Рішення від 09.03.2023 по справі 160/20294/22

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2023 року Справа № 160/20294/22

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіПрудника С.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» до Східного офісу Держаудитслужби про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

19.12.2022 року (зареєстровано судом 21.12.2022 року) через систему «Електронний суд» приватне акціонерне товариство «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Східного офісу Держаудитслужби, в якій представник позивача просить суд:

- визнати протиправним дії Східного офісу Держаудитслужби (код ЄДРПОУ 40477689) в частині внесення питань № № 4, 4.1. - 4.4., 4.7., 6 та 7 до програми ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» (код ЄДРПОУ 00659101) за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року та зобов'язати Східний офіс Держаудитслужби (код ЄДРПОУ 40477689) внести зміни до програми ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» (код ЄДРПОУ: 00659101) за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року шляхом виключення питання № № 4, 4.1. - 4.4., 4.7., 6 та 7.

Означені позовні вимоги вмотивовані протиправністю дій Східного офісу Держаудитслужби (код ЄДРПОУ 40477689) в частині внесення питань № № 4, 4.1. - 4.4., 4.7., 6 та 7 до програми ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» (код ЄДРПОУ 00659101) за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року. Аргументуючи позовні вимоги позивач зазначив, що відповідач має намір провести саме інспектування, як засіб державного фінансового контролю, відносно фінансово-господарської діяльності позивача, оскільки в п. 1.3.3.1 Плану зазначено тему заходу - саме ревізію, яка є формою інспектування. Програма ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за період з 01.10.2019 по 31.05.2022 від 31.05.222 року не відповідає вимогам п. 7 Порядку, оскільки містить запитання, які не можуть бути розглядом ревізії, а саме питання: № № 4, 4.1. - 4.4., 4.7., 6 та 7. При цьому, питання № № 4, 4.1. - 4.4., 4.7., 6 та 7 програми стосуються законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів і майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю, які пі ті лягають контролю та перевірці через проведення державного фінансового аудиту, який є різновидом державного фінансового контролю, як і інспектування, та жодним чином не ототожнюється з інспектуванням, оскільки контролює та перевіряє зовсім інший фактичний стан справ у об'єкті контролю. Тобто, питання № № 4, 4.1. - 4.4., 4.7., 6 та 7 програми повинні контролюватись та перевірятись саме проведенням державного фінансового аудиту, а не проведенням інспектуванням, як зазначено відповідачем у програмі. Відтак програма проведення ревізії не відповідає вимогам законодавства, а саме п. 7 Порядку та ст. ст. 3, 4 Закону, оскільки частина запитань зазначених в програмі ревізії фінансову-господарської діяльності позивача, стосується питань, які можуть досліджуватись тільки під час проведення державного фінансового аудиту, а не інспектування, як це зазначив відповідач.

01.02.2023 року Східним офісом Держаудитслужби до суду подано відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечив щодо задоволення позовних вимог. Обґрунтовуючи свою правову позицію відповідач зазначив наступне. Позивач не зазначає у чому саме у даному випадку виразилось порушення його прав та законних інтересів. Планом проведення заходів державного фінансового контролю Східного офісу Держаудитслужби на II квартал 2022 року, затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 12.04.2022 року №132 було передбачено проведення ревізії фінансово-господарської діяльності позивача. Під час підготовки було затверджено програму ревізії фінансово-господарської діяльності Приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за період 01.10.2019 року по 31.05.2022 року відповідно до Порядку №550. Відтак, програмою ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року повністю відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки вказана програма затверджена 31.05.2022 року заступником начальника Східного офісу Держаудитслужби Оленою Ус, а також містить найменування об'єкта контролю - приватне акціонерне товариство «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод», тему - ревізія фінансово-господарської діяльності, період - з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року та основні питання ревізії. Таким чином, що програма ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за період 01.10.2019 року по 31.05.2022 року з складена з урахуванням вимог Порядку №550 та Наказу Державної аудиторської служби України від 14.09.2016 №80, а відтак повністю відповідає вимогам чинного законодавства. До того ж, програма ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року складена в двох примірниках. Натомість, другий примірник програми не було вручено позивачу, оскільки посадових осіб Східного офісу Держаудитслужби до проведення ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства не допущено. Відповідач зауважує, що ревізія приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» вважається не проведеною, оскільки позивачем не допущено посадових осіб органу державного фінансового контролю до проведення ревізії про що складено акт про неможливість проведення ревізії від 02.06.2022 року. Підстави для складання або внесення змін до програми ревізії Фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» на час звернення позивача до суду відсутні. Ревізія фінансово-господарської діяльності об'єкта контролю та державний аудит є різними заходами державного фінансового контролю та передбачають різний перелік питань, які необхідно дослідити. Визначення виду заходу державного фінансового контролю відноситься до дискреційних повноважень відповідача, оскільки саме орган державного фінансового контролю виходячи з критеріїв для відбору об'єктів для включення до Плану проведення заходів державного фінансового контролю, керуючись Порядком планування заходів державного фінансового контролю органами державного фінансового контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2001 року №955 та Інструкцією з плануванням діяльності органів державного фінансового контролю, затвердженої наказом Головного контрольно-ревізійного управління України від 26.10.2005 року №319, приймає рішення щодо проведення того чи іншого заходу. Таким чином, твердження позивача про те, що Офіс повинен був провести державний фінансовий аудит, а не інспектування є його суб'єктивною думкою, яка ґрунтується на хибному тлумаченні норм чинного законодавства. Крім того, ревізія приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» вважається не проведеною, оскільки позивачем не допущено посадових осіб органу державного фінансового контролю до проведення ревізії про шо складено акт про неможливість проведення ревізії від 02.06.2022 року, а відтак Офіс жодним чином не порушив права та інтереси позивача, у зв'язку з чим вимоги позовної заяви задоволенню не підлягають.

09.02.2023 року позивач подав до суду відповідь на відзив де зазначив, що відповідач не подав будь - якого доказу на спростування зазначених в позовній заяві обставин. Отже висновки, зазначені у відзиві на позовну заяву є необґрунтованими.

За відомостями з витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.12.2022 року, зазначена вище справа була розподілена та 22.12.2022 року передана судді Пруднику С.В.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.12.2022 року означену позовну заяву було залишено без руху, позивачу надано було строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 (десяти) робочих днів, з моменту отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду: вмотивованої заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду із позовною заявою, вказавши інші обґрунтовані підстави для поновлення такого строку, якщо вони є, та надати суду докази поважності причин його пропуску; оригіналу документа про доплату судового збору в розмірі 2481 грн.

У встановлений ухвалою суду від 23.12.2022 року строк позивач усунув недоліки адміністративного позову.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.01.2023 року визнано поважними причини пропуску строку звернення до суду та поновлено приватному акціонерному товариству «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» строк звернення до суду із позовною заявою. Відкрито провадження в адміністративній справі, призначено розгляд за правилами спрощеного провадження без виклику учасників справи.

Згідно з ч. 2 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Враховуючи положення ч.4 вказаної статі, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи №160/20294/22 у спрощеному провадженні.

Справа розглянута в межах строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленого статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України - в межах шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Дослідивши матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що планом проведення заходів державного фінансового контролю Східного офісу Держаудитслужби на II квартал 2022 року, затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 12.04.2022 року №132 було передбачено проведення ревізії фінансово-господарської діяльності позивача.

ПАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» отримало лист Східного офісу Держаудитслужби від 19.05.2022 року № 040405-15/3338-2022 про повідомлення про проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності підприємства.

Так, з листа Східного офісу Держаудитслужби від 19.05.2022 року № 040405-15/3338-2022 «Про початок ревізії» убачається, що відповідач повідомив позивачу про те, що відповідно до п. 1.3.3.1 Плану проведення заходів державного фінансового контролю Східного офісу Держаудитслужби на ІІ квартал 2022 року з 01.06.2022 року буде розпочато ревізію фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року. Орієнтований термін завершення заходу державного фінансового контролю - 13.07.2022 року. Таким чином Східний офіс Держаудитслужби в означеному листі просив ПАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» вжити вичерпних заходів щодо повного забезпечення реалізації прав і обов'язків, визначених Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», зокрема, надання у встановлені терміни та у повному обсязі відповідних фінансових, бухгалтерських і господарських документів, робочих місць, можливості користування зв'язком, копіювальною технікою та іншими послугами для забезпечення нормальних умов праці посадових осіб Східного офісу Держаудитслужби для якісного проведення ревізії у визначені терміни.

31.05.2022 року заступником начальника Східного офісу Держаудитслужби Оленою Ус затверджено програму фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за період з 01.12.2019 року по 31.05.2022 року. В означеній програмі зазначено наступне.

Мета ревізії: перевірка дотримання законодавства. Основні питання ревізії: 1. Стан усунення порушень та недоліків, виявлених попередніми ревізіями. 2. Відповідність фактичної діяльності підприємства видам діяльності, передбаченим Статутом, законодавством та отриманим дозвільним документам. 3. Складання фінансового плану, обґрунтованість включених до нього показників. Дотримання порядку внесення змін до фінансового плану. Стан виконання фінансового плану. 4. Використання і збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів. 4.1. Повнота надходження, достовірність, правильність визначення та відображення в обліку доходів. 4.2. Законність здійснення та достовірність відображення в обліку витрат, в тому числі видатків на капітальне будівництво (реконструкцію, ремонт) та оплату праці працівників. 4.3. Фінансові результати та власний капітал. 4.4. Ведення касових операцій. Розрахунки з підзвітними особами. 4.5. Операції на реєстраційних рахунках в установах банків та рахунках, відкритих в органах Державної казначейської служби (за наявності). 4.6. Стан розрахунково-платіжної дисципліни та виконання господарських договорів. Правильність відображення дебіторської та кредиторської заборгованості. Стан претензійно-позовної роботи. 4.7. Стан збереження державного майна, використання оборотних та необоротних активів. 4.8. Дотримання законодавства про закупівлі. 4.9. Дотримання законодавства під час отримання та використання бюджетних коштів (за наявності). Складання документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету (за наявністю). Забезпечення цільового використання бюджетних коштів (за наявності). 4.10. Дотримання законодавства щодо здійснення енергосервісу. 4.11. 4.11. Стан виконання заходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів». 4.12. Дотримання законодавства з питань врахування потреб людей з інвалідністю. 5. Забезпечення цільового використання і своєчасного повернення кредитів (позик), одержаних під державні (місцеві) гарантії (за наявністю). 7. Стан внутрішнього контролю. 8. Стан і достовірність бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Програма ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року складена в двох примірниках. Натомість, другий примірник програми не було вручено позивачу, оскільки посадових осіб Східного офісу Держаудитслужби до проведення ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства не допущено.

Так, на підставі направлень від 31.05.2022 року №171, № 172, виданих начальником Східного офісу Держаудитслужби Васильєвим О.В., начальнику відділу контролю у галузі 1 промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг Східного офісу Держаудитслужби Капленко О.В. та головному державному аудитору відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг Східного офісу Держаудитслужби Теслі І.М., передбачено проведення ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» з метою з метою перевірки дотримання законодавства за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року. Під час виходу на проведення ревізії 01.06.2022 року за адресою: м. Дніпро, вул. Академіка Белелюбського, будинок 7, на прохідній адміністративної будівлі Товариства, начальником департаменту правого забезпечення ПАТ «ДТРЗ» Кривоногих Ольгою та ОСОБА_1 , який не зазначив свою посаду, зазначено, що керівник Товариства на робочому місці відсутній та знаходиться у м. Дніпро у справах та запропоновано прибути до ПАТ «ДТРЗ» коли з'явиться керівник Товариства по телефонному дзвінку. Наприкінці робочого дня 01.06.2022 року в телефонному режимі ОСОБА_1 повідомлено, що керівник ПАТ «ДТРЗ» чекає зустрічі о 9:00 год. 02.06.2022 року. Під час виходу на проведення ревізії 02.06.2022 року на прохідній адміністративної будівлі Товариства, начальником департаменту правого забезпечення ПАТ «ДТРЗ» Кривоногих О. та ОСОБА_1 надано листа від 02.06.2022 року № 15-01/639 за підписом т.з.п. генерального директора Л.Ч. Цой, який адресовано Східному офісу Держаудитслужби та в якому зазначено наступне: «ПАТ «ДТРЗ» не є міністерством чи іншим органом виконавчої влади, не є державним фондом, не є фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування, не є бюджетною установою та не є суб'єктом господарювання державного сектору економіки. Крім того, в жодному документі, що стосується призначення та проведення перевірки ПАТ «ДТРЗ», не було зазначено, до якої саме категорії суб'єктів, визначених статтею 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», відноситься ПАТ «ДТРЗ». Відтак, враховуючи той факт, що дії Східного офісу Держаудитслужби вчиняються не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, визначений законодавством України, ПАТ «ДТРЗ» не може виконати протиправні вимоги такого органу та допустити посадових осіб Східного офісу Держаудитслужби до проведення ревізії. При цьому ПАТ «ДТРЗ» наділене правом звернення до суду щодо оскарження дій Східного офісу Держаудитслужби».

Керуючись п. 23 Порядку проведення інспектування державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого Постановою КМУ від 20.04.2006 року №550 із змінами, складено даний акт від 02.06.2022 року про неможливість проведення ревізії. Акт складено у 3-х примірниках на 2 аркушах кожний.

Листом Східного офісу Держаудитслужби №040405-15/3563-2022 від 06.06.2022 року «Про надання інформації та акту про неможливість проведення ревізії» на адресу т.з.п. генерального директора приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» Леоніда Цоя повідомлено наступне. Східний офіс Держаудитслужби, на лист ПАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» від 02.06.2022 року №15-01/639, щодо недопущення посадових осіб Східного офісу Держаудитслужби до проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року повідомив наступне. Інформація щодо обставин направлення повідомлення про проведення ревізії ПАТ «ДТРЗ», дати початку та завершення ревізії, на лист ПАТ «ДТРЗ» від 27.05.2022 року №15-01/621, направлені Товариству листом від 30.05.2022 року №040405-15/3452-2022. Щодо інформації, яка викладена у листі ПАТ «ДТРЗ» від 02.06.2022 року №15-01/639, що ПАТ «ДТРЗ» не є суб'єктом господарювання державного сектору економіки, що дії Східного офісу Держаудитслужби вчиняються не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, визначений законодавством України, ПАТ «ДТРЗ» не може виконати протиправні вимоги такого органу та допустити посадових осіб Східного офісу Держаудитслужби до проведення ревізії, повідомлено наступне. Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про основні засади здійснення фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 року № 2939-ХІІ (далі - Закон № 2939-ХІІ) головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів , необоротних та інших актів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Згідно з пунктом 1.1 Статуту ПАТ «ДТРЗ», затвердженого рішенням акціонера приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» від 02 грудня 2020 р. №47/2020-2/8, Товариство є господарським товариством, за законодавством України, що діє відповідно до положень Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Законів України «Про акціонерні товариства», «Про цінні папери та фондовий ринок», а також інших нормативно-правових актів України та цього статуту. Відповідно до пунктів 5.4, 5.5 Статуту Товариства, статутний капітал товариства становить 71 425 900 грн, який поділено на 285 703 600 штук простих іменних акцій, номінальною вартістю одної акції - 0,25 гривень. Єдиним акціонером Товариства є акціонерне товариство «Українська залізниця» (далі - АТ Українська залізниця»), ідентифікаційний код 40075815. Відповідно до пункту 2 Статуту АТ «Українська залізниця», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 р. №735 (зі змінами), товариство утворене як акціонерне товариство, 100 відсотків акцій закріплюються в державній власності, на базі Укрзалізниці, а також підприємств, установ і організацій залізничного транспорту загального користування, які реорганізовано шляхом злиття, згідно з Додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 р. №200 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» (далі - Постанова № 200). Відповідно до Додатку 2 до Постанови №200 до Переліку господарських товариств, 100 відсотків акцій яких вносяться до статутного капіталу ПАТ «Українська залізниця» включено ПАТ «ДТРЗ». Також, відповідно до пунктів 26, 27 Статуту АТ «Українська залізниця» засновником та єдиним акціонером товариства є держава в особі Кабінету Міністрів України. Відповідно до частини другої статті 22 Господарського кодексу України суб'єктами господарювання державного сектора економіки є суб'єкти, що діють на основі лише державної власності, а також суб'єкти, державна частка у статутному капіталі яких перевищує п'ятдесят відсотків чи становить величину, яка забезпечує державі право вирішального впливу на господарську діяльність цих суб'єктів. Згідно з абзацом 9 частини 1 статті 4 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» від 21 вересня 2006 року №185-У суб'єктами управління об'єктами державної власності є: державні господарські об'єднання, державні холдингові компанії, інші державні господарські організації, державне підприємство, установа, організація або господарське товариство. 100 відсотків акцій (часток) якого належить державі або іншому господарському товариству. 100 відсотків акцій (часток) належать державі. Більш того, відповідно до Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 р. № 83, ПАТ «ДТРЗ» включено до вищезазначеного Переліку. Крім того, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 р. № 999 «Про визначення критеріїв віднесення об'єктів державної власності до таких, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави» до об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, належать суб'єкти господарювання державного сектору економіки, які відповідають одному або кільком критеріям, визначених вказаною постановою. Отже, ПАТ «ДТРЗ» є суб'єктом господарювання державного сектору економіки, та як наслідок є підконтрольною установою органу державного фінансового контролю в розумінні частини 1 статті 2 Закону України «Про основні засади здійснення фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 року № 2939-ХІІ. Таким чином, ПАТ «ДТРЗ» здійснено протиправні дії щодо недопущення посадових осіб Східного офісу Держаудитслужби до проведення ревізії ПАТ «ДТРЗ».

Відповідно до пункту 23 Порядку проведення інспектування державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого Постановою КМУ від 20.04.2006 року №550, Східний офіс Держаудитслужби направив ПАТ «ДТРЗ» акт про неможливість проведення ревізії від 02.06.2022 року.

Позивач, вважаючи дії Східного офісу Держаудитслужби (код ЄДРПОУ 40477689) в частині внесення питань № № 4, 4.1. - 4.4., 4.7., 6 та 7 до програми ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» (код ЄДРПОУ 00659101) за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року протиправними, звернувся до суду із даною позовною заявою.

Вирішуючи спірні правовідносини, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.

Згідно ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Правові та організаційні засади здійснення фінансового контролю в Україні, визначені Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» (далі - Закон № 2939-XII).

Відповідно до ст. 2 Закону № 2939-XII, головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Державний фінансовий аудит є різновидом державного фінансового контролю і полягає у перевірці та аналізі органом державного фінансового контролю фактичного стану справ щодо законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів і майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю. Результати державного фінансового аудиту та їх оцінка викладаються у звіті (ст. 3 Закону № 2939-XII).

Згідно ст. 4 Закону № 2939-XII, інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

На підконтрольних установах, щодо яких за відповідний період їх фінансово-господарської діяльності відповідно до цього Закону проведено державний фінансовий аудит, інспектування за ініціативою органу державного фінансового контролю не проводиться.

Проаналізувавши вищенаведені норми права, суд дійшов висновку, що державний фінансовий аудит полягає у перевірці та аналізі органом державного фінансового контролю фактичного стану справ щодо законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів і майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності. У свою чергу, функція документальної та фактичної перевірки фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечити виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних осіб у їх допущенні не притаманна аудиту, а віднесена до компетенції інспектування у формі ревізії.

Загальні вимоги щодо проведення державних заходів державного контролю врегульовані Законом України 05 квітня 2007 року № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі - ЗУ №877-V).

Відповідно до положень ч.1 ст. 5 Закону України № 877-V планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю) не пізніше 1 грудня року, що передує плановому. Внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб'єкта господарювання та виправлення технічних помилок.

Плановим періодом вважається рік, який обчислюється з 1 січня по 31 грудня планового року.

Плани здійснення заходів державного нагляду (контролю) на наступний плановий період повинні містити дати початку кожного планового заходу державного нагляду (контролю) та строки їх здійснення.

Протягом планового періоду здійснення більш як одного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо одного суб'єкта господарювання одним і тим самим органом державного нагляду (контролю) не допускається.

Порядок проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 року № 550 (далі - Порядок № 550).

Відповідно до п. 2 загальної частини Порядку № 550 інспектування полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності об'єкта контролю і проводиться у формі ревізії, яка повинна забезпечувати виявлення фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб.

Планова виїзна ревізія - ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані проведення заходів державного фінансового контролю і проводиться за місцезнаходженням такої підконтрольної установи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться ревізія, не частіше ніж один раз на календарний рік (п.3 Порядку №550).

Ревізія місцевого бюджету - форма контролю за виконанням функцій із складання і виконання місцевого бюджету, яка полягає в одночасному проведенні ревізій стану дотримання вимог бюджетного законодавства місцевими фінансовими органами, органами Казначейства і учасниками бюджетного процесу, що здійснюють управління коштами відповідного місцевого бюджету чи комунальним майном та/або їх використовують (п.3 Порядку № 550).

Відповідно до п.16 Порядку № 550 ревізія проводиться шляхом:

- документальної перевірки, що передбачає контроль за установчими, фінансовими, бухгалтерськими (первинними і зведеними) документами, статистичною, фінансовою та бюджетною звітністю, господарськими договорами, розпорядчими та іншими документами об'єкта контролю, пов'язаними з плануванням і провадженням фінансово-господарської діяльності, веденням бухгалтерського обліку, складенням фінансової звітності (далі - документи об'єкта контролю). У разі ведення бухгалтерського обліку з використанням електронних засобів зберігання і обробки інформації на вимогу посадової особи органу державного фінансового контролю керівник об'єкта контролю повинен забезпечити оформлення відповідних документів на паперовому носії. Надання документів об'єкта контролю посадовим особам органу державного фінансового контролю забезпечується керівником об'єкта чи його заступником;

- фактичної перевірки, що передбачає контроль за наявністю грошових сум, цінних паперів, бланків суворої звітності, оборотних і необоротних активів, інших матеріальних і нематеріальних цінностей шляхом проведення інвентаризації, обстеження та контрольного обміру виконаних робіт, правильністю застосування норм витрат сировини і матеріалів, виходу готової продукції і природних втрат шляхом організації контрольних запусків у виробництво, контрольних аналізів готової продукції та інших аналогічних дій за участю відповідних спеціалістів органу державного фінансового контролю або інших органів, підприємств, установ та організацій. Посадові особи органу державного фінансового контролю мають право вимагати від керівників об'єкта контролю організацію та проведення фактичної перевірки в присутності посадових осіб органу державного фінансового контролю та за участю матеріально-відповідальних осіб, а у разі перевірки обсягу виконаних робіт - також представників суб'єкта господарювання - виконавців робіт.

Документальна і фактична перевірки проводяться щодо дотримання вимог законів та інших нормативно-правових актів. Фактична перевірка здійснюється станом на дату її проведення незалежно від періоду, що підлягає ревізії. Для підтвердження результатів фактичної перевірки та фактів, що стосуються періоду, який підлягає ревізії, посадові особи органу державного фінансового контролю можуть перевіряти документи об'єкта контролю і за інші періоди фінансово-господарської діяльності об'єкта контролю.

У разі відмови керівників об'єкта контролю від проведення інвентаризації посадові особи органу державного фінансового контролю вживають заходів відповідно до Закону.

Згідно з п. 4 Порядку № 550 планові та позапланові виїзні ревізії проводяться органами державного фінансового контролю відповідно до Закону та цього Порядку.

Частина 11 ст. 4 Закону України № 877-V встановлює, що плановий чи позаплановий захід щодо суб'єкта господарювання - юридичної особи має здійснюватися у присутності керівника або особи, уповноваженої керівником. Плановий чи позаплановий захід щодо фізичної особи - підприємця має здійснюватися за його присутності або за присутності уповноваженої ним особи.

Пунктом 5 Порядку № 550 визначено, що планові виїзні ревізії проводяться відповідно до планів проведення заходів державного фінансового контролю, затверджених в установленому порядку, позапланові виїзні ревізії - за наявності підстав, визначених Законом.

Для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України № 877-V видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

Згідно з ч. 2 ст. 7 Закону України № 877-V на підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові і засвідчується печаткою.

Відповідно до п. 11 Порядку №550 на проведення ревізії органу державного фінансового контролю на кожну посадову особу органу державного фінансового контролю та залученого спеціаліста оформляється в двох примірниках направлення встановленого Мінфіном зразка.

Перед початком ревізії посадові особи органу державного фінансового контролю та залучені спеціалісти згідно з п.12 Порядку № 550 повинні під розписку на примірнику органу державного фінансового контролю видати керівнику об'єкта контролю чи його заступнику направлення та копію рішення суду (у разі проведення позапланової виїзної ревізії за рішенням суду).

Якщо керівник об'єкта контролю чи його заступник відмовляється від підпису, але не заперечує проти проведення ревізії, про це зазначається у вступній частині акта ревізії.

Згідно з п. 14 Порядку № 550 посадові особи органу державного фінансового контролю зобов'язані розписатися в журналі реєстрації перевірок об'єкта контролю (у разі його надання). Факт ненадання об'єктом контролю журналу фіксується у вступній частині акта ревізії.

Абзац дев'ятий ч. 2 ст. 5 Закону України № 877-V встановлює, що виключно в межах переліку питань орган державного нагляду (контролю) залежно від цілей заходу та ступеня ризику визначає питання, щодо яких буде здійснюватися державний нагляд (контроль), та зазначає їх у направленні на перевірку.

Згідно з ч. 4 ст. 5 Закону України № 877-V органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу.

Повідомлення повинно містити:

- дату початку та дату закінчення здійснення планового заходу;

- найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід;

- найменування органу державного нагляду (контролю).

Повідомлення надсилається рекомендованим листом та/або за допомогою електронного зв'язку (у тому числі через електронний кабінет чи іншу інформаційну систему, користувачами якої є відповідний орган державного нагляду (контролю) та суб'єкт господарювання, який ним перевіряється) або вручається особисто під розписку керівнику чи уповноваженій особі суб'єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі.

Суб'єкт господарювання має право не допускати посадову особу органу державного нагляду (контролю) до здійснення планового заходу в разі неодержання повідомлення про здійснення планового заходу.

Відповідно до п. 8 Порядку № 550 орган державного фінансового контролю, що проводить планову виїзну ревізію, повідомляє об'єкту контролю одним із способів, визначених у пункті 39 цього Порядку, про дати її початку та закінчення. Планова виїзна ревізія розпочинається не раніше ніж через 10 календарних днів після надіслання об'єкту контролю повідомлення.

У заявлених спірних правовідносинах позивача повідомлено про початок ревізії, з листа Східного офісу Держаудитслужби від 19.05.2022 року № 040405-15/3338-2022 «Про початок ревізії» убачається, що відповідач повідомив позивачу про те, що відповідно до п. 1.3.3.1 Плану проведення заходів державного фінансового контролю Східного офісу Держаудитслужби на ІІ квартал 2022 року з 01.06.2022 року буде розпочато ревізію фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року. Орієнтований термін завершення заходу державного фінансового контролю - 13.07.2022 року. Таким чином Східний офіс Держаудитслужби в означеному листі просив ПАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» вжити вичерпних заходів щодо повного забезпечення реалізації прав і обов'язків, визначених Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», зокрема, надання у встановлені терміни та у повному обсязі відповідних фінансових, бухгалтерських і господарських документів, робочих місць, можливості користування зв'язком, копіювальною технікою та іншими послугами для забезпечення нормальних умов праці посадових осіб Східного офісу Держаудитслужби для якісного проведення ревізії у визначені терміни.

Пунктом 6 Порядку № 550 передбачено право органу державного фінансового контролю за письмовим зверненням отримувати від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій інформацію, що стосується діяльності та фінансового стану об'єкта контролю. Отже, вручення позивачу відповідачем письмового запиту для офіційного отримання документів щодо призначеної ревізії відповідає вимогам законодавства.

Відповідно до ч. 5 ст. 7 Закону України № 877-V перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов'язані пред'явити керівнику суб'єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу або уповноваженій ним особі (фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі) посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб'єкту господарювання копію посвідчення (направлення).

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) без посвідчення (направлення) на здійснення заходу та службового посвідчення не має права здійснювати державний нагляд (контроль) суб'єкта господарювання.

Суб'єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу, якщо вони не пред'явили документів, передбачених цією статтею.

Згідно з п. 7 Порядку № 550 у ході підготовки до ревізії посадовими особами органу державного фінансового контролю складається в двох примірниках програма ревізії, в якій визначаються найменування об'єкта контролю, тема, період та питання, що підлягають ревізії відповідно до компетенції органу державного фінансового контролю. Програма затверджується керівником органу державного фінансового контролю чи його заступником.

Під час проведення ревізії посадовими особами органу державного фінансового контролю можуть вноситися за письмовим погодженням з керівником органу державного фінансового контролю чи його заступником зміни до програми ревізії.

Один примірник програми ревізії видається керівнику об'єкта контролю чи його заступнику під розписку на примірнику органу державного фінансового контролю для ознайомлення. Якщо керівник об'єкта контролю чи його заступник відмовляється від підпису, але не заперечує проти проведення ревізії, це зазначається у вступній частині акта ревізії.

Планом проведення заходів державного фінансового контролю Східного офісу Держаудитслужби на II квартал 2022 року, затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 12.04.2022 року №132 було передбачено проведення ревізії фінансово-господарської діяльності позивача.

Під час підготовки було затверджено програму ревізії фінансово-господарської діяльності Приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за період 01.10.2019 року по 31.05.2022 року відповідно до Порядку №550.

Програма ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за період 01.10.2019 року по 31.05.2022 року складена з урахуванням вимог Порядку №550 та Наказу Державної аудиторської служби України від 14.09.2016 року №80.

Відтак, програма ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року повністю відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки затверджена 31.05.2022 року заступником начальника Східного офісу Держаудитслужби Оленою Ус, а також містить найменування об'єкта контролю - Приватне акціонерне товариство «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод», тему - ревізія фінансово-господарської діяльності, період - з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року та основні питання ревізії.

Слід також зазначити, що програма ревізії фінансово-господарської діяльності Приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року складена в двох примірниках.

Натомість, другий примірник програми не було вручено позивачу, оскільки посадових осіб Східного офісу Держаудитслужби до проведення ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства не допущено.

Суд зазначає, що ревізія приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» є не проведеною, оскільки позивачем не допущено посадових осіб органу державного фінансового контролю до проведення ревізії про що складено акт про неможливість проведення ревізії від 02.06.2022 року.

Пунктом 23 Порядку №550 визначено, що у разі відсутності бухгалтерського обліку на об'єкті контролю, недопущення посадових осіб органу державного фінансового контролю або залученого фахівця до проведення ревізії та ненадання необхідних для перевірки документів, наявності інших об'єктивних і незалежних від органу державного фінансового контролю обставин, що унеможливлюють або перешкоджають проведенню ревізії, посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує акт про неможливість проведення ревізії із зазначенням відповідних причин, який надається об'єкту контролю одним із способів, визначених у пункті 39 цього Порядку, та долучається до матеріалів ревізії.

У разі усунення таких обставин ревізія за рішенням керівника органу державного фінансового контролю може бути завершена в установленому законодавством порядку. При цьому до її тривалості не включається строк, протягом якого ревізія фактично не проводилася. В іншому випадку ревізія не вважається проведеною і орган державного фінансового контролю має право вдруге організувати та провести ревізію об'єкта контролю, зокрема в плановому порядку, протягом того ж календарного року.

Як вже зазначалось вище, п.7 Порядку №550 визначено, що у ході підготовки до ревізії посадовими особами органу державного фінансового контролю складається програма ревізії, в якій визначаються найменування об'єкта контролю, тема, період та питання, що підлягають ревізії відповідно до компетенції органу державного фінансового контролю. Програма затверджується керівником органу державного фінансового контролю чи його заступником.

Під час проведення ревізії посадовими особами органу державного фінансового контролю можуть вноситися за письмовим погодженням з керівником органу державного фінансового контролю чи його заступником зміни до програми ревізії.

Отже, єдиною підставою внесення змін до програми ревізії є рішення керівника органу державного фінансового контролю у формі письмового погодження, що є правом, а не обов'язком.

В той же час, у заявлених спірних правовідносинах відповідач не вносив змін до програми ревізії, так як позивач з письмовою пропозицією не звертався, ревізія Товариства позивача не проводилась. Однак чинне законодавство не передбачає обмежень щодо початку ревізії у випадках не погоджених пропозицій об'єкта контролю до такої програми.

Отже у даному випадку дії Східного офісу Держаудитслужби в частині внесення питань № № 4, 4.1. - 4.4., 4.7., 6 та 7 до програми ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» (код ЄДРПОУ 00659101) за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року є правомірними.

В зв'язку з чим, у суду відсутні підстави задля зобов'язання Східного офісу Держаудитслужби внести зміни до програми ревізії фінансово-господарської діяльності приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» (код ЄДРПОУ: 00659101) за період з 01.10.2019 року по 31.05.2022 року шляхом виключення питання № № 4, 4.1. - 4.4., 4.7., 6 та 7.

Відповідно до ст. 3 Закону №2939 встановлено, що державний фінансовий аудит є різновидом державного фінансового контролю і полягає у перевірці та аналізі органом державного фінансового контролю фактичного стану справ щодо законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів і майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю. Результати державного фінансового аудиту та їх оцінка викладаються у звіті.

Натомість, ст.4 Закону №2939 визначено, що інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Отже, з урахуванням викладеного, інспектування полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи.

Натомість, державний фінансовий аудит полягає у перевірці та аналізі органом державного фінансового контролю фактичного стану справ щодо законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів і майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю.

Отже, ревізія фінансово-господарської діяльності об'єкта контролю та державний аудит є різними заходами державного фінансового контролю та передбачають різний перелік питань, які необхідно дослідити.

Визначення виду заходу державного фінансового контролю відноситься до дискреційних повноважень відповідача, оскільки саме орган державного фінансового контролю виходячи з критеріїв для відбору об'єктів для включення до Плану проведення заходів державного фінансового контролю, керуючись Порядком планування заходів державного фінансового контролю органами державного фінансового контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2001 року №955 та Інструкцією з плануванням діяльності органів державного фінансового контролю, затвердженої наказом Головного контрольно-ревізійного управління України від 26.10.2005 року №319, приймає рішення щодо проведення того чи іншого заходу.

Таким чином, твердження позивача про те, що Офіс повинен був провести державний фінансовий аудит, а не інспектування є безпідставним.

Суд зазначає, що ревізія приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» не проведена, оскільки позивачем не допущено посадових осіб органу державного фінансового контролю до проведення ревізії про що складено акт про неможливість проведення ревізії від 02.06.2022 року, а відтак Офіс жодним чином не порушив права та інтереси позивача, у зв'язку з чим позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (частина 1 статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України).

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, отже вимоги такими, що не підлягають задоволенню.

Зважаючи на те, що у задоволенні позову суд відмовляє, судові витрати відповідно до вимог статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України не розподіляються.

Керуючись ст. ст. 2, 77, 78, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» до Східного офісу Держаудитслужби про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Розподіл судових витрат не здійснювати.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя С. В. Прудник