Справа № 592/4271/23
Провадження № 3/592/1129/23
06 квітня 2023 року м.Суми
Суддя Ковпаківського райсуду м. Суми Князєв Віктор Борисович, розглянувши матеріали, які надійшли від Сумського РУП ГУ НП в Сумській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 173 КУпАП,-
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 869774 вбачається, що 30.03.2023 о 13 год 30 хв, за адресою: АДРЕСА_1 , гр. ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство відносно матері ОСОБА_2 , а саме: виражався нецензурними словами та погрожував фізичною розправою, чим порушив терміновий заборонний припис АА 161188 від 29.03.2023.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП України,- орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з ст. 256 КУпАП,- у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В протоколі про адміністративне правопорушення та матеріалах справи вбачається склад адміністративного правопорушення за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, однак ст. ДОП Сумського РУП ГУ НП в Сумській області вказує, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 173 КУпАП, тобто в протоколі не вірно зазначену статтю нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
У випадку, коли викладена в протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її (рішення ЄСПЛ у справах «Malofeyeva v. Russia» та «Karelin v. Russia»), адже діючи іншим чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що призведе до порушення ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Відповідно до п. 7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 р. №1376,- не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також внесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Таким чином, справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 173 КУпАП підлягає поверненню до Сумського РУП ГУ НП в Сумській області для доопрацювання.
Суд зазначає, що діюче законодавство не забороняє повторно складати протокол про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. 256, 278 КУпАП, суд
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 щодо вчинення ним правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173 КУпАП - повернути до Сумського РУП ГУ НП в Сумській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.Б. Князєв