Ухвала від 14.04.2023 по справі 199/3094/23

Справа № 199/3094/23

(1-кп/199/409/23)

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.04.2023 року місто Дніпро

Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпропетровська в складі:

головуючого судді - ОСОБА_1

при секретарі - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Дніпро клопотання прокурора Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017040630001698 від 08.07.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.289 КК України,

ВСТАНОВИВ:

10.04.2023 року до Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська надійшло клопотання про закриття вказаного кримінального провадження, оскільки не встановлено осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сплинули строки давності притягнення до кримінальної відповідальності за нього.

Прокурор ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі, підтримує клопотання про закриття кримінального провадження.

Вирішуючи клопотання прокурора про закриття кримінального провадження, судом встановлено наступне.

В провадженні СВ ВП №1 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017040630001698 від 08.07.2017 року за заявою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , про те, що невстановлена особа, перебуваючи біля будинку АДРЕСА_2, незаконно заволоділа належним йому транспортним засобом, а саме: автомобілем марки «Газель», синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_1 .

Під час проведення огляду місця події за адресою: м.Дніпро, вул.Сиворонова, буд.6 біля 5-го під'їзду, встановлено, що на момент огляду транспортний засіб відсутній, слідів злочину не встановлено, нічого не виявлено та не вилучено.

Згідно з протоколом допиту потерпілого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлено, що він 07.08.2017 приблизно о 22:00 год. поблизу 5-го під'їзду будинку АДРЕСА_2 поставив свій автомобіль марки «Газель» д.н.з. НОМЕР_1 , синього кольору. 08.07.2017 приблизно о 05:00 год. він вийшов зі свого дома та виявив відсутність свого автомобіля, на його місці стояв інший, хто саме міг вчинити даний злочин йому не відомо, нікого не підозрює.

Під час досудового розслідування допитано у якості свідків мешканців будинку АДРЕСА_2 , а саме ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , які повідомили, що про незаконне заволодіння транспортним засобом вони дізналися від співробітників поліції, нічого підозрілого не помітили в ту ніч, хто міг вчинити даний злочин їм не відомо.

Також, як свідків допитано ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , які повідомили, що про незаконне заволодіння транспортним засобом вони дізналися від співробітників поліції, нічого підозрілого не помітили в ту ніч, хто міг вчинити даний злочин їм не відомо.

Під час досудового розслідування проведено ряд оперативно-розшукових заходів, а саме:

-встановлення місцезнаходження транспортного засобу - автомобіля марки «Газель» д.н.з. НОМЕР_1 , синього кольору;

-перевірено всі можливі місця збуту даного транспортного засобу;

-встановлення особи, яка вчинила дане кримінальне правопорушення;

-з'ясування наявності камер зовнішнього відеоспостереження в районі вчинення злочину та відпрацювання можливих напрямків відходу зловмисника;

-встановлення можливих очевидців події вчинення кримінального правопорушення;

-відпрацювання осіб з числа раніше засуджених, які проживають за місцем скоєння злочину.

Таким чином, під час досудового розслідування вжито ряд слідчих (розшукових) дій проте особу, яка скоїла дане кримінальне правопорушення не встановлено.

Пунктом 3 частини 1 статті 49 КК України визначено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, зокрема, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки - п'ять років, у разі вчинення нетяжкого злочину.

Відповідно до п. 3-1 ч.1 статті 284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

Відповідно до ст.12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 289 КК України, належить до нетяжкого злочину, строк давності за яким складає п'ять років, оскільки він карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Закриття кримінального провадження або звільнення особи від кримінальної відповідальності є обов'язком суду (імперативна норма) у разі настання обставин, передбачених пунктами 1-4 ч.1 ст.49 КК України, за наявності згоди підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого на звільнення на підставі спливу строків давності (справа № 622/96/15-к, провадження № 51-7149км18, Другої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду).

Враховуючи, що за кримінальним провадженням, внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017040630001698 від 08.07.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.289 КК України, сплинув встановлений законом строк давності, перебіг якого не переривався, під час досудового розслідування не встановлена особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, тому заявлене клопотання прокурора ОСОБА_3 про закриття вказаного кримінального провадження підлягає задоволенню.

Керуючись п. 3 ч.1 ст.49 КК України, п. 3-1 ч.1 ст. 284, ст.ст. 369-372 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра ОСОБА_3 - задовольнити.

Закрити кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017040630001698 від 08.07.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.289 КК України, оскільки не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення та у зв'язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпропетровська протягом семи днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення апеляційним судом.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
110219576
Наступний документ
110219578
Інформація про рішення:
№ рішення: 110219577
№ справи: 199/3094/23
Дата рішення: 14.04.2023
Дата публікації: 17.04.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту; Незаконне заволодіння транпортним засобом
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (14.04.2023)
Результат розгляду: закрито провадження
Дата надходження: 10.04.2023
Розклад засідань:
14.04.2023 09:00 Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
Учасники справи:
головуючий суддя:
МАШКІНА НАТАЛЯ ВАСИЛІВНА
суддя-доповідач:
МАШКІНА НАТАЛЯ ВАСИЛІВНА
прокурор:
Влад Катерина Геннадіївна