Постанова від 10.04.2023 по справі 607/6465/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.04.2023 Справа №607/6465/23

Провадження 1-в/607/93/2023

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі подання начальника Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_2 про продовження адміністративного нагляду та збільшення раніше встановлених обмежень, відносно:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою АДРЕСА_1 , раніше судимого,-

ВСТАНОВИВ:

Начальник ТернопільськогоРУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_2 звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області із поданням про продовження адміністративного нагляду та збільшення раніше встановлених обмежень ОСОБА_3 , посилаючись на те, що 22 лютого 2021 року ОСОБА_3 звільнився з Чортківської установи виконання покарань №26 Тернопільської області по відбуттю строку покарання, прибув до місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 та поставлений на облік в Тернопільському РУ поліції ГУНП в Тернопільській області, як особа, що формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі».

Згідно постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 13 жовтня 2021 року (справа №607/18416/21) ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд терміном на 12 місяців і визначено ряд обмежень. В подальшому підобліковому відповідно до ухвали Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області №607/13980/22 від 11 жовтня 2022 року продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 місяців.

Перебуваючи під адміністративним наглядом ОСОБА_3 , належних висновків для себе не зробив, зарекомендував себе з негативної сторони, на шлях виправлення не став, веде антигромадський спосіб життя, порушує адміністративне законодавство та встановлені щодо нього судом обмеження.

Так, ОСОБА_3 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності та на нього накладалися адміністративні стягнення. Зокрема, постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 06 грудня 2022 року ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності ч. 2 ст. 187 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави; постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 06 грудня 2022 року об'єднано чотири справи про вчинення ОСОБА_3 адміністративних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави; постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 06 грудня 2022 року ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності ч. 2 ст. 187 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави.

Також, 16 грудня 2022 року складено протокол про вчинення ОСОБА_3 адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 175-1 КУпАП. Вказані матеріали надіслані на розгляд в адміністративну комісію при виконавчому комітеті Тернопільської міської ради.

Окрім цього, 03 січня 2023 року до ЄРДР внесено відомості про вчинення невідомою особою кримінальних правопорушень передбачених ч. 4 ст. 185 КК України. В ході проведення досудового розслідування встановлено, що до вчинення вказаних злочинів причетний ОСОБА_3

ОСОБА_3 в судовому засіданні щодо продовження відносно нього адміністративного нагляду заперечив.

Представник Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області, в судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_3 необхідно продовжити адміністративний нагляд, оскільки останній не бажає ставати на шлях виправлення, неодноразово притягався до адміністративної відповідальності. Отже, систематичне вчинення ОСОБА_3 адміністративних правопорушень свідчать про те, що він є особою, яка потребує контролю зі сторони працівників поліції.

Проаналізувавши матеріали подання, заслухавши пояснення особи, відносно якої розглядається подання, представника Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області, суд приходить до переконання, що подання підлягає до задоволення з наступних підстав.

З матеріалів подання слідує, що ОСОБА_3 після звільнення із місць позбавлення волі, належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став, своєї поведінки не змінив та систематично допускав порушення адміністративного законодавства, постановами у справах про адміністративні правопорушення, до останнього було застосовано адміністративні стягнення.

Характеристика, надана дільничним офіцером поліції Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області свідчить, що раніше судимий ОСОБА_3 не бажає ставати на шлях виправлення, продовжує порушувати адміністративне законодавство та встановлені щодо нього судом адміністративні обмеження, порушує громадський порядок та спокій громадян, а тому потребує більш суворішого контролю зі сторони працівників поліції.

ОСОБА_3 будучи раніше судимим, не зважає на попередження поліції, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, підпадає під категорію осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд (п. «в» ч.1 ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» - адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення).

Відповідно до вимог ст.ст. 89, 90 КК України, ОСОБА_3 має не зняту та не погашену судимість.

Згідно з положеннями ч.2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Нормами ч. 2 ст. 10 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

У зв'язку із вищевикладеним та враховуючи те, що ОСОБА_3 є особою, яка підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», потребує профілактичних заходів спостереження та контролю з боку органів Національної поліції, оскільки після відбуття покарання на шлях виправлення не став, систематично порушує адміністративне законодавство, що свідчить про те, що він продовжує залишатися небезпечним для суспільства, вважаю, що подання підлягає до часткового задоволення, і ОСОБА_3 доцільно продовжити адміністративний нагляд на 6 (шість) місяців, із застосуванням обмежень, які на думку суду будуть достатніми для контролю за поведінкою останнього. В задоволенні інших вимог подання слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 12, 89, 90 КК України, ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_2 про продовження адміністративного нагляду та збільшення раніше встановлених обмежень відносно ОСОБА_3 - задовольнити частково.

Продовжити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців, встановивши наступні обмеження:

- заборона виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступного дня;

- заборона перебувати в місцях підприємств торгівлі і громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив на час перебування під адміністративним наглядом;

- реєструватися 2 рази в місяць (1-й, 4-й четвер місяця) з 19 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв. в службовому кабінеті офіцера поліції;

- заборона виїжджати за межі м. Тернополя без дозволу працівників поліції.

В задоволенні інших вимог подання відмовити.

Копію постанови вручити ОСОБА_3 та надіслати в Тернопільський РУП ГУНП в Тернопільській області для відому та виконання.

На постанову може бути подана апеляція до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області, протягом десяти діб, з моменту її проголошення.

Головуючий суддяОСОБА_1