125/1738/22
3-в/125/1/2023
14.04.2023 м. Бар Вінницької області
Суддя Барського районного суду Вінницької області Салдан Ю.О., розглянувши подання начальника Жмеринського РС №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Зоріни Щур про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працевлаштованого, зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , на якого Барським районним судом Вінницької області 19.01.2023 за частиною 1 статті 178 КУпАП накладено стягнення у виді 40 годин громадських робіт,
Начальник Жмеринського PC №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Зоріна Щур звернулася до суду із зазначеним поданням і просила замінити ОСОБА_1 невідбуту частину адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт штрафом на підставі частини 3 статті 321-1 КУпАП, у зв'язку з втратою працездатності на невизначений термін.
В обґрунтування подання зазначила, що 21.02.2023 уповноваженим органом з питань пробації правопорушнику видане направлення до КП «Бар-благоустрій», згідно якого ОСОБА_1 повинен був приступити до відбування громадських робіт не пізніше 22.02.2023. Правопорушник приступив до відбування стягнення вчасно, а саме 22.02.2023. Водночас, під час телефонної розмови 27.02.2023 ОСОБА_1 повідомив, що знаходиться на лікуванні в Барській ЦРЛ (хірургічному відділенні з переломом обох кісток правої гомілки зі зміщенням уламків. Закритий перелом лівої п'яткової кістки). Відповідно до табелю КП «Бар благоустрій» від 01.03.2023, ОСОБА_1 було відпрацьовано в загальній кількості 12 годин громадських робіт.
Зазначене дає підстави вважати, що правопорушник зможе приступити до відбування стягнення через тривалий проміжок часу (консолідація кісток кінцівки ОСОБА_2 відбудеться орієнтовно через 6 місяців).
Враховуючи викладене вважала за доцільне замінити ОСОБА_1 невідбуту частину адміністративного стягнення у виді громадських робіт штрафом.
Дослідивши надані органом пробації матеріали особової справи №02/2023 щодо ОСОБА_1 , суд дійшов таких висновків.
Статтею 129-1 Конституції України передбачено, що судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до статті 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Усі питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідно до статті 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення вирішуються судом, який виніс постанову.
Згідно з частиною 1 статті 321-1 КУпАП постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання нею законної сили.
Відповідно до частини 3 статті 321-1 КУпАП, у разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у виді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафом, розмір якого визначається з розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Втрата працездатності може бути постійною (непрацездатність) і тимчасовою.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого цим Законом віку, що дає право на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, та дострокової пенсії, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника відповідно до закону.
Тимчасова втрата працездатності - неспроможність особи виконувати свої трудові обов'язки внаслідок короткотривалих обставин об'єктивного характеру. Тимчасова непрацездатність може бути спричинена зокрема: фізичною нездатністю особи здійснювати трудову діяльність (хвороба, травма, вагітність та пологи).
Відповідно до постанови Барського районного суду Вінницької області від 19.01.2023 у справі №125/1738/22, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 178 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк 40 (сорок) годин.
Згідно з табелем виходу на роботу особи, до якої застосовано адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт №114 від 28.02.2023, ОСОБА_1 у лютому 2023 року відпрацював 12 годин.
Із довідки, виданої хірургічним відділенням Барської ЦРЛ №50 від 01.03.2023 вбачається, що ОСОБА_1 знаходиться на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділенні Барської міської лікарні з 24.02.2023, у зв'язку із закритим переломом обох кісток правої гомілки зі зміщенням уламків, закритий перелом лівої п'яткової кістки.
За даними довідки №69 вх.369 від 09.03.2023, ОСОБА_1 потребує подальшого лікування, операція 24.02.2023 (скелетний витяг).
Жодна з медичних довідок не містить даних про те, що ОСОБА_1 потребує звільнення від фізичної праці чи строку відновлення працездатності.
У поданні начальником Жмеринського РС №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Щур З. В. зазначено, що консолідація кісток кінцівки ОСОБА_2 відбудеться орієнтовно через 6 місяців. Однак, в матеріалах особової справи немає жодних медичних документів на підтвердження таких тверджень.
Отже, коли перестануть існувати обставин, які призвели до тимчасової втрати ОСОБА_1 працездатності, і перешкоджали йому відбути призначене судом адміністративне стягнення, ОСОБА_1 зможе повністю відбути громадські роботи.
Заміна призначеного судом стягнення може призвести до уникнення відповідальності, яка була покладена на ОСОБА_1 судом з урахуванням характеру вчиненого ним правопорушення, яке є повторним, а також з урахування його майнового стану, а саме відсутність працевлаштування.
Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що подання є необґрунтованим і відсутні підстави для заміни ОСОБА_1 невідбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт штрафом. Тому в задоволенні подання слід відмовити.
Відповідно до рішення Конституційного Суду України №2-рп/2015 від 31.03.2015 року справа №1-7/2015, в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене частиною першою статті 284 цього кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 24-1 цього кодексу, про закриття справи.
Отже, рішення суду про вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови суду, оскарженню не підлягають.
Керуючись статтями 304, 321-1 КУпАП, суддя
Відмовити у задоволенні подання начальника Жмеринського РС №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Зоріни Щур про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Юлія САЛДАН