ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
"17" квітня 2023 р. Справа № 903/1019/21
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого судді Павлюк І.Ю.
судді Дужич С.П.
судді Савченко Г.І.
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" від 10.04.2023р. про ухвалення додаткового рішення щодо стягнення судових витрат у зв'язку із розглядом справи у апеляційному порядку
за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор"
на рішення Господарського суду Волинської області, ухваленого 26.12.22р. суддею Дем'як В.М. у м.Луцьку, повний текст складено 04.01.23р.
у справі № 903/1019/21
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор"
до - Департаменту фінансів, бюджету та аудиту Луцької міської ради,
- Виконавчого комітету Луцької міської ради
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Комунального підприємства "Луцькреклама"
про стягнення 215 888,55 грн.
Рішенням Господарського суду Волинської області від 26.12.2022р. по справі №903/1019/21 у позові Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" до Департаменту фінансів, бюджету та аудиту Луцької міської ради, Виконавчого комітету Луцької міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Комунального підприємства "Луцькреклама", про стягнення 215 888,55грн. - відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" звернулося до суду з апеляційною скаргою (вх.№398/23), в якій просить оскаржене рішення скасувати та прийняти нове, яким позовні вимоги задоволити повністю. Крім того, просить здійснити новий розподіл судових витрат. Також, одночасно з апеляційною скаргою скаржник заявив клопотання про поновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги.
Ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду від 09.02.2023р. поновлено строк на подання апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" на рішення Господарського суду Волинської області від 26.12.2022р. у справі №903/1019/21, відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" на рішення Господарського суду Волинської області від 26.12.2022р. у справі №903/1019/21, ухвалено розглянути апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" на рішення Господарського суду Волинської області від 26.12.2022р. у справі №903/1019/21 без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження та запропоновано учасникам справи подати до суду апеляційної інстанції відзиви на апеляційну скаргу.
Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 05.04.2023р. апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" задоволено.
Рішення Господарського суду Волинської області від 26.12.2022р. по справі №903/1019/21 скасовано, прийняти нове судове рішення.
Позов задоволено.
Стягнуто з Виконавчого комітету Луцької міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" 201263,84грн. шкоди, завданої його незаконним рішенням від 21.02.2018р. №111-1 "Про збільшення базового тарифу в розрахунку плати за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Луцька".
Стягнуто з Департаменту фінансів, бюджету та аудиту Луцької міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" безпідставно отримані кошти у розмірі 14624,71грн..
Стягнуто з Виконавчого комітету Луцької міської ради в дохід Державного бюджету України 3018,96грн. судового збору за подання позовної заяви.
Стягнути з Департаменту фінансів, бюджету та аудиту Луцької міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" 2270,00грн. судового збору за подання позовної заяви.
Стягнути з Виконавчого комітету Луцької міської ради в дохід Державного бюджету України 4528,44грн. судового збору за подання апеляційної скарги.
Стягнуто з Департаменту фінансів, бюджету та аудиту Луцької міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" 2724,00грн. судового збору за подання апеляційної скарги.
Стягнути з Виконавчого комітету Луцької міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" 13910,03грн. відшкодування витрат на оплату професійної правничої допомоги, понесених у зв'язку із розглядом справи №903/1019/21 в суді першої інстанції.
Стягнути з Департаменту фінансів, бюджету та аудиту Луцької міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" 1089,97грн. відшкодування витрат на оплату професійної правничої допомоги, понесених у зв'язку із розглядом справи №903/1019/21 в суді першої інстанції.
Повернуто Товариству з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 968,33грн., надмірно сплачений згідно платіжного доручення від 10.12.2021р. №570.
10.04.2023р. Товариством з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" через систему "Електронний суд" подано до Північно-західного апеляційного господарського суду заяву від 10.04.2023р. про ухвалення додаткового рішення щодо стягнення судових витрат у зв'язку із розглядом справи у апеляційному порядку, в якій позивач просить ухвалити додаткове судове рішення про розподіл витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 25790,00грн., понесених Товариством з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" у зв'язку з переглядом справи в апеляційному порядку.
У відповідності до відомостей табелю КП "Діловодство спеціалізованого суду" судді Дужич С.П. та Савченко Г.І. перебували у відпустці у період з 10.04.2023р. по 14.04.2023р. включно.
Колегія суддів, дослідивши подану позивачем заяву про ухвалення додаткового рішення щодо стягнення судових витрат у зв'язку із розглядом справи у апеляційному порядку, зазначає наступне.
Згідно п.3 ч.1, ч.2-5 ст.244 Господарського процесуального кодексу України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати. Заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Додаткове рішення або ухвала про відмову в прийнятті додаткового рішення можуть бути оскаржені.
Відповідно до ч.1 ст.123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Заява про ухвалення додаткового рішення є заявою з процесуальних питань.
Загальні вимоги до форми та змісту заяв з процесуальних питань визначені ст.170 ГПК України.
Приписи ч.ч.1, 2 ст.174 ГПК України в частині залишення позовної заяви без руху не можуть бути застосовані до заяви з процесуальних питань, а у даному випадку, до заяви про ухвалення додаткового рішення.
Натомість, вимоги до заяви з процесуальних питань та наслідки недотримання таких вимог визначені ст.170 ГПК України.
Зокрема, у відповідності до ч.2 ст.170 ГПК України, до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Суд, встановивши, що письмову заяву подано без додержання вимог ч.1 або 2 цієї статті, повертає її заявнику без розгляду (ч.4 ст.170 ГПК України).
Судом апеляційної інстанції встановлено, що заявником до заяви про ухвалення додаткового рішення щодо стягнення судових витрат у зв'язку із розглядом справи у апеляційному порядку з доданими документами не долучено доказів надіслання такої заяви Департаменту фінансів, бюджету та аудиту Луцької міської ради та Комунальному підприємству "Луцькреклама".
За приписами ч.1 ст.41 ГПК України, у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
Відтак, встановивши, що до заяви про ухвалення додаткового рішення щодо стягнення судових витрат у зв'язку із розглядом справи у апеляційному порядку не додано доказів надсилання копії заяви Департаменту фінансів, бюджету та аудиту Луцької міської ради та Комунальному підприємству "Луцькреклама", у апеляційного господарського суду наявні правові підстави для повернення такої заяви без розгляду, відповідно до ч.4 ст.170 ГПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.170, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор" заяву від 10.04.2023р. (з доданими документами) про ухвалення додаткового рішення щодо стягнення судових витрат у зв'язку із розглядом справи №903/1019/21 у апеляційному порядку.
2. Ухвалу направити заявнику - Товариству з обмеженою відповідальністю "Комтех Аутдор".
Головуючий суддя Павлюк І.Ю.
Суддя Дужич С.П.
Суддя Савченко Г.І.