Справа № 392/572/22
Провадження № 2-а/392/1/23
28 березня 2023 року м. Мала Виска
Маловисківський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючого судді Кратка Д.М., за участю секретаря судового засідання Покуц І.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження, в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 , поданого в його інтересах адвокатом Беспаловою Наталкою Олександрівною, до Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
Обґрунтування позову та стислий виклад позицій учасників справи.
Позивач ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Беспалова Н.О. звернувся до Маловисківського районного суду Кіровоградської області з адміністративним позовом до Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про визнання протиправних дій суб'єкта владних повноважень та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
В обґрунтування заяви вказує, 9 червня 2022 року відносно позивача інспектором СРПП відділення № 1 (м. Кропивницький) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області було складено постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАБ № 050923.
Відповідно до вказаної постанови 9 червня 2022 року о 19 годині 05 хвилин на автомобільній дорозі Кропивницький - Миколаїв 6 км, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 21099, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 без права керування, а саме був позбавленим права керування, Маловисківським районним судом від 19 травня 2022 року, чим порушив пункти 2.9в, 9.2, 2.1а та 9.9б ПДР, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною 4 статті 126, частиною 5 статті 121, частиною 2 статті 122 та статтею 125 КУпАП. За результатом розгляду вказаної постанови, відповідач прийняв по справі рішення: застосувати до позивача адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 20400 гривень.
Вважає, що дії поліцейського є незаконними оскільки суперечать статті 9 КУпАП. Відповідач виніс постанову та притягнув позивача до адміністративної відповідальності лише на підставі формальних ознак об'єктивної сторони правопорушення, оскільки позивач керував автомобілем без права керування, а саме був позбавленим права керування Маловисківським районним судом від 19 травня 2022 року, вказаний факт позивач повністю заперечує. Оскільки постанова не відповідає вимогам ст. 283, 284 КУпАП, тому вона на думку позивача є протиправною. Вважає, що відповідач грубо порушив вимоги статті 19 Конституції України, статті 268 КУпАП.
Щодо правової позиції відповідача.
Представник відповідача подав до суду відзив, в якому в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог, у зв'язку з тим, що вимоги позивача є безпідставними та необґрунтованими.
Як зазначає представник, відповідно до ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» поліція відповідно до покладених завдань:здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень;виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення;вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення;у випадках, визначених законом, здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання;регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.
Згідно «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», затвердженої наказом МВС від 07.11.2015 № 1395 справа про адміністративне правопорушення розглядається на місці вчинення адміністративного правопорушення.
Постанова у справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80 і 81 (в частині перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах транспортних засобів), частинами першою, другою, третьою, п'ятою і шостою статті 121,статтями 121-1, 121-2, частинами першою, другою і третьою статті 122, частиною першою статті 123, статтею 124-ї, статтями 125, 126, частинами першою, другою і третьою статті 127, статтями 128, 129, статтею 132-1, частинами шостою і одинадцятою статті 133-1, частинами першою, другою і третьою статті 140 КУпАП, виноситься на місці-вчинення адміністративного правопорушення.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» від 14.07.2015 № 596-VIII статтю 258 було доповнено новою частиною такого змісту: «Протокол не складається у разі вчинення адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Національної поліції, та адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі».
Крім того, відповідно до пункту 4 наказу МВС «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» від 07.11.2015 № 1395 встановлено, що у разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, розгляд якого віднесено до компетенції Національної поліції України, поліцейський виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст.283 КУпАП, без складання відповідного протоколу.
Частина 5 статті 258 КУпАП визначає, що у разі складання постанови у справі про адміністративне правопорушення особа оспорить допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається, то уповноважена посадова особа зобов'язана скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статті 256 цього Кодексу, крім випадків притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185-3 цього Кодексу, та правопорушень у сфері забезпечення дорожнього руху, у тому числі зафіксованих в автоматичному режимі. Цей протокол є додатком до постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Правила дорожнього руху відповідно до Закону України "Про дорожній рух" встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.
Відповідно до пункту 2.1 ПДР України водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:
а) посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
б) реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил, Національної Гвардії, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - технічний талон);
в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків та (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв - дозвіл, виданий уповноваженим органом МВС, а у разі встановлення проблискового маячка оранжевого кольору на великогабаритних та великовагових транспортних засобах - дозвіл, виданий уповноваженим підрозділом Національної поліції;
г) на маршрутних транспортних засобах - схему маршруту та розклад руху; на великовагових і великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, - документацію відповідно до вимог спеціальних правил;
ґ) поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).
Відповідно до п.п. «2.9.в» ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим у Державтоінспекції, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов'язковість її проведення, а також без номерного знака або з номерним знаком, що: -не належить цьому засобу; -не відповідає вимогам стандартів; -закріплений не в установленому для цього місці; -закритий іншими предметами чи забруднений, що не дає змоги чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 м; -неосвітлений (у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості) чи перевернутий;
Відповідно до пункту 9.2. ПДР України водій повинен подавати сигнали світловими покажчиками повороту відповідного напрямку: а) перед початком руху і зупинкою; б) перед перестроюванням, поворотом або розворотом
Відповідно до пункту 9.9. ПДР України аварійна світлова сигналізація повинна бути ввімкнена: б) у разі зупинки на вимогу працівника міліції або внаслідок засліплення водія світлом фар.
Інші нормативні акти, що стосуються особливостей дорожнього руху (перевезення спеціальних вантажів, експлуатація транспортних засобів окремих видів, рух на закритій території тощо), повинні ґрунтуватися на вимогах Правил дорожнього руху. Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Згідно зі статтею 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 № 1395 згідно розділу ІІІ пункту 10 «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожньої дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі». Поліцейський оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно статтею 255 КУпАП визначає, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вирішуючи питання про притягнення позивача до адміністративної відповідальності, поліцейський оцінив всі обставини справи установлюючи під час розгляду справи, докази вчинення позивачем адміністративного правопорушення.
Згідно частини 2 статті 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Враховуючи вищевикладене представник відповідача вважає, що стягнення застосоване без порушення в межах санкції частини 5 статті 121, частини 2 статті 122 та частини 4 статті 126 КУпАП, за якими позивач був притягнутий до адміністративної відповідальності, постанова винесена уповноваженою особою, яка мала право розглядати справу про адміністративне правопорушення з дотриманням правил чинного законодавства.
Заяви, клопотання, процесуальні дії у справі.
До Маловисківського районного суду Кіровоградської області 20 червня 2022 року надійшла вказана позовна заява.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20 червня 2022 року для розгляду зазначеної позовної заяви визначено суддю Кратка Д.М.
Ухвалою Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 21 червня 2022 року позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення недоліків.
Ухвалою Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 8 липня 2022 року вказану позовну заяву прийнято до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) сторін.
Ухвалою Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 29 вересня 2022 року витребувано з Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області (вул. Вокзальна, 58, м. Кропивницький, е-mail: gupolice@kg.npu.gov.ua) :- належним чином завірену копію постанови серії БАБ № 299970 від 9 червня 2022 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 126, ч.5 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ч. 2 ст. 125 КУпАП.; - належним чином засвідчені копії матеріалів на підставі, яких СРПП ВП № 2 Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області 9 червня 2022 року було винесено постанову серії БАБ № 299970 та накладено адміністративне стягнення у сумі 20400 гривень на громадянина ОСОБА_1 за скоєння адміністративного правопорушення, яке передбачене ч. 4 ст. 126, ч.5 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ч. 2 ст. 125 КУпАП, а також відеозапис з боді камери поліцейського щодо фіксування скоєння правопорушення та складання постанови про накладення адміністративного стягнення у випадку наявності такого відеозапису. Витребувано у громадянина ОСОБА_1 належної якості, придатної для читання, копію постанови серії БАБ № 299970 від 9 червня 2022 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 126, ч.5 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ч. 2 ст. 125 КУпАП..
Разом із цим витребувані документи відповідачем не були надані суду.
Клопотань від сторін про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не надходило.
Оскільки розгляд справи відбувається в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи, особи, які беруть участь у справі не викликались.
На підставі викладеного, судовий розгляд справи здійснювався за правилами спрощеного позовного провадження на підставі наявних у суду матеріалів, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу (частина 2 статті 247 ЦПК України).
Встановлені судом фактичні обставини та відповідні їм правовідносини, норми права, які застосовував суд, мотиви суду.
Згідно постанови серії БАБ № 050923 від 9 червня 2022 року ОСОБА_1 , 9 червня 2022 року о 19 годині 05 хвилин на автомобільній дорозі Кропивницький - Миколаїв 6 км, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 21099, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 без права керування, а саме був позбавленим права керування, Маловисківським районним судом від 19 травня 2022 року, чим порушив пункти 2.9в, 9.2, 2.1а та 9.9б ПДР, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною 4 статті 126, частиною 5 статті 121, частиною 2 статті 122 та статтею 125 КУпАП.
Відповідно до частини 4 статті 126 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, - у виді накладення штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно частини 5 статті 121 КУпАП порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами - тягне за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до частини 2 статті 122 КУпАП порушення правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону і зустрічного роз'їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування під час руху транспортного засобу засобами зв'язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання), а так само порушення правил навчальної їзди, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Приписами статті 125 КУпАП передбачена відповідальність Інші порушення правил дорожнього руху, крім передбачених статтями 121-128, частинами першою і другою статті 129, статтями 139 і 140 цього Кодексу, - тягнуть за собою попередження.
Згідно статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також: працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також: працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до статті 252 КУпАП та пункту 10 «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» поліцейський оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 23 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів.
Порядок дорожнього руху на території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух», встановлюють Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306 (із змінами та доповненнями, далі -ПДР України).
Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно частини 5 статті 14 Закону України "Про дорожній рух" учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху.
Відповідно до пункту 1.3 ПДР України учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил. Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством (п. 1.9 ПДР України).
Статтею 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за свої внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 247 КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення. Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішенні справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функцію фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Частиною 2 статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до частини 1 статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Слід зазначити, що відповідно до 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Принцип презумпції невинуватості передбачає, що всі сумніви у винуватості особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості. Всі факти, встановлені судом, у сукупності викликають сумніви щодо факту самого правопорушення та законності його фіксації. Рішення суб'єкта владних повноважень повинно бути законним і обґрунтованим і не може базуватись на припущеннях та неперевірених фактах.
З постанови Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 19 травня 2022 року у справі № 392/190/22 (провадження № 3/392/223/22), яка набрала законної сили лише 02 серпня 2022 року, та постанови від 10 серпня 2022 року вбачачається, що ОСОБА_1 було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп., з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Таким чином, суд приходить до висновку, що станом на 09 червня 2022 року (дату винесення оскаржуваної постанови) постанова Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 19 травня 2022 року у справі № 392/190/22 (провадження № 3/392/223/22), якою ОСОБА_1 було позбавлено права керування трапнспортним засобом не набрала законної, у зв'язку із чим у посадової особи Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області не було законних підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого частини 4 статті 126 КУпАП.
Разом з тим, судом встановлено, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, незважаючи на витребування судом, не подав жодного доказу для суду щодо недотримання позивачем Правил дорожнього руху, не зазначено зміст вичнених правопорушень, за що останнього було притягнуто до адміністратвиної відповідальності за вчинення правопорушень передбачених частиною 5 статті 121, частиною 2 статті 122, частиною 2 статті 125 КУпАП.
Натомість, саме на суб'єктів владних повноважень покладено обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності.
Відтак, суд вважає, що факт вчинення позивачем правопорушень, передбачених частиною 4 статті 126, частиною 5 статті 121, частиною 2 статті 122, статтею 125 КУпАП - є недоведеним, у зв'язку із чим оскаржувана постанова підлягає скасуванню.
На підставі наведеного, керуючись статями 247, 254, 280,283 КУпАП, статтями 20, 77, 244-246, 286 КАС України, суд, -
Позов ОСОБА_1 , поданий в його інтересах адвокатом Беспаловою Наталкою Олександрівною, до Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - задовольнити.
Скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення серії БАБ № 299970 від 09 червня 2022 року, якою було визнано винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених частиною 4 статті 126, частиною 5 статті 121, частиною 2 статті 122, статтею 125 КУпАП та накладеного адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 20400 грн. 00 коп..
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про учасників справи:
- позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ;
- відповідач: Кропивницьке районне управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, адреса місцезнаходження: вул. Вокзальна, 58, м. Кропивницький, е-mail: gupolice@kg.npu.gov.ua.
Суддя Д.М. Кратко