забезпечення. На підставі зазначеного відповідач просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Відповідач у встановлений судом строк не подав витребувані судом документи.

Відповідно до ч.9 ст.80 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне розглянути дану адміністративну справу за наявними в ній доказами.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позовна заява та відзив на позовну заяву, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію по лінії МВС України, за вислугу років, як працівник органів внутрішніх справ, у відповідності до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно з матеріалами пенсійної справи, пенсія ОСОБА_1 призначена у розмірі 76% від грошового забезпечення.

21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

На виконання вимог наведеної постанови, 01.01.2016 року Головним управлінням Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року, яким встановлено основний розмір пенсії 70% від грошового забезпечення.

19.09.2022 року Міністерством внутрішніх справ України в особі Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області» складено довідку №33/24/С-8789 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за листопад 2019 року, яке складається з наступних складових, а саме:

- посадовий оклад - 2500,00 грн.;

- оклад за спеціальним званням (капітан поліції) - 1800,00 грн.;

- надбавка за стаж служби в поліції (50%) - 2150,00 грн.;

- надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (44,91%) - 2896,70 грн.;

- премія (62,58%) - 5849,16 грн.

Всього - 15 195,86 грн.

22.11.2022 року рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі №160/15084/22 позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено повністю.

Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у перерахунку та виплати з 01.12.2019 року пенсії згідно із нової довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області» від 19.09.2022 року № 33/24/С-8489, виданої на ім'я ОСОБА_1 .

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду в Дніпропетровській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.12.2019 року пенсію згідно із нової довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області» від 19.09.2022 року № 33/24/С-8489 з урахуванням усіх складових та додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) й премії, що містяться у довідці, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.11.2022 року по справі №160/15084/22 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 , виходячи з 70% грошового забезпечення, визначеного у довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області» від 19.09.2022 року №33/24/С-8489, а саме: в розмірі 10 637,10 грн.

01.02.2023 року ОСОБА_1 звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в якій просив здійснити з 01.01.2018 року та з 01.12.2019 року перерахунок його пенсії з урахуванням 76% грошового забезпечення.

01.03.2023 року Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області розглянуло заяву ОСОБА_1 від 01.02.2023 року та листом за №7026-3575/Х-01/8-0400/23, що підстави для проведення перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016 року з урахуванням 76% грошового забезпечення відсутні.

Вказані обставини слугували для звернення до суду з даною позовною заявою.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII (далі - Закон №2262-XII) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктами 3,4,5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (в редакції, яка діяла на момент проведення перерахунку) (далі - постанова №103), перераховано з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;

з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

У разі коли внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією постановою, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно із Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Тобто, саме пунктом 3 постанови №103 встановлювалась поетапність виплати пенсії особам, які перебували на службі в органах внутрішніх справ, яка відрізнялась від поетапності виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 12, ст. 301).

Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - постанова №988), яка набрала чинності 02.12.2015 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Встановлені нові розміри грошового забезпечення, значно перевищують посадові оклади і оплату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Згідно із ст.102 Закону України «Про Національну поліцію» №580-VIII від 02.07.2015 (далі - Закон №580-VIII) пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до абзацу 2 пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Отже, з огляду на викладене, позивач, як колишній працівник міліції (поліції) та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або у зв'язку із введенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення встановлених законодавством для поліцейських.

Судом встановлено, що відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 року, призначеної позивачу за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», обчисливши її у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Відповідно до ч.1 ст.13 Закону № 2262-XII (в чинній редакції) визначено розміри, в яких призначаються пенсії за вислугу років, а згідно з частиною 2 вказаної статті максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

До цього, згідно з ч.2 ст.13 Закону №2262-XII (в редакції на час призначення пенсії позивачу) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-VI внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII, згідно яких цифри "90" замінено цифрами "80".

Згідно з пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року №3668-VI обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.

Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 року №1166-VII внесено зміни у частину 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно з якими цифри "80" замінено цифрами "70".

Саме така, змінена редакція статті 13 Закону №2262-XII була застосована відповідачем при визначенні розміру пенсії позивача при проведенні перерахунку, хоча до часу проведення перерахунку пенсії в 2016 році йому пенсія обчислювалась, виходячи з розміру 76% грошового забезпечення.

Частиною 1 статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Неприпустимість зворотної дії нормативно-правового акта полягає в тому, що запроваджені ним нові норми не можуть застосовуватись до правовідносин, які існували раніше.

Відтак, при здійсненні перерахунку пенсії позивачу у відповідача були відсутні підстави для обмеження розміру його пенсії 70% грошового забезпечення, згідно з частини 2 статті 13 Закону №2262-XII, оскільки дане обмеження не стосується випадку з позивачем, якому пенсія не призначалась вперше, а вже була призначена.

Отже, при перерахунку пенсії має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Встановлення в подальшому граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення стосується порядку призначення пенсії у разі реалізації права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

При перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним. За таких обставин у відповідача були відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії при здійсненні її перерахунку.

Аналогічна позиція викладена в рішенні Верховного Суду від 04.02.2019 по справі №240/5401/18, яке набрало законної сили і є зразковим рішенням.

При цьому, суд звертає увагу, що лист Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 01.03.2023 року за №7026-3575/Х-01/8-0400/23 не є рішенням суб'єкта владних повноважень, яким позивачу зменшено відсотковий розмір грошового забезпечення при виплаті пенсії, а тому суд дійшов висновку, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області вчинено протиправні дії, а саме: зменшено відсоткове значення розміру пенсії позивача під час її перерахунку з 01.01.2016 року з 76% до 70% сум грошового забезпечення.

Враховуючи вищенаведене, з метою відновлення порушеного права позивача, суд дійшов висновку про необхідність виходу за межі позовних вимог та зобов'язання відповідача здійснити з 01.01.2016 року перерахунок та виплату пенсії позивача у розмірі 76% сум грошового забезпечення, з урахуванням раніше виплачених сум.

Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з 01.12.2019 року у розмірі 76%, суд зазначає, що відновлюючи право позивача на пенсію з 01.01.2016 року у розмірі 76% від грошового забезпечення суд констатував, що під час перерахунку пенсії відсотковий розмір пенсії є не змінним з моменту призначення та зменшенню не підлягає.

Таким чином, визнавши за позивачем право на пенсію у розмірі 76% грошового забезпечення, суд зазначає, що у нього відсутні підстави вважати, що Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області допустить порушення прав позивача та вчинить протиправні дії щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії при здійсненні перерахунку пенсії позивача з 01.12.2019 року.

У зв'язку з чим, суд дійшов висновку, що позовні вимоги, пов'язані з перерахунком пенсії позивача з 01.12.2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №33/24/С-8489 від 19.09.2022 року, виходячи з відсоткового визначення розміру пенсії 76% сум грошового забезпечення, не підлягають задоволенню.

Згідно ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Повно та всебічно дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство України, враховуючи висновки Верховного Суду, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до ч.3 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

З урахуванням зазначеного, судовий збір у розмірі 536,80 грн., пропорційно розміру задоволених позовних вимог, підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 243-246, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зменшення розміру пенсії з 76% до 70% сум грошового забезпечення при здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 01.01.2016 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 у розмірі 76% сум грошового забезпечення, з урахуванням раніше виплачених сум.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судові витрати з оплати судового збору у розмірі 536,80 грн. (п'ятсот тридцять шість гривень 80 копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст.295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Горбалінський