Постанова від 20.04.2023 по справі 595/596/23

Справа № 595/596/23

Провадження № 3/595/315/2023

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.04.2023

м.Бучач

Суддя Бучацького районного суду Тернопільської області Содомора Р.О., розглянувши матеріали, які надійшли із відділення поліції №2 (м.Бучач) Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській областіпро притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, до адміністративної відповідальності не притягувався,

за ч.1 ст. 173-2 КУпАП, суд,

ВСТАНОВИВ:

13 березня 2023 року приблизно о 20 год. 00 хв. ОСОБА_1 перебуваючи по місцю проживання тещі ОСОБА_2 в с.Новосілка Чортківського району, вчинив відносно неї домашнє насильство психологічного характеру, в ході якого виражався до неї нецензурними словами, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.

05 квітня 2023 року приблизно о 08 год. 30 хв. ОСОБА_1 перебуваючи по місцю свого проживання в АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно батька ОСОБА_3 , в ході якого виражався до нього нецензурними словами, шарпав за верхній одяг, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.

03 квітня 2023 року приблизно о 09 год. 00 хв. ОСОБА_1 перебуваючи по місцю свого проживання в АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно дружини ОСОБА_4 , в ході якого виражався до неї нецензурними словами, шарпав за верхній одяг, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Приймаючи до уваги факт, що в провадженні судді знаходиться три справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, які кваліфікуються за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вважаю, що відповідно ст.36 КУпАП вони мають бути об'єднані в одне провадження та їм слід присвоїти номер справи №595/596/23 (провадження 3/595/315/2023).

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні правопорушення визнав.

Суд, вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові докази, прийшов до висновку.

Згідно ч.1 ст.173-2 КУпАП адміністративна відповідальність за вказаною статтею настає у випадку вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.

Вчинені правопорушення підтверджуються даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 735231 від 15.03.2023; даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 549401 від 05.04.2023; даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 549319 від 05.04.2023.

Також, вина ОСОБА_1 підтверджується письмовими поясненнями ОСОБА_2 з яких вбачається, що 13.03.2023 приблизно о 20 год. 00 хв. до її домогосподарства приїхав зять ОСОБА_1 , та почав шукати її доньку ОСОБА_4 . Під час цього почалась суперечка, в ході якої ОСОБА_1 погрожував фізичною розправою. Крім того, вина ОСОБА_1 підтверджується письмовими поясненнями ОСОБА_3 , з яких вбачається, що 05.04.2023 приблизно о 08 год. 30 хв. додому прийшов у стані алкогольного сп'яніння його син ОСОБА_1 , та почав конфлікт із своєю дружиною. Він намагався їх розборонити, проте його син почав виражатися до нього нецензурними словами , шарпати за верхній одяг. Крім іншого, вина ОСОБА_1 підтверджується письмовими поясненнями ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 .

За даних обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, які виразились у вчиненні ним психологічного насильства щодо тещі ОСОБА_7 , батька ОСОБА_3 та дружини ОСОБА_4 .

Згідно з ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Дослідивши в сукупності всі обставини по справі, приймаючи до уваги, що ОСОБА_1 вину у вчиненому визнав, вперше притягується до адміністративної відповідальності, вважаю, що на нього слід накласти стягнення у виді штрафу, що сприятиме його вихованню та запобігатиме вчиненню нових правопорушень.

Керуючись ч.1 ст.1732, 33,36,251,252,284, п.1 ч.1 ст.247 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження адміністративні матеріали №595/596/23, 595/597/23, № 595/598/23, та присвоїти об'єднаній справі №595/596/23.

Визнати винним ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1732 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) грн.

Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп. судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Бучацький районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Р. О. Содомора

Попередній документ
110342552
Наступний документ
110342554
Інформація про рішення:
№ рішення: 110342553
№ справи: 595/596/23
Дата рішення: 20.04.2023
Дата публікації: 24.04.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Бучацький районний суд Тернопільської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (30.05.2023)
Дата надходження: 20.04.2023
Предмет позову: Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування
Розклад засідань:
20.04.2023 00:00 Бучацький районний суд Тернопільської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
СОДОМОРА РОМАН ОРЕСТОВИЧ
суддя-доповідач:
СОДОМОРА РОМАН ОРЕСТОВИЧ
правопорушник:
Стрілецький Володимир Михайлович