Рішення від 03.04.2023 по справі 160/912/23

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2023 року Справа № 160/912/23

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боженко Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження у м. Дніпрі адміністративну справу №160/912/23 за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

17 січня 2023 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Військової частини НОМЕР_2 (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невиплати в повному розмірі індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01.03.2018 по 06.04.2018 включно відповідно до приписів абзаців 4, 6 пункту 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078;

- зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення у фіксованій величині за період з 01.03.2018 по 06.04.2018 включно відповідно до приписів абзаців 4, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.

Позовна вимога обґрунтована наступним. В період з 29.06.2017 року по 06.04.2018 року позивач проходив військову службу у відповідача, при цьому нарахування індексації грошового забезпечення здійснювалося не в повному обсязі. Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.11.2020 року у справі №160/10625/20 визнано обґрунтованими та задоволено позовні вимоги позивача про стягнення на його користь індексації грошового забезпечення за період з 29.06.2017 року по 28.02.2018 року. Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 07.02.2022 року у справі №160/14744/21 визнано обґрунтованими та задоволено позовні вимоги позивача про виплату індексації за період з 26.09.2016 року по 28.02.2018 року із застосуванням базового місяця січень 2008 року. Водночас, за період з 01.03.2018 року по 06.04.2018 року відповідачем нараховано тільки поточну індексацію грошового забезпечення, яка склалась внаслідок перевищення порогу для проведення індексації в 103% в сумі 0,00 грн. При цьому відповідачем в порушення абзаців 3, 4, 6 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2003 року №1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення» (далі - Порядок 1078) не виплачено на користь позивача індексацію грошового забезпечення за період з 01.03.2018 року по 06.04.2018 року у фіксованій величині 4057,70 грн. в місяць на загальну суму 5869,24 грн. При розгляді судами попередніх справ за позовами позивача до відповідача питання щодо індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 06.04.2018 року не досліджувалось, оскільки визнано передчасним. Також позивач наводить судову практику на підтвердження своєї правової позиції.

Справі за даним адміністративним позовом присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 160/912/23 та у зв'язку з автоматизованим розподілом дана адміністративна справа була передана для розгляду судді Боженко Н.В.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 січня 2023 року позовну заяву залишено без руху. Запропоновано позивачу надати докази надсилання до Електронних кабінетів інших учасників справи через підсистему «Електронний суд» поданих до суду документів (позовної заяви та додатків до неї) або у разі відсутності відомостей про наявність в інших учасників справи зареєстрованого «Електронного кабінету» докази надсилання таких документів листом з описом вкладення.

30 січня 2023 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду через систему «Електронний суд» від представника позивача надійшли докази надсилання позовної заяви з додатками відповідачу.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 лютого 2023 року було відкрито провадження та призначено розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, відповідно до ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

22 лютого 2023 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду засобами поштового зв'язку від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач проти позову заперечує в повному обсязі. Зазначає, що індексація грошового забезпечення позивача в період з 01.03.2018 року по 06.04.2018 року нараховувалась та виплачувалась відповідно до чинного законодавства, при цьому Порядок №1078 не передбачає механізм виплати сум індексації у поточному році за минулі періоди, в зв'язку з чим виплата сум індексації грошового забезпечення має здійснюватись у межах коштів установ та організацій, передбачених на ці цілі. Посилається також на телеграму Міністра оборони України від 31.12.2015 року №248/3/9/1/1150, якою рекомендовано індексацію грошового забезпечення військовослужбовців не нараховувати до окремого роз'яснення. Також вказує на те, що індексація грошового забезпечення не є постійною та сталою величиною, що виключає можливість її включення до складу грошового забезпечення. При цьому у межах наявного фінансового ресурсу можливості виплати індексації грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України у січні 2016 рок у- лютому 2018 року у Міністерства оборони України не було. Вказує також, що оскільки величина індексу споживчих цін з 01 березня 2018 року до 30 листопада 2018 року не перевищила порогу інфляції у розмірі 103 відсотка, то відповідно до пункту 1-1 Порядку №1078 індексація грошових доходів населення не проводиться. Також посилається на те, що Закон України від 03.07.1991 року №1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення» (далі - Закон №1282-ХІІ) і Порядок №1078 у період існування спірних правовідносин (з 01 березня 2018 року) не містили в собі такого поняття як «фіксована сума індексації», зазначений термін використовувався у додатку 4 «Приклад проведення індексації у разі підвищення грошових доходів» до Порядку №1078, однак у редакції, яка діяла до 15 грудня 2016 року, посилається на судову практику. Разом з відзивом надано розрахунок суми індексації грошового забезпечення позивача за період з 01.03.2018 року по 06.04.2018 року відповідно до рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі №160/14744/21 та контррозрахунок суми індексації грошового забезпечення позивача за період з 01.03.2018 року по 06.04.2018 року із застосуванням фіксованої величини відповідно до ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі №160/912/23.

Згідно положень ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

В порядку ч.1 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України як таку, що визнається учасниками справи в заявах по суті та щодо яких суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання, суд визнає встановленими наступні обставини справи:

1) в період з 29.06.2017 року по 06.04.2018 року позивач проходив військову службу у військовій частині військової служби у відповідача;

2) відповідачем не виплачено позивачу індексацію грошового забезпечення у фіксованій величині за період з 01.03.2018 року по 06.04.2018 року. При цьому відповідач заперечує існування у нього обов'язку здійснювати таку виплату.

Згідно розрахунку суми індексації грошового забезпечення позивача за період з 01.03.2018 року по 06.04.2018 року відповідно до рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду №160/14744/21 від 19.10.2021 року позивачу за період березень-квітень 2018 року індексація грошового забезпечення не нараховувалася та не виплачувалася.

Відповідно до розрахунку суми індексації грошового забезпечення за період з 29.06.2017 року по 28.02.2018 року, у рахуванням базового місяця січень 2008 року, відповідно до рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі №160/14744/21 19.10.2021 року щодо позивача від 22.02.2022 року №130 станом на лютий 2018 року коефіцієнт індексації у відсотках складає 236,5, сума нарахованої індексації: 4167,13 грн.

Згідно до контррозрахунку суми індексації грошового забезпечення позивача за період з 01.03.2018 року по 06.04.2018 року із застосуванням фіксованої величини відповідно до ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справ №160/912/23 розмір фіксованої індексації за березень 2018 року складає 3762,36 грн, сума нарахованої індексації: 0,00 грн; за квітень 2018 року - 752,47 грн, сума нарахованої індексації: 0,00 грн, разом: 4514,83 грн.

Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.

Ключовим спірним питанням в цій справі є поняття фіксованої суми індексації, її розмір станом на березень 2018 року та обов'язок відповідача виплачувати відповідні кошти.

Відповідно до ч. 1 статті 2 Закон України від 25.03.1992 року №2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон №2232-XII), військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби

Військова служба є особливим видом публічної служби, тому її проходження передбачає особливе регулювання служби військовослужбовців, а саме межі реалізації ними своїх службових прав у зв'язку з специфікою їх правового статусу, відносини щодо звільнення та проходження військової служби врегульовані як загальним законодавством України про працю, так і спеціальним законодавством.

При цьому, пріоритетними є норми спеціального законодавства, а норми трудового законодавства підлягають застосуванню лише у випадках, якщо спеціальними нормами не врегульовано спірних відносин, та коли про можливість такого застосування прямо зазначено у спеціальному законі.

У свою чергу, спеціальним законом, який здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби, порядок проходження військової служби, права та обов'язки військовослужбовців є Закон України від 20.12.1991 року №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон №2011-XII).

Приписами статті 9 Закону №2011-XII встановлено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

При цьому, статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право, зокрема, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон №1282-ХІІ.

Статтею 2 Закону №1282-ХІІ визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Відповідно до статей 4, 6 Закону №1282-ХІІ (в редакції, яка діє з 01.01.2015, а щодо відсоткового значення порогу індексації з 01.01.2016) індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсоток (з 01.01.2016 - 103 відсотка).

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

У разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.

Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України. Таким порядком є Порядок №1078

Згідно з п. 1-1 Порядку №1078 (у редакції, чинній з 01.01.2015) підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.

Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка (з 01.01.2016 - 103 відсотка).

Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.

Відповідно до п. 2 Порядку №1078, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

За змістом п. 4 Порядку №1078, індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексуються оплата праці (грошове забезпечення), розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, допомога по безробіттю та матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, що надаються залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії.

Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.

Абзацами 1- 6 пункту 5 Порядку №1078 передбачено, що у разі підвищення тарифних ставок (посадових окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

У разі зростання грошового доходу за рахунок інших його складових без підвищення тарифних ставок (посадових окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення грошового доходу. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (посадового окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові грошового доходу, які не мають разового характеру.

До чергового підвищення тарифних ставок (посадових окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їх сімей, до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації, зазначеного у пункті 1-1 цього Порядку.

Стосовно аргументу відповідача про те, що Порядок №1078 не передбачає механізм нарахування виплати сум індексації у поточному році за минулі періоди суд зазначає, що в разі встановлення факту порушення права особи суб'єктом владних повноважень відсутність окремого спеціального порядку вжиття заходів щодо відновлення такого порушеного права не є підставою для невжиття судом таких заходів та відмови у позові.

Аргумент відповідача про те, що виплата сум індексації має здійснюватись у межах передбачених для таких цілей коштів, суд відхиляє як нерелевантний, оскільки він не впливає на предмет доказування в цій справі, в т.ч. не стосується наявності чи відсутності у позивача права на заявлену ним індексацію. Окрім того, відсутні підстави вважати, що передбачення у відповідних фондах необхідного обсягу коштів не може здійснюватися з урахуванням та/або в зв'язку з судовим рішенням.

Також суд відхиляє аргумент відповідача про складну фінансово-економічну ситуацію в країні, збройну агресію з боку Російської Федерації проти України, оскільки при дійсності таких фактичних обставин законодавством не передбачено їх вплив або взаємозалежність із правом позивача на належний розмір грошового забезпечення. Окрім того, відповідачем не надано жодних доказів на підтвердження способу та конкретного результату впливу цих обставин на обсяг бюджетних асигнувань відповідача.

Посилання відповідача на телеграму Міністра оборони України від 31.12.2015 року судом також відхиляються, оскільки така телеграма не входить до системи законодавства України та не є джерелом права, в зв'язку з чим на обсяг прав та обов'язків учасників суспільних відносин, що визначені національним законодавством, не впливає.

Щодо твердження відповідача про те, що індексація грошового забезпечення не може вважатися складовою грошового забезпечення в розумінні статті 9 Закону №2011-XII, суд зазначає, що індексація має спеціальний статус виплати у формі відшкодування знецінення грошових доходів громадян, зокрема, пенсії, стипендії; оплати праці (грошового забезпечення), які мають систематичний характер, а тому, індексація є невід'ємною складовою частиною грошового забезпечення.

Аргумент відповідача про розмір індексу споживчих цін з березня по жовтень 2018 року суд вважає за необхідне розглянути разом з аргументом про непередбачення Законом №1282-ХІІ та Порядком №1078 у період існування спірних правовідносин (з 01 березня 2018 року) поняття «фіксована сума індексації». З цього приводу суд зазначає наступне.

Дійсно, Законом №1282-ХІІ та Порядком №1078 у період існування спірних правовідносин (з 01 березня 2018 року) поняття «фіксована сума індексації» не передбачалося. Водночас, відповідно до абзаців 3, 4, 5 пункту 5 Порядку №1078 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 року № 141) сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

Для правовідносин, пов'язаних з нарахуванням індексації, визначальним є також факт підвищення саме грошового доходу, а не лише тарифних ставок (окладів).

Аналогічний правові висновки міститься у Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду від 28.09.2022 року по справі №400/1119/21, від 19.05.2022 року по справі № 380/11404/21.

Крім того, аналіз наведених вище норм дає підстави для висновку, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації доходів громадян проводиться наростаючим підсумком, починаючи з 1 числа наступного місяця за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, визначений Порядком №1078. Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу. У разі якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. При цьому, під підвищення доходу для цілей індексації заробітної плати (грошового забезпечення) слід розуміти підвищення їхніх постійних складових (тарифних ставок, окладів). У разі зростання заробітної плати (грошового забезпечення) за рахунок інших складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати (грошового забезпечення), які не мають разового характеру.

Слід також зауважити, що Порядок №1078 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 року № 141, яка набула чинності 15.03.2018 року), не пов'язує проведення нарахування індексації доходів громадян із визначенням базового місяця.

Аналогічний правові висновки міститься у Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду від 27.04.2021 року у справі №380/1513/20.

Згідно доводів та розрахунку позивача, сума індексації у місяці підвищення посадового окладу позивача згідно постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» перевищує розмір підвищення грошового доходу у цьому місяці.

Вказані обставини відповідачем у справі не спростовано.

Також, відповідачем не наведено обґрунтованих підстав для не застосування положень абзаців 4, 6 пункту 5 Порядку №1078 під час розрахунку індексації грошового забезпечення позивача за період з 01.03.2018 року по 06.04.2018 року.

З огляду на викладене, слід дійти до висновку, що відповідач у період з 01.03.2018 року по 06.04.2018 року здійснив нарахування та виплату індексацію грошового забезпечення позивача не у повному обсязі.

Окремо суд зазначає, що відсутність окремого терміну в законодавстві не впливає на обсяг прав особи, якщо такі права змістовно виникають з положень законодавства, які в своїй сукупності та по своїй суті є втіленням такого непередбаченого терміну.

Суд зауважує, що позивачем не заявлено позовних вимог щодо зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити йому індексацію грошового забезпечення у фіксованій величині за період з 01.03.2018 року по 06.04.2018 року у конкретному розмірі, відповідач такого нарахування також не здійснював. Відповідно, виходячи з того, що наразі судом вирішується спір про право позивача на відповідну індексацію, а не про її конкретний розмір, судом не здійснюється обчислення належного до нарахування та виплати позивачу розміру відповідної індексації за вказаний період.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно ч.1 ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За наведених обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат відповідно до вимог статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає, що позивач звільнений від сплати судового збору, в зв'язку з чим розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_2 щодо невиплати в повному розмірі індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01.03.2018 року по 06.04.2018 року включно відповідно до приписів абзаців 4, 6 пункту 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.

Зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення у фіксованій величині за період з 01.03.2018 по 06.04.2018 включно відповідно до приписів абзаців 4, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.

Розподіл судових витрат не здійснювався.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Боженко