65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
про залучення третьої особи
та відкладення підготовчого засідання
"19" квітня 2023 р.м. Одеса Справа № 916/582/23
Господарський суд Одеської області у складі судді Д'яченко Т.Г.
При секретарі судового засідання Гутниковій О.С.
розглядаючи справу №916/582/22
За позовом: Приватного акціонерного товариства “Черкаський хлібокомбінат” (18000, м.Черкаси, вул. Чигиринська, 7; код ЄДРПОУ 05518948)
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Орташ” (54034, м. Миколаїв, пр. Богоявленський, буд. 12 Б/1; код ЄДРПОУ 43253929)
Про стягнення 4760905,48 грн.
За участю:
Від позивача: Деркач А.І., директор
Від відповідача: Зотіков С.Є., адвокат за ордером
Встановив: В провадженні господарського суду Одеської області перебуває справа за позовом Приватного акціонерного товариства “Черкаський хлібокомбінат” до Товариства з обмеженою відповідальністю “Орташ” про стягнення 4760905,48 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано неналежним виконанням з боку відповідача, як постачальника, прийнятих на себе зобов'язань за умовами Договору №30 від 12.12.2022р.
03.04.2023р. до суду відповідачем надано заяву про залучення до участі справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Оілпродакшен». В обґрунтування поданого клопотання відповідачем було зазначено суду, що згідно товарно-транспортної накладної №1 від 27.01.2023р. Товариству з обмеженою відповідальністю «Оілпродакшен» відповідачем було передано обладнання за Договором №30 від 12.12.2022р., який укладено між сторонами по справі.
11.04.2023р. до суду позивачем надано заперечення на заяву відповідача про залучення третьої особи та зазначено, що наданий документ відповідачем не має відношення до господарських взаємовідносин між сторонами по справі та до Договору №30 від 12.12.2022р., та зазначав про відсутність підстав для задоволення заяви відповідача.
Відповідно до ст. 2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Положеннями ст. 50 Господарського процесуального кодексу України визначено наступне: якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.Згідно з приписами ст. 51 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення третьої особи про розгляд справи, обставини справи, встановлені судовим рішенням, не мають юридичних наслідків при розгляді позову, пред'явленого стороною, яка брала участь у цій справі, до цієї третьої особи або позову, пред'явленого цією третьою особою до такої сторони.
Приймаючи до уваги, що рішення у справі може вплинути на права або обов'язки Товариства з обмеженою відповідальністю «Оілпродакшен» та для повного та всебічного розгляду даної господарської справи і з'ясування усіх обставин справи, суд вважає за необхідне залучити зазначену особу до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.
Крім того, приймаючи до уваги залучення до участі у справі третьої особи, а також неможливість вирішення усіх питань, визначених ч.2 ст.182 ГПК України, у даному підготовчому засіданні, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання.
Керуючись ст. 50, ст.120, п.2, п.3 ч.2 ст.183, ст. 197, ст.234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1.Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Орташ” від 03.04.2023р. вх. №ГСОО 10714/23 - задовольнити.
2.Залучити до участі у справі, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Оілпродакшен» (25014, Кіровоградська обл, м. Кропивницький, вул. Олега Паршутіна, буд. 13; код ЄДРПОУ 39759892).
3.Відкласти підготовче засідання на "15" травня 2023 р. о 12:30. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 16 (5 поверх), тел. 0(482)307-973.
4.Зобов'язати позивача направити на адресу залученої третьої особи позову заяву з додатками, докази направлення надати суду.
5.Запропонувати залученій третій особі, відповідно до ст. 168 ГПК України надати пояснення щодо позову протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали суду.
6.Викликати учасників справи у підготовче засідання, призначене на 15.05.2023р. о 12:30.
Повний текст ухвали складено та підписано 19 квітня 2023р.
Ухвала набрала чинності 19 квітня 2023р. та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Г. Д'яченко