Ухвала від 18.04.2023 по справі 915/1270/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

18 квітня 2023 року Справа № 915/1270/20

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Смородінової О.Г.,

розглянувши матеріали

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» (03065, м. Київ, пр. Гузара Любомира, буд. 44; адреса електронної пошти: info@tsoua.com; ідентифікаційний код 42795490)

до відповідача: Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Миколаївгаз» (54000, м. Миколаїв, вул. Погранична, буд. 159; адреса електронної пошти: company@mkgas.com.ua, 05410263@mail.gov.ua; ідентифікаційний код 05410263)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (03057, м. Київ, вул. Смоленська, буд. 19; адреса електронної пошти: box@nerc.gov.ua; ідентифікаційний код 39369133)

про: стягнення грошових коштів,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» звернулося до Господарського суду з позовною заявою № ТОВВИХ-20-11531 від 12.10.2020 (з додатками) про стягнення з Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Миколаївгаз» грошових коштів.

Ухвалою суду від 01.02.2022 було прийнято господарську справу № 915/1270/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» до відповідача - Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Миколаївгаз», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про стягнення з відповідача грошових коштів до провадження судді Смородінової О.Г.

Ухвалою суду від 21.03.2023 було відкладено підготовче засідання у даній справі на 18 квітня 2023 року о 12:00.

Вказаною ухвалою було також прийнято заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» № ТОВВИХ-22-10651 від 04.10.2022 про збільшення позовних вимог у справі № 915/1270/20 до розгляду та встановлено Акціонерному товариству «Оператор газорозподільної системи «Миколаївгаз» строк до 03.04.2023 включно для надання суду та направлення позивачу письмових пояснень щодо заяви № ТОВВИХ-22-10651 від 04.10.2022 про збільшення позовних вимог, у випадку наявності відповідного наміру.

30.03.2023 до суду від відповідача надійшла заява б/н від 30.03.2023 (вх. № 3946/23) про ознайомлення з матеріалами справи, з її подальшою реалізацією 30.03.2023.

04.04.2023 до суду від відповідача надійшла така кореспонденція:

- клопотання б/н від 03.04.2023 (вх. № 4135/23), у якому товариство зазначає, що підтримує раніше подану заяву про зупинення провадження у справі № 915/1270/20 до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 640/25928/21, просить суд її розглянути і задовольнити;

- додаткові пояснення б/н від 03.04.2023 (вх. № 4134/23) щодо заяви про збільшення позовних вимог.

12.04.2023 до суду від позивача надійшла така кореспонденція:

- заперечення № ТОВВИХ-23-4610 від 12.04.2023 на клопотання АТ «Миколаївгаз» про зупинення провадження у справі;

- письмові пояснення № ТОВВИХ-23-4609 від 12.04.2023, у зв'язку із отриманням від відповідача письмових пояснень щодо заяви про збільшення позовних вимог.

Станом на момент проведення судового засідання від учасників справи інших заяв чи клопотань як по суті справи, так і з процесуальних питань, до суду не надходило.

18.04.2023 в підготовче засідання з'явилися повноважні представники позивача та відповідача, яких суд заслухав. Третя особа свого представника в підготовче засідання не направила, про час та місце проведення засідання була повідомлені належним чином.

Враховуючи наведене та те, що явка учасників справи не визнавалася судом обов'язковою, а участь у засіданні суду є правом, а не обов'язком сторони, суд дійшов висновку про можливість проведення підготовчого засідання за відсутності представника третьої особи.

В підготовчому засіданні 18.04.2023 судом було розглянуто клопотання відповідача б/н від 22.10.2021 про зупинення провадження у справі № 915/1270/20 до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 640/25928/21 та відмовлено в його задоволенні.

Крім наведеного, представник відповідача заявив усне клопотання щодо надання товариству можливості надати письмові пояснення щодо окремого питання, а саме - щодо змін у діючому законодавстві, які відбулися протягом розгляду справи, зокрема згідно положень Закону України «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу».

Присутній в судовому засіданні представник позивача зауважив, що на переконання товариства вказаний закон на впливає на вирішення даного спору по суті. Крім того, у відповідача було достатньо часу для викладення власної правової позиції, зокрема, з урахуванням наведених обставин, якою учасник не скористався.

Суд зазначив, що не вбачає потреби у наданні відповідачем додаткових пояснень щодо Закону України «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу».

Разом із тим, з метою забезпечення процесуальної рівності сторін, суд вважає за можливе встановити Акціонерному товариству «Оператор газорозподільної системи «Миколаївгаз» строк до 24.04.2023 включно для надання суду та направлення позивачу письмових пояснень щодо пояснень позивача № ТОВВИХ-23-4609 від 12.04.2023, у зв'язку із отриманням від відповідача письмових пояснень щодо заяви про збільшення позовних вимог.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Відповідно до змісту ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, зокрема: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов'язків.

У відповідності до ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Таким чином, за результатами проведеного засідання, для належної підготовки справи для розгляду по суті, з метою надання учасникам справи процесуального часу для можливості реалізації ними своїх процесуальних прав та обов'язків, у випадку наявності відповідних намірів, суд дійшов висновку про відкладення підготовчого засідання з повідомленням учасників справи про дату, час і місце проведення наступного судового засідання.

Керуючись ст. ст. 46, 161, 177, 181, 182, 183, 197, 233 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкласти підготовче засідання на 09 травня 2023 року о 12:40.

Засідання відбудеться за адресою: м. Миколаїв, вул. Фалєєвська, 14.

2. Враховуючи неможливість забезпечення на даний час безпеки проведення судових засідань, РЕКОМЕНДУВАТИ учасникам справи утриматися від безпосередньої участі в судовому засіданні.

3. Встановити Акціонерному товариству «Оператор газорозподільної системи «Миколаївгаз» строк до строк до 24.04.2023 включно для надання суду та направлення позивачу письмових пояснень щодо пояснень позивача № ТОВВИХ-23-4609 від 12.04.2023, у зв'язку із отриманням від відповідача письмових пояснень щодо заяви про збільшення позовних вимог, у випадку наявності відповідного наміру.

4. Проводити засідання у справі № 915/1270/20, призначене на 09 травня 2023 року о 12:40 за участю представників позивача та відповідача у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

5. Визначити в якості системи відеоконференцзв'язку, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, програмне забезпечення «EasyCon» за веб-посиланням: https://vkz.court.gov.ua/.

6. Особи, яка братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду: представник позивача - адвокат Кулик О.І. (логін - ІНФОРМАЦІЯ_1 ), представник відповідача - адвокат Іноземцев Є.С. (логін - ІНФОРМАЦІЯ_2 ).

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя О.Г. Смородінова

Попередній документ
110305747
Наступний документ
110305749
Інформація про рішення:
№ рішення: 110305748
№ справи: 915/1270/20
Дата рішення: 18.04.2023
Дата публікації: 20.04.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Миколаївської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (08.05.2024)
Дата надходження: 15.10.2020
Предмет позову: Стягнення заборгованості за договором №2002000111 від 04.02.2020
Розклад засідань:
15.05.2026 08:44 Господарський суд Миколаївської області
15.05.2026 08:44 Господарський суд Миколаївської області
15.05.2026 08:44 Господарський суд Миколаївської області
15.05.2026 08:44 Господарський суд Миколаївської області
15.05.2026 08:44 Господарський суд Миколаївської області
15.05.2026 08:44 Господарський суд Миколаївської області
15.05.2026 08:44 Господарський суд Миколаївської області
15.05.2026 08:44 Господарський суд Миколаївської області
15.05.2026 08:44 Господарський суд Миколаївської області
18.11.2020 14:30 Господарський суд Миколаївської області
23.12.2020 11:45 Господарський суд Миколаївської області
13.01.2021 15:30 Господарський суд Миколаївської області
24.02.2021 14:30 Господарський суд Миколаївської області
03.03.2021 10:30 Господарський суд Миколаївської області
13.07.2021 12:45 Господарський суд Миколаївської області
29.09.2021 13:00 Господарський суд Миколаївської області
27.10.2021 16:00 Господарський суд Миколаївської області
24.11.2021 12:45 Господарський суд Миколаївської області
01.03.2022 11:30 Господарський суд Миколаївської області
13.09.2022 00:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
21.02.2023 12:50 Господарський суд Миколаївської області
21.03.2023 12:50 Господарський суд Миколаївської області
18.04.2023 12:00 Господарський суд Миколаївської області
09.05.2023 12:40 Господарський суд Миколаївської області
16.05.2023 14:00 Господарський суд Миколаївської області
07.09.2023 10:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
30.01.2024 11:20 Господарський суд Миколаївської області
27.02.2024 10:00 Господарський суд Миколаївської області
26.03.2024 11:20 Господарський суд Миколаївської області
10.04.2024 10:00 Господарський суд Миколаївської області
17.04.2024 11:40 Господарський суд Миколаївської області
08.05.2024 10:00 Господарський суд Миколаївської області
12.08.2024 10:30 Південно-західний апеляційний господарський суд
09.10.2024 16:30 Касаційний господарський суд
11.11.2024 11:00 Господарський суд Миколаївської області
11.11.2024 11:30 Господарський суд Миколаївської області
12.02.2025 15:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
16.07.2025 12:30 Південно-західний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
АЛЕНІН О Ю
БЕНЕДИСЮК І М
БЄЛЯНОВСЬКИЙ В В
ЗУЄВ В А
КОЛОКОЛОВ С І
МИШКІНА М А
ПРИНЦЕВСЬКА Н М
суддя-доповідач:
БЕНЕДИСЮК І М
БЄЛЯНОВСЬКИЙ В В
ДАВЧЕНКО Т М
ДАВЧЕНКО Т М
ЗУЄВ В А
КОЛОКОЛОВ С І
МИШКІНА М А
ПРИНЦЕВСЬКА Н М
СМОРОДІНОВА О Г
СМОРОДІНОВА О Г
3-я особа:
Національна комісія, що здійснює державне реголювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
3-я особа без самостійних вимог на стороні позивача:
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
3-я особа позивача:
Національна комісія, що здійснює державне реголювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Національна комісія, що здійснює державне реголювання у сферах енергетики та комунальних послуг
відповідач (боржник):
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Миколаївгаз"
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Миколаївгаз"
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "МИКОЛАЇВГАЗ"
АТ "Оператор газорозподільної системи "МИКОЛАЇВГАЗ"
Відповідач (Боржник):
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Миколаївгаз"
відповідач зустрічного позову:
ТОВ "Оператор газотранспортної системи України"
за участю:
Приватний виконавець Щербаков Ігор Миколайович
заявник:
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Миколаївгаз"
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Миколаївгаз"
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "МИКОЛАЇВГАЗ"
АТ "Оператор газорозподільної системи "МИКОЛАЇВГАЗ"
Суддя Давченко Тетяна Миколаївна
ТОВ "Оператор газотранспортної системи України"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України"
заявник апеляційної інстанції:
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Миколаївгаз"
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Миколаївгаз"
ТОВ "Оператор газотранспортної системи України"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України"
заявник зустрічного позову:
АТ "Оператор газорозподільної системи "МИКОЛАЇВГАЗ"
заявник касаційної інстанції:
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Миколаївгаз"
ТОВ "Оператор газотранспортної системи України"
Заявник касаційної інстанції:
ТОВ "Оператор газотранспортної системи України"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Миколаївгаз"
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Миколаївгаз"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України"
позивач (заявник):
ТОВ "Оператор газотранспортної системи України"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України"
Позивач (Заявник):
ТОВ "Оператор газотранспортної системи України"
представник:
Адвокат Іноземцев Євген Сергійович
Адвокат Оніщук Василь Миколайович
представник заявника:
Косяк Наталія Вікторівна
представник скаржника:
Адвокат Приходько Сергій Володимирович
Адвокат Ракітін Павло Сергійович
суддя-учасник колегії:
АЛЕНІН О Ю
БАГАЙ Н О
БЕРДНІК І С
БОГАТИР К В
БУЛГАКОВА І В
ДІБРОВА Г І
ЛАВРИНЕНКО Л В
МІЩЕНКО І С
РАЗЮК Г П
САВИЦЬКИЙ Я Ф
Селіваненко В.П.
ФІЛІНЮК І Г
ЯРОШ А І
що здійснює державне реголювання у сферах енергетики та комуналь:
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Миколаївгаз"
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Миколаївгаз"
що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комуналь:
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "МИКОЛАЇВГАЗ"