Рішення від 10.04.2023 по справі 160/1564/23

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2023 року Справа № 160/1564/23

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бондар М.В. розглянувши у спрощеному провадженні (письмовому провадженні) у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

30.01.2023 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, відповідач), в якій позивач просить суд:

- визнати протиправною відмову ГУ ПФУ в Дніпропетровській області продовжувати нарахування та здійснювати щомісячну доплату до пенсії ОСОБА_1 у розмірі 2000 гривень на підставі постанови Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 року №713 (далі - Постанова №713), після виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.01.2022 по справі №160/22746/21 та рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.08.2022 по справі №160/10646/22.

- зобов'язати ГУ ПФУ в Дніпропетровській області провести нарахування та здійснити щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000,00 грн. ОСОБА_1 на підставі Постанови №713, з початком виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.01.2022 по справі №160/22746/21 та рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.08.2022 по справі №160/10646/22.

На обґрунтування позовних вимог у позовній заяві позивач зазначає, що з 2009 року отримує пенсію за вислугу років у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон №2262-XII) у розмірі 79% відповідних сум грошового забезпечення. Відповідно до Постанови № 713 з 01.07.2021 особам, яким призначена пенсія до 01.03.2018 відповідно до Закону №2262-XII, до розмірів їх пенсії, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 вказаного Закону станом на 01.03.2018, проводиться щомісячна доплата у сумі 2000,00 грн., яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсії. 22.12.2022 року ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області з питанням щодо нарахування та виплати доплати до пенсії згідно з Постановою №713, однак ГУ ПФУ в Дніпропетровській області відмовило позивачу, у зв'язку з тим, що після ухвалення судом рішення, основний розмір пенсії зріс більше ніж на 2000 грн. Зазначає, що відповідно до рішень Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.01.2022 року у справі №160/22746/21 та від 30.08.2022 року у справі № 160/10646/22, проведено перерахунок його пенсії з 01.12.2019 року відповідно до довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області» від 09.06.2021 року №33/24/С-977. Стверджує, що з наданої відповіді відповідача вбачається те, що відповідач вважає, що доплата у розмірі 2000,00 грн. виплачується тільки у випадку, коли розмір пенсії, яку було перераховано після 01.03.2018, збільшився менше ніж на 2000,00 грн. Вважаючи дані дії відповідача протиправними, просить суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Ухвалою суду від 06.02.2023 року відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін в порядку, визначеному статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

20.02.2023 року до суду надійшов відзив відповідача, в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 , оскільки розмір пенсії позивача, обчислено на виконання рішення суду з грошового забезпечення, визначеного станом на листопад 2019 року, а не на 01.03.2018 року, як визначено Постановою №713, тому підстави для встановлення до розміру пенсії позивача щомісячної доплати у сумі 2000,00 грн. відсутні.

Виходячи з положень статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд адміністративної справи здійснено у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини.

З 2009 року ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-XII.

09.06.2021 року Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області» виготовлено довідку №33/24/С-977 про розмір грошового забезпечення позивача.

У зв'язку з відмовою ГУ ПФУ в Дніпропетровській області в перерахунку пенсії, позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом про визнання дій ГУ ПФУ в Дніпропетровській області протиправними.

24.01.2022 року рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі №160/22746/21 визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Дніпропетровській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії позивача та зобов'язано ГУ ПФУ в Дніпропетровській області здійснити з 01.12.2019 року перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки від 09.06.2021 №33/24/С-977 Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області».

Крім того, 19.07.2022 року позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом про зобов'язання ГУ ПФУ в Дніпропетровській області здійснити з 01.12.2019 року перерахунок пенсії у розмірі 79% відповідних сум грошового забезпечення, визначених у довідці №33/24/С-977 від 09.06.2021 року про розмір грошового забезпечення, з урахуванням раніше проведених виплат.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду №160/22746/21 від 30.08.2022 позов ОСОБА_1 задоволено.

На відповідне звернення позивача щодо його пенсійного забезпечення відповідач листом № 1390-32189/Г-01/8-0400/23 від 16.01.2023 року повідомив про те, що на виконання рішення суду від 24.01.2022 по справі № 160/22746/21 ГУ ПФУ в Дніпропетровській області проведено перерахунок його пенсії з 01.12.2019 в розмірі 70% від грошового забезпечення 17376,60 грн., яке зазначено у довідці від 09.06.2021 №33/24/С-977 Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області». На виконання рішення суду від 30.08.2022 року по справі № 160/10646/22 ГУ ПФУ в Дніпропетровській області проведено перерахунок його пенсії з 01.12.2019 в розмірі 79% від грошового забезпечення 17376,60 грн., яке зазначено у довідці від 09.06.2021 №33/24/С-977 Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області». Внаслідок проведеного перерахунку пенсії на виконання рішення суду сума збільшення пенсії під час її перегляду перевищує 2000 грн., тому підстави для проведення перерахунку за нормами Постанови № 713 відсутні.

З долученого позивачем до матеріалів справи розрахунку пенсії станом на 30.11.2022 року, випливає, що з 30.11.2022 року позивачу не виплачувалась доплата до пенсії, у розмірі 2000,00 грн, передбачена Постановою № 713.

Вважаючи дії відповідача щодо не нарахування та не виплати доплати до його пенсії, передбаченою Постановою № 713 у розмірі 2000,00 грн протиправними, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, регулює Закон № 2262-ХІІ.

Відповідно до вказаного Закону держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Частиною 3 статті 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частина 18 статті 43 Закону № 2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до частини 3 статті 51 Закону № 2262-XII, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Частинами 1 та 2 статті 63 Закону №2262-ХІІ передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Згідно з частиною 4 статті 63 Закону № 2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок № 45).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-XII, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

На виконання частини 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ, Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 року прийнято Постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103).

Пунктом 5 Постанови № 103 обумовлено перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45

Згідно з пунктом 4 Порядку № 45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Тобто, підставою для перерахунку пенсії є довідка встановленої форми, видана уповноваженим органом.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.01.2022 року по справі №160/22746/21 визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Дніпропетровській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії позивача та зобов'язано ГУ ПФУ в Дніпропетровській області здійснити з 01.12.2019 року перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки від 09.06.2021 №33/24/С-977 Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області».

На виконання вищевказаного рішення суду ГУ ПФУ в Дніпропетровській області здійснено перерахунок пенсії позивача у розмірі 70% грошового забезпечення з 01.12.2019.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.08.2022 року по справі 160/10646/22 визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Дніпропетровській області щодо не проведення перерахунку та виплати пенсії позивача з урахуванням розміру 79% та зобов'язано ГУ ПФУ в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки від 09.06.2021 №33/24/С-977 Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області» з урахуванням 79% грошового забезпечення, враховуючи раніше виплачені суми.

На виконання вищевказаного рішення суду ГУ ПФУ в Дніпропетровській області здійснено перерахунок пенсії позивача у розмірі 79% грошового забезпечення з 01.12.2019.

Постановою № 713 з 01.07.2021 установлено особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону №2262-XII (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 01.03.2018, щомісячну доплату у сумі 2000,00 грн., яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.

Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 01.03.2018, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018 або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.

Особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, пенсії яких переглядалися (перераховувалися) після 01.03.2018 (крім перерахунку пенсій на виконання Закону України від 24.03.2022 № 2146-IX «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо пенсій в разі втрати годувальника»), щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000,00 грн. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000,00 грн., щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 01.07.2021 року.

З аналізу вищенаведених норм вбачається, що з 01.07.2021 року особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 року відповідно до Закону № 2262-ХІІ, до розмірів їх пенсій, визначених станом на 01.03.2018 року, установлено щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн., при цьому, у разі коли пенсія таким особам переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018, щомісячна доплата не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000,00 грн. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000,00 грн., щомісячна доплата, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Встановлені обставини справи свідчать про те, що позивачу призначено пенсію з 2009 року, тобто до 01.03.2018, а отже він має право на врахування до розміру його пенсії станом на 01.03.2018 щомісячної доплати в сумі 2000,00 грн., передбаченої Постановою № 713, однак всупереч цьому відповідачем з 30.11.2022 не нараховано та не виплачено позивачу доплату у розмірі 2000,00 грн.

При цьому, суд відхиляє доводи відповідача про те, що внаслідок перерахунку пенсії, проведеного на виконання рішень Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.01.2022 року у справі № 160/10646/22, та від 30.08.2022 року у справі №160/10646/22 розмір пенсії позивача обчислено станом на листопад 2019 року, а не на 01 березня 2018 року, як визначено Постановою №713, тому підстави для встановлення до розміру пенсії позивача щомісячної доплати відсутні

Так, вищевказані доводи відповідача ґрунтуються на абзаці 3 пункту 1 Постанови № 713, згідно якого особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, пенсії яких переглядалися (перераховувалися) після 01.03.2018, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000,00 грн. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000,00 грн., щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Суд звертає увагу, що проведений з 01.12.2019 року перерахунок пенсії здійснено відповідачем не з підстави винесення постанови уряду щодо проведення перерахунку пенсії чи зміни складових грошового забезпечення, а з підстав відновлення порушеного права позивача на отримання пенсії, яка була призначена з 2009 року.

Проведений перерахунок пенсії у розумінні Постанови № 713 полягає у перерахунку, проведеному не з метою усунення порушення права особи на належний розмір пенсії, а її перерахунок у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.

Натомість, такий перерахунок пенсії не проводився, а з 01.01.2018 розмір пенсії позивача залишається незмінним, тому доплата згідно Постанови № 713 має складати 2000 грн.

При цьому, суд зауважує, що збільшення розміру пенсії на підставі рішення суду в контексті спірних правовідносин не може розцінюватись як збільшення розміру пенсії у відповідності до абзацу 3 пункту 1 Постанови № 713, оскільки таке збільшення розміру пенсії сталося внаслідок відновлення порушеного права позивача на отримання пенсії у належному розмірі, а не внаслідок перерахунку відповідно до закону.

Також, суд наголошує, що в даному випадку право позивача на отримання щомісячної доплати в сумі 2000,00 грн. передбачено Постановою № 713, а отже і не може бути складовою призначеної пенсії позивача, більш того враховуватись під час її перерахунку.

Підсумовуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про наявність протиправних дій відповідача щодо не нарахування та невиплати позивачу 2000 грн. з 30.11.2022 року та належним способом захисту порушеного права позивача у спірних правовідносинах є зобов'язання відповідача провести нарахування та виплату доплати до пенсії позивача, передбаченої Постановою № 713 у розмірі 2000 гривень з 30.11.2022, з урахуванням вже виплачених сум.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б доводи позивача, а відтак, не довів правомірності своїх дій, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та таким, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання адміністративного позову до суду в розмірі 1073,60 грн., що документально підтверджується квитанцією №110 від 27.01.2023 року.

Враховуючи, що адміністративний позов задоволено повністю, сплачений позивачем судовий збір за подачу адміністративного позову до суду в розмірі 1073,60 грн. підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (адреса: вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094; ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 21910427) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 з 30.11.2022 року щомісячної доплати у розмірі 2000 гривень, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 №713.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 30.11.2022 року щомісячну доплату до пенсії, передбачену постановою Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 №713 у розмірі 2000 (дві тисячі) гривень.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області судові витрати у розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) гривні 60 копійок.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя М.В. Бондар