Справа № 513/432/23
Провадження № 3/513/420/23
Саратський районний суд Одеської області
12 квітня 2023 року Суддя Саратського районного суду Одеської області Бучацька А.І. розглянувши матеріали, які надійшли з Південного офісу Державної аудиторської служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Кілія Кілійського району Одеської області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючої в АДРЕСА_2 , з вищою освітою, заміжньої, маючої на утриманні одну малолітню дитину, виконуючої обов'язки головного спеціаліста Відділу освіти, культури, молоді та спорту Петропавлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, паспорт НОМЕР_1 , виданий 30 жовтня 2013 року Кілійським РС ГУ ДМС України в Одеській області, РНОКПП НОМЕР_2 ,
за ч.3 ст. 164-14 КУпАП,
20 лютого 2023 року під час здійснення моніторингу процедури відкритих торгів з особливостями відповідно до ст. 8 Закону України "Про публічні закупівлі" (Закон) за предметом закупівлі: ДК 021:2015:09110000-3: Тверде паливо (Вугілля) (оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2023-01-20-008264-а), очікуваною вартістю 2200000 гривень з ПДВ, яку проведено Відділом освіти, культури, молоді та спорту Петропавлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області (Замовник), знаходиться за адресою: вул.Гагаріна, будинок 1, село Петропавлівка, Білгород-Дністровський район, Одеська область виявлено порушення процедури закупівлі, невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону.
За результатами моніторингу встановлено, що Замовник на порушення абзацу 6 підпункту 2 пункту 41 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів країни від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами) (далі - Особливості), не відхилив тендерну пропозицію учасника ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ" у зв'язку з невідповідністю його тендерної пропозиції вимогам, установленим у тендерній документації (далі ТД) відповідно до абзацу першого частини третьої статті 22 Закону.
За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено наступне.
Відповідно до Додатку № 1 "Кваліфікаційні критерії" до ТД Замовником визначено, що учасники на підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію щодо наявності в учасника процедури закупівлі документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) у складі своєї тендерної пропозиції повинні надати довідку за встановленою Замовником формою та для підтвердження інформації наведеної у довідці учасник має надати копію аналогічного договору з усіма додатками до нього та копію документу(ів), що підтверджують його виконання.
Учасником ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ" у складі тендерної пропозиції надано довідку б/д б/н про наявність у учасника досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів), згідно з якою учасник повідомляє про наявність у нього досвіду виконання аналогічного договору від 04.01.2023 № 2, укладеного учасником з Товариством з обмеженою відповідальністю "ВФМ ГРУП".
Також учасником ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ" для підтвердження інформації наведеної у довідці учасника б/д б/н у складі тендерної пропозиції надано договір від 04.01.2023 № 2, укладений між ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ" (Постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ВФМ ГРУП" (Покупець), з усіма додатками до нього та видаткову накладну від 08.01.2023 №1.
Проте відповідно до видаткової накладної від 08.01.2023 № 1, яку учасником ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ" надано у складі тендерної пропозиції на підтвердження виконання постачальником товару є ТОВ "ВУГІЛЛЯТЕХРЕСУРС", а не учасник ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ", чим не підтверджено наявність в учасника процедури закупівлі документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів), що не відповідає вимогам Додатку № 1 "Кваліфікаційні критерії" до ТД.
Також відповідно до пункту 2 Додатку № 3 "Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі та технічна специфікація до предмета закупівлі"! до ТД Замовником визначено, що для підтвердження відповідності вугілля зазначеним у цьому додатку вимогам Замовника учасник надає у складі тендерної пропозиції оригінал або копію дійсного договору (-ів) учасника з виробником (-ми) пропонованої марки вугілля або з будь-яким іншим суб'єктом господарювання, що здійснює реалізацію та/або відвантаження вугілля кам'яного на користь учасника, в тому числі визначеної вимогам даної документації марки.
Учасником ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ" у складі тендерної пропозиції надано договір поставки від 25.01.2023 № 2501-23 щодо відвантаження вугілля кам'яного на користь учасника, укладений учасником з ТОВ "ВУГЛЕПОСТАЧ ТРАНС".
Проте відповідно до умов зазначеного договору поставки від 25.01.2023 № 2501-23 Покупцем виступає ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ" в особі директора ОСОБА_2 , який відповідно до наданих у складі тендерної пропозиції на підтвердження повноважень директора документів та даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань не є директором учасника ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ", чим не підтверджено наявність в учасника дійсного договору (-ів) учасника з виробником (-ми) пропонованої марки вугілля або з будь-яким іншим суб'ектом господарювання, що здійснює реалізацію та/або відвантаження пропонованої марки вугілля учаснику торгів, щодо відвантаження вугілля кам'яного на користь учасника, в тому числі визначеної вимогами даної документації марки, що не відповідає вимогам до пункту 2 Додатку № З "Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі та технічна специфікація до предмета закупівлі" до ТД.
Отже, на порушення абзацу 6 підпункту 2 пункту 41 Особливостей Замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ" у зв'язку із невідповідністю його тендерної пропозиції вимогам, установленим у ТД відповідно до абзацу першого частини третьої статті 22 Закону.
Згідно з відповіддю Замовника від 09.03.2023 № 93 (вх. від 16.03.2023 № 151501-15-1357-23) на запит про надання інформації від 01.03.2023 № 151531-14/1008-2023 відповідальним за проведення процедури відкритих торгів з особливостями за номером ID: UA-2023-01-20-008264-а є уповноважена особа ОСОБА_1 , якою згідно з протокольним рішенням уповноваженої особи від 30.01.2023 № 5 прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю з переможцем процедури закупівлі ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ" та, відповідно, не відхилено тендерну пропозицію учасника ТОВ «БЕЙМІЛ АКТИВ».
Отже, уповноважена особа Замовника ОСОБА_1 , на порушення абзацу 6 підпункту пункту 41 Особливостей не відхилила тендерну пропозицію учасника ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ" у зв'язку із невідповідністю його тендерної пропозиції вимогам, установленим у тендерній документації відповідно до абзацу першого частини третьої статті 22 Закону України "Про публічні закупівлі. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.3 ст. 164-14 КУпАП України
ОСОБА_1 була належним чином повідомленою про день, час та місце розгляду справи, до суду не прибула. Надала заяву про розгляд справи за її відсутності, вину визнала.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами у справах про адміністративні правопорушення, згідно приписів ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Орган (посадова особа), відповідно до ст. 252 КУпАП оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення, у відповідності з вимогами ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши та оцінивши надані матеріали, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 164-14 КУпАП, доказана:
протоколом про адміністративне правопорушення № 15-0071/2023/пр від 28 березня 2023 року з відміткою про ознайомлення з правами та обов'язками, передбаченими ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України та особистим підписом ОСОБА_1 ;
наказом начальника Південного офісу Держаудитслужби від 06.02.2023 року за № 26 "Про початок моніторингу процедур закупівель" та Переліком процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг процедур закупівель, який є додатком до наказу;
висновком про результати моніторингу процедури закупівлі від 20 лютого 2023 року № 56 (оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2023-01-20-008264-а), складеного головним державним аудитором відділу контролю у сфері закупівель Південного офісу Держаудитслужби;
роздруківкою з електрононї системи закупівель з інформацією щодо проведення моніторингу процедури закупівлі за номером ID: UA-2023-01-20-008264-а;
наказом № 3-к від 05 січня 2022 року Відділу освіти культури, молоді та спорту Петропавлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про призначення ОСОБА_1 уповноваженою особою відповдіальною за організацію та проведення процедур закупівлі у Відділі освіти культури, молоді та спорту Петропавлівської сільської ради та затвердження "Положення про уповноважену особу, відповідальну за організацію та проведення публічних закупівель у відділі освіти, культури, молоді та спорту Петропавлівської сільської ради", та Положенням, затвердженим зазначеним наказом;
Наказом № 8б-К від 22 лютого 2022 року про переведення ОСОБА_1 з посади в.о. начальника на посаду в.о. головного спеціаліста відділу освіти, культури, молоді та спорту Петропавлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області,
Наказом № 19-К від 18.06.2022 року "Про внесення змін до «Положення про уповноважену особу, відповідальну за організацію та проведення публічних закупівель" від 05.01.2022 року № 3-К";
протокольним рішенням № 1 від 20 січня 2023 року уповноваженої особи Відділу освіти, культури, молоді та спорту Петропавлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області Пастухової Наталі про закупівлю по предмету: тверде паливо для закладів освіти, що підпорядковані відділу освіти, культури, молоді та спорту Петропавлівської сільської ради код ДК 021:2015 09110000-3 «Тверде паливо», яке здійснити шляхом проведення процедури відкритих торгів у відповідності з вимогами закону;
витягом з державного сайту публічних закупівель Prozorro за ідентифікатором закупівлі: ID: UA-2023-01-20-008264-а;
тендерною документацією на закупівлю товару ДК 021:2015 09110000-3 "Тверде паливо", затвердженою протоколом уповноваженої особи № 1 від 20.01.2023 року ОСОБА_3 ;
довідкою ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ" про наявність в учасника досвіду виконання аналогічного за предметом закупівлі договору;
договором № 2 від 04.01.2023 року між ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ" в особі ОСОБА_4 та ТОВ «ВФМ ГРУП» в особі директора ОСОБА_5 , з додатками до договору;
договором поставки 2501-23 від 25 січня 2023 року укладеним між ТОВ "ВУГЛЕПОСТАЧ ТРАНС" та ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ";
протокольним рішенням уповноваженої особи Відділу освіти, культури, молоді та спорту Петропавлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області Пастухової Н. про прийняття рішення про намір укладення договору про закупівлю з переможцем процедури відкритих торгів «Тверде паливо (Вугілля)» код ДК 021:2015 09110000-3 Тверде паливо, ідентифікатор закупівлі: ID: UA-2023-01-20-008264-а - Товариством з обмеженою відповідальністю "БЕЙМІЛ АКТИВ";
письмовими поясненнями Замовника про те, що в Одеському регіоні під час проведення закупівлі були великі складнощі з електроенергією та інтернетом, тому Замовником були допущені такі порушення. Замовник, через людський фактор, не побачив, що в частині документа - видаткової накладної міститься інформація стосовно найменування іншої юридичної особи. Проте, кількість товару та ціна відповідає тій кількості, що вказане у аналогічному договорі, стороною якою є ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ", крім того на такій видатковій накладній містить підпис і печатка ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ", а також Замовник не побачив, відмінностей у "по батькові". Прізвище та ім'я повністю збігається - СЕРГІЙ КАБАНОВ, також, вказаний договір містить підпис і печатку ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ". Просимо звернути увагу, що такий документ складався учасником і навіть контрагент учасника не помітив даної технічної помилки, а усі інші реквізити співпадають з реквізитами ТОВ "БЕЙМІЛ АКТИВ". Якщо б замовник раніше побачив такі помилки учасника - то надіслав би такому учаснику вимогу щодо усунення невідповідностей і надав би 24 години на усунення.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч.3 ст. 164-14 КУпАП, як невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону та укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі.
За положеннями ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні адміністративного стягнення суд, відповідно до ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
ОСОБА_1 протягом року не притягувалася до адміністративної відповідальності, працює, має на утриманні одну малолітню дитину, вину визнала.
Відповідно до положень ст. 34 КУпАП щире розкаяння винного суд визнає обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення.
Судом не встановлено обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 .
З урахуванням зазначених обставин суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією ч.3 ст. 164-14 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, пункту 5 частини 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 належить стягнути на користь держави судовий збір у сумі 536,80 гривень.
Керуючись ст. ст. 279, 280, 283-285, 294, 308 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винною у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.164-14 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі однієї тисячі п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25500 (двадцять п'ять тисяч п'ятсот) гривень.
Стягнення проводити на користь держави на розрахунковий рахунок № UA978999980313030106000015722, код за ЄДРПОУ отримувача - 37607526, отримувач коштів - ГУК в Одеській області/смт. Сарата/21081100, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), вид платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 (вісімдесят) копійок на розрахунковий рахунок № UA908999980313111256000026001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів - ГУК у м. Києві (м. Київ) 22030106, призначення платежу - стягнення судового збору на користь держави.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці з дня набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Саратський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя А. І. Бучацька