Справа № 345/1680/23
Провадження № 3/345/729/2023
10.04.2023 м. Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суд Івано-Франківської області Мигович О.М., ознайомившись з матеріалами справи, які надійшли від ГУ ДПС в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.163-1 КУпАП,-
до Калуського міськрайонного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії № 764 від 31.03.2023, складений відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-1 КУпАП.
Згідно ст.278 ч.1 п.2 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), в тому числі і місце проживання; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Ст. 268 КУпАП передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Однак в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено місця проживання особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, що унеможливлює розгляд справи та повідомлення особи про дату та час проведення судового засідання.
Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Тому на підставі викладеного та враховуючи, що відповідно до чинного законодавства на посадову особу, уповноважену розглядати справу про адміністративне правопорушення, не покладено обов'язок встановлення місця проживання правопорушника, справу про адміністративне правопорушення необхідно повернути для доопрацювання для встановлення місця проживання правопорушника.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 256,278,283 КУпАП,-
постановив:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: