Рішення від 10.04.2023 по справі 500/707/23

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/707/23

10 квітня 2023 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Осташа А. В. розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області" про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду 07.03.2023 надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державної установи "Тернопільське медичне об'єднання МВС України по Тернопільській області" та до Департаменту пенсійних питань та соціального захисту Міністерства внутрішніх справ України, в якому просив:

- визнати протиправними дії Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Тернопільській області», що викладені у листі-відповіді від 02.03.2023 №33/40-274 щодо відмови в оформленні та направлені документів для призначення пенсії ОСОБА_1 до уповноваженого структурного підрозділу - Департаменту пенсійних питань та соціального захисту МВС України через не включення до вислуги років (основного стажу) періоду служби у підрозділах карного розшуку органів внутрішніх справ України з розрахунку 1 місяць служби за 1,5 місяці у період з 25.03.1997 по 15.07.2003;

- зобов'язати Державну установу «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Тернопільській області» включити до вислуги років (основного стажу) період служби ОСОБА_1 у підрозділах карного розшуку органів внутрішніх справ України з розрахунку 1 місяць служби за 1,5 місяці у період служби з 25.03.1997 по 15.07.2003 та направити необхідні матеріали до Департаменту пенсійних питань та соціального захисту МВС України з метою формування подання в органи Пенсійного фонду України для призначення пенсії за вислугою років з моменту отримання такого права, з 07.11.2015.

Ухвалою судді від 09.03.2023 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви, шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог п.4 ч.5 ст.160 КАС України, а саме: визначитися з позовними вимогами до Департаменту пенсійних питань та соціального захисту Міністерства внутрішніх справ України та відповідно подати нову редакцію позовної заяви.

Позивач, подав до суду 14.03.2023 заяву про усунення недоліків в якій зазначив, що помилково вказав відповідача - Департамент пенсійних питань та соціального захисту Міністерства внутрішніх справ України та подав позов у новій редакції, зокрема в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Тернопільській області», що викладені у листі-відповіді від 02.03.2023 №33/40-274 щодо відмови в оформленні та направлені документів для призначення пенсії ОСОБА_1 до уповноваженого структурного підрозділу - Департаменту пенсійних питань та соціального захисту МВС України через не включення до вислуги років (основного стажу) періоду служби у підрозділах карного розшуку органів внутрішніх справ України з розрахунку 1 місяць служби за 1,5 місяці у період з 25.03.1997 по 15.07.2003;

- зобов'язати Державну установу «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Тернопільській області» включити до вислуги років (основного стажу) період служби ОСОБА_1 у підрозділах карного розшуку органів внутрішніх справ України з розрахунку 1 місяць служби за 1,5 місяці у період служби з 25.03.1997 по 15.07.2003 та направити необхідні матеріали до Департаменту пенсійних питань та соціального захисту МВС України з метою формування подання в органи Пенсійного фонду України для призначення пенсії за вислугою років з моменту отримання такого права, з 07.11.2015.

В обґрунтування позовної заяви зазначається, що проходив службу в органах внутрішній справ, зокрема в УМВС України в Тернопільській області. Зокрема, його календарна вислуга років з врахуванням пільгових умов пільгового стажу (обчислення) складає не 21 рік 00 місяців 02 дні, а 24 роки 1 місяць 27 днів, що дає законне право на призначення пенсії, є беззаперечною підставою підготовки та направлення матеріалів до уповноваженого структурного підрозділу - Департаменту пенсійних питань та соціального захисту МВС України для формування до органів пенсійного фонду України відповідного подання на призначення пенсії за вислугою років з моменту отримання такого права, а саме з 07.11.2015.

При звільненні, УМВС України в Тернопільській області незаконно не врахували до вислуги років наявний у мене пільговий стаж служби, чим перешкодили в призначенні пенсії ще у 2015 році від незалежних від нього причин. Аналогічну помилкову позицію зайняла та підтримала Державна установа «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Тернопільській області».

Ухвалою судді від 15.03.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено у справі судове засідання на 10.04.2023.

Від відповідача 29.03.2023 надійшов відзив на позов, в якому позовні вимоги не визнає, просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Зокрема зазначає, що у ДУ ТМО відсутні будь-які оригінали документів, які підтверджують періоди служби Позивача в міліції у пільговому обчисленні. У витязі з наказу УМВС України в Тернопільській області від 06.11.2015 року № 323 о/с, копія якого надана Позивачем ДУ ТМО, зазначено, що вислуга років на день звільнення в календарному обчисленні для виплати надбавки за вислугу років та для виплати одноразової допомоги при звільненні складає 21 рік 00 місяців 02 дні. Жодних даних про пільгову вислугу у наказі на звільнення немає. Також відсутня будь-яка інформація про пільгову вислугу у послужному списку Позивача, наданому на наш запит Ліквідаційною комісією УМВС України в Тернопільській області.

Окрім цього у ДУ ТМО відсутні повноваження щодо визначення, оформлення та внесення змін до вислуги років колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Позивач подав до суду 05.04.2023 відповідь на відзив, в якому зазначає, що до компетенції відповідача належить прийняття від позивача та інших установ документів, які слугують формуванню відповідного пакету документів для призначення пенсії та направлення до уповноваженого структурного підрозділу МВС відповідних матеріалів щодо призначення пенсії. Вважає, що має достатню вислугу років для призначення пенсії відповідно до ст.12 Закону №2262-ХІІ, а тому вважає протиправними дії відповідача.

Відповідачем подано до суду 06.04.2023 заперечення на відповідь на відзив, в якому звертає увагу суду на те, що ДУ ТМО відсутні повноваження щодо визначення, оформлення та внесення змін до вислуги років колишніх працівників органів внутрішніх справи.

У судове засідання, призначене на 10.04.2023, учасники справи не з'явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Від позивача 23.03.2023 надійшла заява про розгляд справи у письмовому провадженні та від представника відповідача 10.04.2023 надійшла заява про розгляд справи без участі їхнього представника.

Згідно із ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З урахуванням відсутності сторін, належним чином повідомлених про дату, час та місце розгляду справи, достатніх доказів у матеріалах справи для вирішення спору по суті заявлених вимог, суд ухвалив здійснити розгляд справи у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 18.01.023 звернувся до Ліквідаційної комісії УМВ України в Тернопільській області із завою в якій просив: підготувати та направити відповідне подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про призначення пенсії за вислугу років згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Листом Ліквідаційної комісії УМВС України в Тернопільській області від 24 січня 2023 року № 34 - «за належністю» направлено до ДУ ТМО пакет документів Позивача, для призначення йому пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (вх. № 77 від 27.01.2023).

З метою направлення до уповноваженого органу документів для визначення підстав щодо призначення Позивачу пенсії за вислугу років, ДУ ТМО звернулася із відповідним запитом до Ліквідаційної комісії УМВС України в Тернопільській області щодо надання розрахунок вислуги років Позивача, його послужного списку, грошового атестату на дату звільнення та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби.

Листом від 17.02.2023 року № 50 Ліквідаційна комісія УМВС України в Тернопільській області надіслала до ДУ ТМО послужний список Позивача та повідомила про те, що пенсійне забезпечення працівників органів внутрішніх справ, після звільнення їх зі служби, здійснюється в порядку та на умовах, визначених Законом №2262. Пунктом «б» статті 1 Закону №2262 передбачено, що право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби особи начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького та рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби, особи рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту. Відповідно до пункту «а» статті 12 Закону №2262 пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам зазначеним у пунктах «б»-«д», «ж» статті 1-1 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби і на даний час на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше. Для отримання права на призначення пенсії обов'язковою умовою є наявність календарної вислуги років у мінімально визначеному Законом розмірі. На день звільнення Позивача згідно з пунктом «а» статті 12 Закону №2262 така вислуга для призначення пенсії становила 22 роки та 6 місяців і більше.

З врахуванням того, що календарна вислуга Позивача на день звільнення становила 21 рік 00 місяців 02 дні, Ліквідаційною комісією МВС України в Тернопільській області зроблено висновок, що для оформлення розрахунку вислуги років та інших документів для подачі документів для призначення пенсії немає законних підстав.

Листом від 02.03.2023 №33/40-274 повідомлено Позивача про те, що Ліквідаційною комісією МВС України в Тернопільській області відмовлено у наданні таких документів на підставі відсутності у нього необхідної календарної вислуги.

Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернувся із даним позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає насупне.

Зокрема, суд зазначає, що спірні правовідносини між позивачем та відповідачем виникли з приводу питання включення до вислуги років (основного стажу) період служби позивача у підрозділах карного розшуку органів внутрішніх справ з розрахунку 1 місяць служби за 1,5 місяці та направлення документів для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Щодо питання обчислення вислуги років, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 64 Конституції України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Статтею 46 Конституції визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначаються Законом України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.

Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Статтями 17-1, 17-2 Закону України №2262-ХІІ передбачено, що порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Обчислення вислуги років для призначення пенсії здійснюється, як правило, за послужним списком особової справи військовослужбовця, особи, яка має право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до пункту 1 постанови Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Постанова 3-1), заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим з військової служби, які мають право на пенсію згідно з № 2262, подаються цими особами до ГУ ПФУ в областях (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи.

У Міністерстві внутрішніх справ наказом від 19.09.2018 року №760 «Про затвердження Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262 та з інших соціальних питань» визначено повноваження, завдання та компетенцію уповноваженого структурного підрозділу.

Зокрема, ч.3 розділу 3 даної інструкції визначено, що підрозділи персоналу (кадрового забезпечення) апарату МВС, територіальних органів з надання сервісних послуг МВС, закладів, установ та підприємств, що належать до сфери управління МВС, ЦОВВ та Національної гвардії України:

1) обчислюють вислугу років та за потреби страховий стаж особи, яка набула право на пенсію, оформлюють розрахунок вислуги років для призначення пенсії (далі - розрахунок вислуги років).

Відповідно до Положення про сектор із соціально-гуманітарних питань ДУ ТМО, затвердженого наказом ДУ ТМО №14о/д від 04.04.2019, розділу 3 "Функції сектору", п.3.1.3: сектор та його працівники приймають від підрозділів персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерських підрозділів) документи, передбачені Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженими постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі-порядок), та Інструкцією про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань, затвердженої наказом МВС України від 17.09.2018 №760 (далі -Інструкція), для призначення (перерахунку) пенсій.

Отже, у даних правовідносинах таким підрозділом кадрового забезпечення щодо обчислення вислуги років є Ліквідаційна комісія УМВС України в Тернопільській області, а тому позивачем помилково визначено функції відповідача щодо повноважень складання розрахунку вислуги років, врахування додаткової вислуги років, отриманої на пільгових умовах.

Враховуючи наведене, суд не надає оцінки питанню чи має позивач достатньо вислуги років з врахуванням пільгових умов, оскільки дане питання не входить до компетенції відповідача та не може бути предметом спору між цими сторонами.

Крім того, суд звертає увагу на те, що не може залучити відповідачем належний орган до компетенції якого входить обчислення вислуги років, оскільки позивач у заяві від 18.01.2023 з якою він звертався до Ліквідаційної комісії УМВС України в Тернопільській області, такі вимоги про врахування його стажу у пільговому обчислення не ставив, а тому суд не зможе надати належну правову оцінку цьому питання, адже такі вимоги позивача є передчасними.

Щодо надання оцінки діям відповідача щодо відмови в оформленні та направленні документів позивача для формування подання про призначення пенсії, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 1 постанови Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Постанова 3-1), заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим з військової служби, які мають право на пенсію згідно з № 2262, подаються цими особами до ГУ ПФУ в областях (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи.

У Міністерстві внутрішніх справ наказом від 19.09.2018 року №760 «Про затвердження Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262 та з інших соціальних питань» визначено повноваження, завдання та компетенцію уповноваженого структурного підрозділу.

Відповідно до наказу МВС України від 25.02.2019 №129 в Міністерстві внутрішніх справ України таким уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсії визначено Департамент персоналу (далі реорганізовано в Департамент пенсійних питань та соціального захисту).

З метою забезпечення своєчасного та якісного обслуговування пенсіонерів системи органів внутрішніх справ, відповідно до наказу МВС України від 25.09.2018 №787 «Про організаційно-штатні зміни в МВС», при територіальних медичних об'єднаннях МВС України по областях створені сектори із соціально-гуманітарних питань, а в Тернопільській області аналогічний сектор в ДУ ТМО.

Проте, до його функцій належить виключно направлення на розгляд до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсії пенсіонерам ОВС, особам, що мають право отримувати пенсію тощо.

Як встановлено судом, з метою направлення до уповноваженого органу документів для визначення підстав щодо призначення Позивачу пенсії за вислугу років, ДУ ТМО звернулася із відповідним запитом до Ліквідаційної комісії УМВС України в Тернопільській області щодо надання розрахунок вислуги років Позивача, його послужного списку, грошового атестату на дату звільнення та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби.

Листом від 17.02.2023 року № 50 Ліквідаційна комісія УМВС України в Тернопільській області надіслала до ДУ ТМО послужний список Позивача та повідомила про те, що пенсійне забезпечення працівників органів внутрішніх справ, після звільнення їх зі служби, здійснюється в порядку та на умовах, визначених Законом №2262. Пунктом «б» статті 1 Закону №2262 передбачено, що право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби особи начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького та рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби, особи рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту. Відповідно до пункту «а» статті 12 Закону №2262 пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам зазначеним у пунктах «б»-«д», «ж» статті 1-1 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби і на даний час на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше. Для отримання права на призначення пенсії обов'язковою умовою є наявність календарної вислуги років у мінімально визначеному Законом розмірі.

На день звільнення Позивача згідно з пунктом «а» статті 12 Закону №2262 така вислуга для призначення пенсії становила 22 роки та 6 місяців і більше.

З врахуванням того, що календарна вислуга Позивача на день звільнення становила 21 рік 00 місяців 02 дні, Ліквідаційною комісією МВС України в Тернопільській області зроблено висновок, що для оформлення розрахунку вислуги років та інших документів для подачі документів для призначення пенсії немає законних підстав.

Листом від 02,03.2023 року №33/40-274 повідомлено Позивача про те, що Ліквідаційною комісією МВС України в Тернопільській області відмовлено у наданні таких документів на підставі відсутності у нього необхідної календарної вислуги.

Отже, із врахуванням наведеного суд зазначає, що відповідачем було правомірно повідомлено позивача про висновок Ліквідаційної комісії МВС України в Тернопільській області, і оскільки у позивача відсутня календарна вислуга, яка необхідна для призначення пенсії відповідно до ст.12 Закону №2262-ХІІ, у ДУ ТМО не було підстав для оформлення та надсилання до уповноваженого структурного підрозділу МВС України матеріалів про призначення пенсії відповідно до ст.12 Закону №2262-ХІІ.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача щодо врахування його вислуги років у пільговому обчисленні до відповідача є не належними та передчасними взагалі, а підстав для формування подання та направлення документів для призначення пенсії у відповідача на це не має законних підстав, а тому позовні вимоги позивача не підлягають до задоволення.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії) та пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Згідно з вимогами статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.

Згідно статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для розподілу судових витрат відсутні, оскільки в задоволенні позову відмовлено.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Державної установи "Тернопільське медичне об'єднання МВС України по Тернопільській області" про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити пені дії, відмовити в повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено 11 квітня 2023 року.

Реквізити учасників справи: позивач: - ОСОБА_1 (місцезнаходження/місце проживання: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 ); відповідач: - Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області" (місцезнаходження/місце проживання: вул. О. Кульчицької, 3,м. Тернопіль,46001, код ЄДРПОУ/РНОКПП 08734552);

Головуючий суддя Осташ А.В.