Постанова від 06.04.2023 по справі 333/2663/23

Справа №333/2663/23

Провадження № 3/333/1455/23

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 квітня 2023 року м. Запоріжжя

Суддя Комунарського районного суду м.Запоріжжя Тучков С.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Запоріжжя, громадянина України, українця, маючого середню освіту, безробітного, одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст.160 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

28 березня 2023 року о 09-50 годині громадянин ОСОБА_1 знаходячись за адресою: м.Запоріжжя, вул.Новокузнецька, буд.12-В, здійснював торгівлю з рук продуктами харчування, а саме: консервацією у невстановленому місці, чим вчинив правопорушення, передбачене частино 1 ст.160 КУпАП. Крім цього, 24 березня 2023 року о 11-35 годині громадянин ОСОБА_1 знаходячись за адресою м.Запоріжжя, вул.Новокузнецька, буд.12-В, здійснював торгівлю з рук продуктами харчування, а саме: консервацією в невстановленому місці, чим вчинив правопорушення, передбачене частино 1 ст.160 КУпАП.

У ході розгляду адміністративної справи ОСОБА_1 , після роз'яснення йому головуючим прав, передбачених ст.ст.55, 56, 59, 63 Конституції України, ст.268 КУпАП, щиро розкаявся у вчиненому і суду пояснив, що дійсно, 30.03.2023 року та 01.04.2023 року здійснював торгівлю продуктами харчування з рук в м.Запоріжжя по вул.Новокузнецькій, біля будинку 12-В, з метою отримання грошових коштів, оскільки офіційно не працює та інших доходів не має. Продавав продукцію власного виробництва та не у великих об'ємах. Раніше до адміністративної відповідальності не притягався. Просив суд суворо не карати оскільки накладення стягнення у виді штрафу буде для нього тягарем, який він не зможе сплатити.

Окрім визнання вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення вина останнього підтверджена дослідженими судом доказами, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №443236 (а.с.4) та протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №4053595 (а.с.15);

- рапортом працівника поліції з якого судом встановлено, що 28.03.2023 року о 08-53 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 28.03.2023 року о 08-52 за адресою: м.Запоріжжя, Комунарський район, вул.Новоузнецька, буд.12-В, за магазином «Апельмон» стихійна торгівля харчами (а.с.6, а.с.16);

- копією паспорта громадянина України (а.с.7, а.с.17).

- фототаблицею з місця вчинення правопорушення (а.с.8, а.с.18);

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.160 КУпАП, - торгівля з рук у забороненому місці.

Згідно зі ст.ст.33, 34 КУпАП суд враховує обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, а саме той факт, що ОСОБА_1 , вину визнає. Також суд враховує, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, характер вчиненого правопорушення та відсутність істотної шкоди від вказаного правопорушення, зробив для себе висновки з приводу того, що сталося.

Одним із принципів реалізації гуманістичних проявів у правовому регулюванні суспільних відносин в Україні є можливість звільнення правопорушника від юридичної відповідальності на підставі визнання уповноваженими посадовими особами вчиненого ним протиправного діяння малозначним для суспільства.

Відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Приймаючи до уваги те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, те, що останній раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, усвідомив наслідки вчиненого, є безробітним, інших доходів не має, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 необхідно звільнити від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, а провадження по справі закрити.

Керуючись ст.ст.22, 160, 276-279, 280, 283 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.160 КУпАП.

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.160 КУпАП, оголосивши йому усне зауваження.

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.160 КУпАП - закрити.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Комунарського районного суду

міста Запоріжжя С.С. Тучков

Попередній документ
110083434
Наступний документ
110083436
Інформація про рішення:
№ рішення: 110083435
№ справи: 333/2663/23
Дата рішення: 06.04.2023
Дата публікації: 10.04.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Комунарський районний суд м. Запоріжжя
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності; Торгівля з рук у невстановлених місцях
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (06.04.2023)
Дата надходження: 06.04.2023
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТУЧКОВ СЕРГІЙ СЕРГІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ТУЧКОВ СЕРГІЙ СЕРГІЙОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Сивоненко Андрій Іванович