13 квітня 2023 рокуСправа № 921/195/23
у складі судді Хоми С.О.
Розглянувши: Клопотання/Заяву № без номера від 11.04.2023 (вх. №3191 від 12.04.2023) представника позивача- адвоката Тищенка Андрія Вікторовича, документ сформований в системі «Електронний суд»,
про: -участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «МОЛІТА», вул. Садова, буд. 3/5, м. Харків, 61002, ідентифікаційний код 38493443;
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕР-ПАРТНЕР ЮКРЕЙН», пр. Бандери Степана, буд.104, кв. 56, м. Тернопіль, 46013, ідентифікаційний 43926531;
про: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕР-ПАРТНЕР ЮКРЕЙН» (пр. Бандери Степана, буд.104, кв. 56, м. Тернопіль, 46013, ідентифікаційний 43926531) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МОЛІТА» (вул. Садова, буд. 3/5, м. Харків, 61002, ідентифікаційний код 38493443) безпідставно отримані кошти в розмірі 6 490 230,00 грн. (шість мільйонів чотириста дев'яносто тисяч двісті тридцять гривень 00 копійок) та суму понесених судових витрат.
Суть справи:
Ухвалою від 24.03.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі,розглядати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 19 квітня 2023 року на 11 год. 00 хв.
12.04.2023 через систему «Електронний суд» надійшло Клопотання/Заява № без номера від 11.04.2023 представника позивача - адвоката Тищенка А.В. (вх.№3191 від 12.04.2023) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у якій посилаючись на ст.197 ГПК України просить суд провести судове засідання 19.04.2023 року по справі №921/195/23 на 11 год. 00 хв., за допомогою системи відеоконференцзвя'зку "EasyCon": e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 , тел. НОМЕР_1 .
Суд, розглянувши Клопотання/Заяву № без номера від 11.04.2023 представника позивача - адвоката Тищенка А.В. (вх.№3191 від 12.04.2023) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Положеннями частини 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, передбачено, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, затвердженого рышенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21.
Відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи, Підсистема відеоконференцзв'язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду.
Суд вважає за можливе задовольнити подане Клопотання/Заяву № без номера від 11.04.2023 представника позивача - адвоката Тищенка А.В. (вх.№3191 від 12.04.2023) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Керуючись ст.ст. 169, 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд-
1.Клопотання/Заяву № без номера від 11.04.2023 представника позивача - адвоката Тищенка А.В. (вх.№3191 від 12.04.2023) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.
2.Судове засідання призначене на 19 квітня 2023 року на 11 год. 00 хв. провести в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв'язку "EаsyCon" (за вебпосиланням:vkz.court.gov.ua).
3.Учасником судового процесу, який братиме участь в судовому засіданні в режимі відеоконфернеції поза межами приміщення суду є представник позивача - адвокат Тищенко Андрій Вікторович.
4.Роз'яснити представнику, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов'язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису. Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи.який подав відповідну заяву.
5.Копію ухвали направити рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення представнику позивача - адвокату Тищенку Андрію Вікторовичу, 61052, м. Харків, вул. Полтавський шлях , 46, оф. 51.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Ухвалу підписано: 13 квітня 2023 року.
Суддя С.О. Хома