Справа № 761/713/23
Провадження № 3/761/798/2023
30 січня 2023 року Шевченківського районного суду м.Києва Овсеп'ян Т.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Бабичеве, Троїцький район, Луганська область, громадянина України, працюючого на посаді такелажника евакуаційного відділення взводу технічного забезпечення роти матеріального-технічного забезпечення військової частини НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого на території військової частини НОМЕР_1 , який раніше притягувався до адміністративної відповідальності
за ч.4 ст.172-11 КУпАП,
Як вбачається зі змісту протоколу про військове адміністративне правопорушення А4440 №29 від 13.12.2023 року - ОСОБА_1 10 грудня 2022 року о 08 годині 30 хвилин не з'явився на ранкове шикування роти матеріально-технічного забезпечення військової частини НОМЕР_1 без поважних причин. На телефонні дзвінки не відповідає. Повернувся до військової частини сам 13.12.2022 року близько 17 години 30 хвилин. Був відсутній на службі 3 доби 9 годин. Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.4 ст.172-11 КУпАП.
Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне справу про адміністративне правопорушення повернути органу, який склав протокол для належного оформлення та доопрацювання, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
З матеріалів справи вбачається, що при складанні протоколу стосовно ОСОБА_1 , зазначені вимоги закону не виконано.
Так, викладені обставини у протоколі про адміністративне правопорушення серії А4440 № 29 від 23.12.2022 року, складеному стосовно ОСОБА_1 не відповідають диспозиції ч.4 ст.172-11 КУпАП, зокрема в частині кваліфікації дій саме за частиною 4 вказаної статті.
Враховуючи наведене, суд позбавлений можливості всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, та вирішити її в точній відповідності з законом.
За змістом ст.278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі, на дооформлення.
На підставі викладеного й керуючись ст.ст.245, 256, 278, 283 КУпАП, суддя,
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч.4 ст.172-11 КУпАП направити до Військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України для належного оформлення та доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя