Рішення від 06.04.2023 по справі 580/5708/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 квітня 2023 року справа № 580/5708/22

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі судді Л.В. Трофімової розглянув за правилами загального позовного провадження адміністративну справу № 580/5708/22 за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) [позивач не прибув] до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (вул. Смілянська 23, м. Черкаси, 18000, ЄДРПОУ 21366538) [представник відповідача не прибув] про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, ухвалив рішення.

І. ПРОЦЕДУРА/ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ

21.11.2022 вх.36190/22 ОСОБА_1 (представник позивача-адвокат Цвєтінський С.А. на підставі ордера серії АА №1240209), звернувшись до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, просить:

- визнати протиправними дії Головного управління пенсійного фонду України в Черкаській області щодо зменшення з 01.12.2019 основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 88 % до 70 % суми грошового забезпечення;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію в розмірі 88% грошового забезпечення на підставі довідки Державної установи Територіальне медичне об'єднання МВС України по Черкаській області від 06.09.2021 №33/44/1-К-1615/08-1637 з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.12.2019.

14.12.2022 прийнята позовна заява до розгляду та відкрите провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні), 27.12.2022 судом здійснений перехід? ? із спрощеного провадження до загального, призначене підготовче судове засідання на 25.01.2023 - зупинене провадження до набрання законної сили рішенням Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду у справі №380/24477/21, 30.01.2023 суд поновив провадження у справі для вирішення заяви про відвід судді. Ухвалою суду від 31.01.2022 визнано необґрунтованою заяву представника позивача - адвоката Цвєтінського С.А. про відвід судді, 02.02.2022 судом зупинене провадження до набрання законної сили рішенням Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду у справі №380/24477/21. Ухвалою суду від 22.03.2023, враховуючи поважний вік і значення для позивача, поновлене провадження у справі, підготовче судове засідання призначене на 24.03.2023 - закрите підготовче провадження, призначене судове засідання для розгляду справи по суті на 06.04.2023.

Сторони надали до суду заяви, де просять розгляд справи здійснювати без участі позивача та представника відповідача (19.01.2023 вх. 2151/23, 27.03.2023 вх. 11177/23).

Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

В обґрунтуванні позовних вимог позивач зазначив, що отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», розмір з дати призначення обчислений із розрахунку 88 % суми грошового забезпечення. На виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 30.11.2021 у справі №580/8113/21, з 01.12.2019 здійснено перерахунок пенсії позивача, проте основний розмір пенсії був зменшений відповідачем з 88% грошового забезпечення до 70%. Позивач звертає увагу, що процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення, відтак зміни внесені до ст. 13 Закону № 2262-ХІІ стосуються лише осіб, яким пенсія призначається, а не перераховується вже призначена пенсія, тому вважає дії відповідача щодо зменшення основного розміру пенсії протиправними.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА

Відповідач позов не визнав, 23.12.2022 вх. 40148/22 подав до суду відзив на позовну заяву, де зазначив, на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 30.11.2021 у справі №580/8113/21, що набрало законної сили 23.05.2022 позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.12.2019 із сум грошового забезпечення згідно з нормами законодавства, що діяли на 01.12.2019, що не встановлювали зобов'язань перерахунку пенсії позивача у розмірі 88 % грошового забезпечення. Згідно статті 13 Закону 2262-ХІІ в редакції на 01.12.2019 максимальний розмір пенсії, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення, у зв'язку із чим підстави для перерахунку пенсії позивача із розрахунку 88% грошового забезпечення - відсутні, а позовні вимоги вважає необґрунтованими. Відповідач зазначив, що позивач пропустив шестимісячний строк звернення для захисту порушеного права про перерахунок пенсії з 01.12.2019, позаяк звернувся до відповідача із заявою лише у жовтні 2022 року.

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

Суд встановив, що позивач отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262 (посвідчення №126/6504), пенсія призначена з 09.06.1998.

На виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду у справі №2340/3628/18 (ЄДРСР 78127119), що набрало законної сили 10.01.2019, позивачу з 22.01.2019 проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016 у розмірі 88% грошового забезпечення згідно довідки від 23.03.2018 №6504.

Черкаським окружним адміністративним судом у рішенні від 22.10.2018 у справі №2340/3628/18 встановлено, що позивач з 1998 року перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області та отримує пенсію за вислугу років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 р. №2262-ХІІ. Згідно з розрахунком пенсії за вислугу років Пенсійного фонду України для позивача розмір призначеної (обчисленої) пенсії становить 88% суми грошового забезпечення виходячи з вислуги років 31 рік.

Преюдицію утворюють виключно лише ті обставини, які безпосередньо досліджувалися і встановлювалися судом, що знайшло відображення в мотивувальній частині судового акта.

Відповідно до ч.4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

На виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду у справі №580/8113/21 (ЄДРСР 101564239), що набрало законної сили 23.05.2022, зобов'язано: Головне управління Пенсійного фонду України у Черкаській області здійснити перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Черкаській області" від 06.09.2021 №33/44/1-К-1615/08-1637, а виплату перерахованої пенсії з урахуванням раніше виплачених сум з 01 грудня 2019 року.

12.10.2022 представник позивач звернувся із адвокатським запитом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 із розрахунку 88% грошового забезпечення на підставі довідки від 06.09.2021 №33/44/1-К-1615/08-1637 на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 30.11.2021 у справі №580/8113/21.

Суд зазначає, що спірні правовідносини визначаються тлумаченні правильності здійсненого перерахунку пенсії та різному розумінні принципу остаточності судового рішення у контексті легітимних очікувань позивача.

Відповідач рішення про перерахунок або відмову в перерахунку пенсії не ухвалив, листом від 27.10.2022 №2300-0307-8/53309 (за підписом заступника начальника Т. Хилик) надав відповідь інформаційного характеру відповідно до Закону України «Про звернення громадян» на адвокатський запит від 12.10.2022, де повідомив про відсутність підстав для обрахунку пенсії у розмірі 88 %, позаяк статтею 13 Закону № 2262 у редакції, що діяла на 01.12.2019 передбачено, що максимальний розмір пенсії за вислугу років не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення, тому, пенсію позивача з 01.12.2019 обчислено в розмірі 70% грошового забезпечення. Зазначено, що зобов'язань провести перерахунок пенсії із розрахунку 88% рішенням суду у справі №580/8113/21 на Головне управління не покладено. Перерахунок пенсії з 01.12.2019 здійснено згідно з нормами чинного законодавства, що діяли на 01.12.2019.

Мотивованого індивідуального акта на спростування чи підтвердження очікувань позивача щодо правильності здійсненого обрахунку пенсії на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 30.11.2021 у справі №580/8113/21, відповідач не прийняв.

Суд зі змісту листа від 27.10.2022 №2300-0307-8/53309 встановив, що відповідач вважає, що законодавчі підстави для обчислення пенсії позивача у розмірі 88 % відсутні на підставі довідки від 06.09.2021 №33/44/1-К-1615/08-1637 на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 30.11.2021 у справі №580/8113/21, проте лист-відповідь не свідчить про порівняння про сприяння позивачеві у реалізації прав особи під час звернення до суб'єкта публічної адміністрації, що доводить протиправну бездіяльність відповідача у контексті критеріїв частини 2 статті 2 КАС України без прийняття індивідуального акта - мотивованого рішення та з використанням повноважень перевірки відомостей, позаяк позивач не був почутий, з огляду на те що, рішенням у справі у справі №2340/3628/18 (ЄДРСР 78127119) встановлено, що розмір призначеної (обчисленої) пенсії позивача становить 88% сум грошового забезпечення виходячи з вислуги років 31 рік, мотивів, аргументів щодо відмови у перерахунку відповідь від 27.10.2022 не містить.

Розглянувши подані документи і матеріали, перевіривши аргументи щодо обставин справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів сукупно, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити частково, з огляду на таке.

V. НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

Конституцією України передбачено (частина 2 статті 19), що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до п.3 ст. 116 Конституції України Кабінет Міністрів України забезпечує проведення фінансової політики, політики у сфері соціального захисту. Відповідно до статті 46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно із ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.

Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 р. № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262 у редакції Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», що набрала чинності з 01.01.2017 усі призначені за цим Законом пенсії належать перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частинами 2, 3 статті 51 цього Закону. Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови, порядок та розміри пенсійних виплат під час перерахунку пенсії звільненим із служби військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом, що узгоджується з функціями Уряду України, визначеними, зокрема статті 116 Конституції України. Відповідно до статті 117 Конституції України Кабінет Міністрів України у межах компетенції видає постанови і розпорядження, що є обов'язковими до виконання.

Відповідно до пункту «а» ч. 1 ст. 13 Закону №2262 (у редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 85 % відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 95 %, до категорій 2 і 3, - 90 % (ч. 2 ст. 13 Закону №2262).

Рішенням у справі №2340/3628/18 (ЄДРСР 78127119), що набрало законної сили 10.01.2019, суд встановив, що розмір призначеної (обчисленої) пенсії позивача становить 88% суми грошового забезпечення виходячи з вислуги років 31 рік.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону №2262 (в редакції Закону України від 04.07.2002 №51-IV, що діє з 01.01.2003) розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 % відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 %, до категорії 2, - 95 %.

Згідно з пунктом 8 розділу II Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (далі - Закон №3668-17), який набрав чинності з 01.10.2011, та п.23 розділу II Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (далі - Закон №1166), який набрав чинності з 01.05.2014, до ч. 2 ст. 13 Закону №2262-ХІІ внесені зміни та цифри « 90» замінено цифрами « 80» та цифри « 80» замінено цифрами « 70» відповідно.

Відповідно до частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України під час вибору і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду. Згідно частини 5 статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, позаяк визначається на день призначення пенсії. Позивачу під час призначення пенсії з 09.06.1998 визначено 88% від грошового забезпечення. Відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» неодноразово була змінена в частині граничного розміру пенсії у відсотковому співвідношенні до розміру грошового забезпечення. На момент виникнення спірних правовідносин про перерахунок було установлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення з метою призначення пенсій.

Застосування цього показника до перерахунку пенсії відповідача є протиправним, позаяк стосується призначення нових пенсій іншим особам, а не перерахунку/перегляду призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу статті 58 Конституції України.

Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області є територіальним органом Пенсійного фонду України. Постановою Правління ПФУ від 22 грудня 2014 р. № 28-2 в редакції 2022 року затверджені Положення про головні управління Пенсійного фонду України в областях, де передбачено: Головне управління Фонду у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також постановами правління Фонду, у тому числі цим Положенням, та наказами Фонду.

Відповідно до пункту 23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. № 3-1 (далі Порядок №3-1), перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, у порядку, установленому статтею 63 Закону №2262. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, що дають право на підвищення пенсії.

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України. Аналогічний висновок сформований у постанові ВС від 10.10.2019 у справі 553/3619/16-а.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

Згідно з ч. 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів. Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Судове рішення, в якому дано офіційне тлумачення, сформульовано новий правовий принцип або судовий прецедент, не є формою права і є обов'язковим тільки для сторін у справі (С. Шевчук/ http://eurocourt.in.ua/Article.asp?AIdx=416). Критерії ефективності судового захисту соціальних прав у адміністративному процесі відображають відповідні стандарти якості судового розгляду, що встановлені нормами міжнародного та національного права та втілені у завданнях і цілях адміністративного судочинства (Р.Ф.Ханова, В.В.Хохуляк / https://rm.coe.int/materials-socialrights-2020/1680a165f8).

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Верховний Суд у справі №240/12017/19 зазначив (ЄДРСР 95946021), що реалізація позивачем права на звернення до суду з позовною заявою у межах строку звернення до суду залежить виключно від нього самого, а не від дій чи бездіяльності посадових осіб відповідача.

У триваючих правовідносинах суб'єкт владних повноважень протягом певного проміжку часу після отримання адвокатського запиту від 12.10.2022 від представника позивача, що зареєстрований 21.10.2022 вх.2641/8 ухилився від виконання обов'язків - прийняття рішення з наданням/окресленням мотивів обчислення/необчислення ОСОБА_1 пенсії з 01.12.2019 в розмірі 88 % грошового забезпечення відповідно до довідки від 06.09.2021, з поясненням дії у часі ч. 2 ст. 13 Закону №2262 щодо очікувань позивача.

VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, у межах позовних вимог.

Суд, за відсутності мотивованого індивідуального акта у формі рішення щодо реагування на настання обставин - надходження адвокатського запиту від 12.10.2022, що зареєстрований відповідачем 21.10.2022 вх. 26541/8 до матеріалів пенсійної справи, дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Оцінюючи доводи і докази про бездіяльність відповідача щодо не здійснення перерахунку пенсії позивачеві за відсутності індивідуального акта відповідача, за критеріями частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про протиправність, позаяк відповідач, відмовляючи листом без прийняття рішення, діяв не на підставі, не у межах повноважень та не у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України, необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, недобросовісно/несправедливо, без врахування необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав позивача і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), без мотивів відмови, без прийняття індивідуального акта у формі рішення у контексті обов'язків належного врядування з поясненнями підстав попередніх здійснених перерахунків, починаючи з 01.12.2019 у контексті дотримання строків для перерахунку пенсії і обставин (дії в часі ст. 13 Закону №2262) та перевіркою відсотку грошового забезпечення позивача на час призначення (обчислення) пенсії, у контексті наявності/відсутності вини суб'єктів публічної адміністрації у спірних правовідносинах.

Обираючи належний та ефективний спосіб захисту порушеного права позивача, суд встановив і визнає протиправну бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області у не сприянні позивачеві у реалізації майнового права у сфері пенсійного забезпечення із дотримання порядку, умов, зміни розміру пенсії, алгоритму перерахунку у контексті очікування позивача отримати мотивоване і зрозуміле для моделювання подальшої поведінки рішення-індивідуальний акт, тому позовні вимоги належить задовольнити частково, зобов'язавши Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області повторно розглянути адвокатський запит від 12.10.2022 та надати мотивовану відповідь щодо підстав застосування відсотку грошового забезпечення відповідно до розпоряджень і порівняння/перевірки складових з попередніми довідками, перерахунками врахованими - мотивовано не врахованими відповідачем на виконання повноважень передбачених законодавством.

VІІІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд зазначає про таке. Відповідно до частини 3 статті 139 КАС України у разі часткового задоволення позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. Суд не включає до складу судових витрат, що належать розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору. Враховуючи, що позивач сплатив 992,40 (квитанція від 09.11.2022 №б/н), позовні вимоги задоволено частково, наявні підстави для стягнення витрат зі сплати судового збору у сумі 496,20 грн.

Керуючись ст.2, 5-16, 19, 73-78, 90, 139, 242-246, 250, 255, 258, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області у не прийнятті мотивованого рішення у зв'язку із перерахунком пенсії ОСОБА_1 ? ? на підставі довідки від 06.09.2021 №33/44/1-К-1615/08-1637 під час виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 30.11.2021 у справі №580/8113/21.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області надати мотивовану відповідь щодо підстав застосування відсотку грошового забезпечення під час повторного розгляду адвокатського запиту від 12.10.2022 в інтересах ОСОБА_1 на підставі довідки від 06.09.2021 №33/44/1-К-1615/08-1637 щодо виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду? ? від 30.11.2021 у справі №580/8113/21 з урахуванням висновків суду.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (вул. Смілянська 23, м. Черкаси, 18000, код ЄДРПОУ 21366538) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ,? ? РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати зі сплати судового збору у сумі 496,20 грн.

Рішення набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, що може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України до Шостого апеляційного адміністративного суду у зв'язку із початком функціонування модулів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з урахуванням підпунктів 15.1, 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до рішення ВРП від 17.08.2021 №1845/О/15-21 «Про затвердження Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи».

Копію рішення направити сторонам справи.

Учасники справи:

позивач: ОСОБА_1 [ АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ];

відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області [вул. Смілянська 23, м.Черкаси, 18000, код ЄДРПОУ 21366538].

Судове рішення складене 07.04.2023.

Суддя Лариса ТРОФІМОВА