Гайворонський районний суд Кіровоградської області
__________________________________________І________________________
Справа №: 385/558/23 3/385/241/23
07.04.2023 рокум. Гайворон
Суддя Гайворонського районного суду Кіровоградської області Гришак А.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від відділення поліції № 1 (м. Гайворон) Голованівського РВП ГУНП України в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , до адміністративної відповідальності не притягувався, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Татарбунарським РВ ГУМВС в Одеській області 16.01.2007 року,
за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
28.03.2023 року ДОП СП ВП №1 (м. Гайворон) Голованівського РВП ГУНП України в Кіровоградській області лейтенантом поліції Підвисоцьким Я.О. складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про те, що 25.03.2023 року о 23.25 год. за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом був відсутній за місцем свого проживання під час перевірки, чим порушив ухвалу Вознесенського суду.
07.04.2023 року ОСОБА_1 в судовому засіданні факт вчинення правопорушення не визнав та пояснив, що 25.03.2023 перебував у себе вдома та відпочивав.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 не має складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Зі змісту даної правової норми вбачається, що особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності тільки у разі вчинення дії чи бездіяльності, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з вимогами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною першою статті 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції
Положеннями ч. 1 ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення та іншими документами, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Працівником поліції до протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 долучено фотокопію ухвали Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 22.07.2022 року про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду строком на 1 рік, копію довідки про оголошення особі, яка звільнилась з місць позбавлення волі, постанови суду про встановлення адміністративного нагляду та обмежень та копію рапорту про виявлення правопорушення вчиненого ОСОБА_1 .
Згідно ухвали Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 22.07.2022 року відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік та застосовано відносно нього наступні обмеження: 1) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі міста/району без дозволу органу Національної поліції; 2) реєстрація в органі Національної поліції за місцем проживання один раз на місяць. Будь-яких інших обмежень відносно ОСОБА_1 встановлено.
ОСОБА_1 в судому засіданні надав пояснення, що 25.03.2023 перебував у себе вдома, також суддя зауважує, що згідно ухвали Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 22.07.2022 року відносно ОСОБА_1 не встановлено обмеження виходу з будинку у визначений час.
Будь-яких інших доказів, на підставі яких суд може встановити наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, в діях ОСОБА_1 у зв'язку з порушенням ним заборон встановлених ухвалою Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 22.07.2022 року, матеріали справи не містять.
За таких обставин, встановлюючи у відповідності до ст. 251 КУпАП, наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на їх користь.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, приходжу до висновку про необхідність закриття провадження у справі в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 247, 276 - 280 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Гайворонський районний суд Кіровоградської області.
Суддя :А. М. Гришак
Дата документа 07.04.2023