29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"09" жовтня 2007 р. Справа №18/6638-А
за позовом Хмельницького транспортного прокурора інтересах держави та урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті м. Київ, в особі його структурного підрозділу -територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області м. Хмельницький
до закритого акціонерного товариства «Хмельницьке таксі» м. Хмельницький
про стягнення 8500,00 грн.
Суддя Саврій В.А.
Секретар судового засідання Сліпчук Н.В.
Представники сторін:
Від позивача: Савченко В.А. -представник за довіреністю №142 від 29.01.2007р.
Від відповідача: не з'явився
За участю: Шкадько В.В. -прокурор відділу прокуратури Хмельницької області
СУТЬ СПОРУ: прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 8500,00 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, застосованих постановами № 000407 від 21.11.2005р., № 000429 від 28.11.2005р., №031090 від 18.06.2007р., №031104 від 25.06.2007р., № 031105 від 25.06.2007р., № 031127 від 02.07.2007р., № 031129 від 02.07.2007р., № 031130 від 02.07.2007р., № 031131 від 02.07.2007р. та актами №001082 від 10.08.2006р., №004243 від 20.01.2007р., №050303 від 18.06.2007р. Свої вимоги обґрунтовує з посиланням на вимоги Закону України «Про автомобільний транспорт» (ст.60) та Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджено постановою КМУ від 08.11.2006р.
Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 07.09.2007 року по позовній заяві відкрито провадження в адміністративній справі №18/6638-А та призначено судовий розгляд справи.
В судовому засіданні 09.10.2007 року представники позивача та прокуратури позовні вимоги підтримують, вказуючи, що вони підтверджені матеріалами справи та відповідають вимогам чинного законодавства.
В судове засідання 09 жовтня 2007 року відповідач не з'явився.
Суд оцінивши подані сторонами по справі документи рахує їх достатніми для прийняття рішення по суті.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
Закрите акціонерне товариство «Хмельницьке таксі» м. Хмельницький зареєстровано, як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 31792329.
15.11.2005р. за результатами перевірки, проведеної працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області відносно відповідача складений протокол № 001121 про порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абзацом 6 статті 69 Закону України «Про автомобільний транспорт». 21.11.2005р. начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесена постанова № 000407 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 340 гривень, яка йому надіслана рекомендованим листом.
28.11.2005р. винесена постанова № 000429 про допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і відповідно до п. 6 ст. 69 Закону України «Про автомобільний транспорт» на відповідача накладена фінансова санкція в сумі 340 грн.
10.08.2006р. складений акт №001082 про порушення ст. 35 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» і на його усунення виданий припис, який 18.08.2006р. рекомендованим листом направлений відповідачу для виконання.
20.01.2007р. складений акт №004243 про порушення ст. 20 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» і на його усунення виданий припис, який 07.02.2007р. рекомендованим листом направлений відповідачу для виконання.
18.06.2007р. територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області під час здійснення державного контролю за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів встановлене порушення законодавства про автомобільний транспорт ЗАТ «Хмельницьке таксі» складений акт перевірки № 050303 про порушення законодавства на автомобільному транспорті, а саме, пошкодження лобового скла, відсутність квитково-облікового листа і не виконання припису від 07.02.2007р. № 121.
18.06.2007р. винесена постанова про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 680 грн. за порушення п. 12 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
25.06.2007р. винесена постанова № 031104 про допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» на відповідача накладена фінансова санкція в сумі 1700 грн.
25.06.2007р. винесена постанова № 031105 про допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» на відповідача накладена фінансова санкція в сумі 680 грн.
02.07.2007р. винесена постанова № 031127 про допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» на відповідача накладена фінансова санкція в сумі 1700 грн.
02.07.2007р. винесена постанова № 031129 про допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» на відповідача накладена фінансова санкція в сумі 680 грн.
02.07.2007р. винесена постанова № 031130 про допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» на відповідача накладена фінансова санкція в сумі 680 грн.
02.07.2007 року винесена постанова № 031131 про допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» на відповідача накладена фінансова санкція в сумі 1700 грн.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.
Відповідно до ч. 2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Законом України «Про автомобільний транспорт» №2344-ІІІ від 05.04.2004р. (із мінами та доповненнями, внесеними Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» від 23.02.2006р. №3492-IV) -передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (ст. 6). Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи, що визначено Положеннями про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190) та про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. №888).
Стаття 20 Закону передбачає, що конструкція та технічний стан транспортних засобів, а також їх частини мають відповідати вимогам, порядок визначення яких установлює Кабінет Міністрів України.
Відповідно до абз. 11 ч.1 ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, в тому числі за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Процедура здійснення державного контролю на автомобільному транспорті регулюється Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Перевірка відповідача здійснювалась у відповідності до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування (затвердженого постановою КМУ від 29.01.2003р. №143).
Як вбачається з наявних в матеріалах справи протоколах та актах під час перевірки транспортних засобів, що належить відповідачу встановлено: відсутність необхідної документації для здійснення перевезень, порушення технічних умов експлуатації транспортних засобів тощо.
За результатами протоколів, за порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесені постанови про застосування до відповідача у відповідності до ст. 60 Закону фінансових санкцій в сумі 8500,00 грн.
Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. При цьому судом зважається на те, що дії позивача під час проведення перевірки та складання протоколу, постанов про застосування фінансових санкцій не оскаржена та не скасована, доказів про сплату 8500,00 грн. штрафних санкцій відповідачем суду не подано.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача 8500,00 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п. 3, 6-7 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави та урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті м. Київ, в особі його структурного підрозділу -територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області м. Хмельницький до закритого акціонерного товариства «Хмельницьке таксі» м. Хмельницький про стягнення 8500,00грн. штрафу задоволити.
Стягнути з закритого акціонерного товариства «Хмельницьке таксі» (м.Хмельницький, вул. Примакова, 1, р/р 260083925 в АППБ «Аваль», МФО 31792329) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу -територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області (в доход державного бюджету України, на рахунок №31112106600002 ВДК у м. Хмельницькому, код ЄДРПОУ 23565225, банк УДК у Хмельницькій області, МФО 815013, код платежу 23030300) 8500,00грн. (вісім тисяч п'ятсот гривень 00коп.) штрафу.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.А. Саврій