Справа №705/1184/23
3/705/772/23
14 квітня 2023 року м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Гудзенко В.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від Уманського РУП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
- за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно з протоколом серії ВАВ № 637430 від 22.02.2023 про адміністративне правопорушення, 22.02.2023 о 10 год. 50 хв., ОСОБА_1 перебував в кафе «Діоніс» по вул. Небесної Сотні, 47, м. Умань, чим порушив обмеження встановлені судом та правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб органів внутрішніх справ. Однак дані матеріали оформленні неналежним чином, у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складення; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, прізвища, адреси свідків, потерпілих, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, тощо. Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Також при складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки передбачені ст. 268 КУпАП, про що робиться відмітка в протоколі.
У відповідності з п. 2 ч. 1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Частина 2 статті 187 КУпАП передбачає відповідальність за дії, передбачені ч.1 ст.187 КУпАП (порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд), якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Згідно змісту ч. 2 ст. 187 КУпАП кваліфікуючою ознакою за якою наступає адміністративна відповідальність по вказаній статті є порушення правил адміністративного нагляду особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Однак, у матеріалах справи немає даних (постанови) про те, що ОСОБА_1 протягом року піддавався адміністративному стягненню за ч.1 ст. 187 КУпАП, що має істотне значення для вирішення справи.
У відповідності до статті 251 КУпАП обов'язок доказування покладено на особу, уповноважену на складання адміністративного протоколу.
Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
Керуючись ст. ст. 187, 255, 256, 283, 284- 285 КУпАП,суддя, -
Повернути до Уманського РУП ГУНП в Черкаській області адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , що складений за ч.2 ст.187 КУпАП, для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: В.Л. Гудзенко