Справа 688/1332/23
№ 3/688/522/23
Постанова
іменем України
03 квітня 2023 року м. Шепетівка
Суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області Березюк Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від в.о. начальника ГУ ДПС у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої в АДРЕСА_1 , одруженої, працюючої продавцем у ФОП ОСОБА_2 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 17 грудня 1997 року Шепетівським МРВ УМВС України в Хмельницькій області, РНОКПП НОМЕР_2 ,
за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Формулювання доведеного обвинувачення, стаття закону про адміністративну відповідальність, за якою кваліфіковано дії особи.
ОСОБА_1 , працюючи продавцем у ФОП ОСОБА_2 у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , 07 березня 2023 року о 13 год. 50 хв. порушила порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: здійснила продаж однієї пляшки коньяку «Довбуш 3 зірки», ємністю 0,5 л за ціною 200 грн. без зазначення в розрахунковому документі коду УКТ ЗЕД для підакцизних товарів згідно з товарною підкатегорією кодів УКТ ЗЕД. Крім того, 07 березня 2023 року о 13 год. 50 хв. ОСОБА_1 не видала особам, які отримали товар, розрахункового документу встановленого зразка, оскільки у касовому чеку не зазначено цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серії та номер), що є обов'язковим реквізитом фіскальних касових чеків при продажу алкогольних напоїв. Вканмии діями ОСОБА_1 порушила вимоги п.п.2, 11 ст. 3 Розділу ІІ Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послу» та Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом МФУ №13 від 21 червня 2016 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні інкримінованого правопорушення визнала.
Докази на підтвердження встановлених судом обставин.
Винуватість ОСОБА_1 у порушенні встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі підтверджується зібраними та перевіреними у суді доказами.
Протоколом про адміністративне правопорушення №1121/10/22-01-07-05 від 15 березня 2023 року, яким зафіксовані викладені факти.
Згідно акту фактичної перевірки від 15 березня 2023 року, проведеної співробітниками ГУ ДПС у Хмельницькій області, встановлено порушення ОСОБА_1 вимог п.п. 2, 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом МФУ №13 від 21 червня 2016 року, оскільки здійснила продаж однієї пляшки коньяку «Довбуш 3 зірки», ємністю 0,5 л за ціною 200 грн. без зазначення в розрахунковому документі коду УКТ ЗЕД для підакцизних товарів згідно з товарною підкатегорією кодів УКТ ЗЕД та не надала особам, які отримали товар, розрахункового документу встановленої форми та змісту на повну суму покупки проведених розрахункових операцій, у зв'язку з тим, що в касовому чеку не зазначено цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серії та номер) алкогольного напою, що є обов'язковим реквізитом фіскальних касових чеків при продажу алкогольних напоїв.
Мотиви та висновки суду.
Згідно зі статтею 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина 1 ст. 155-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунку у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
На виконання вимог Податкового кодексу та вищевказаного Закону Міністерством фінансів України наказом № 13 від 21 січня 2016 року затверджено Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, Порядок подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форму № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок).
Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів передбачає, зокрема, обов'язкові реквізити фіскального чеку, до яких віднесено в тому числі цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством) (рядок 9).
Згідно п.п. 2, 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані:
- надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти)
- проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ОСОБА_3 , працюючи продавцем у ФОП ОСОБА_2 у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , 07 березня 2023 року о 13 год. 50 хв. порушила порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: здійснила продаж однієї пляшки коньяку «Довбуш 3 зірки», ємністю 0,5 л за ціною 200 грн. без зазначення в розрахунковому документі коду УКТ ЗЕД для підакцизних товарів згідно з товарною підкатегорією кодів УКТ ЗЕД. Крім того, 07 березня 2023 року о 13 год. 50 хв. ОСОБА_1 не видала особам, які отримали товар, розрахункового документу встановленого зразка, оскільки у касовому чеку не зазначено цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серії та номер), що є обов'язковим реквізитом фіскальних касових чеків при продажу алкогольних напоїв, чим порушила вимоги п.п.2, 11 ст. 3 Розділу ІІ Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послу» та Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом МФУ №13 від 21 червня 2016 року. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП, за що і повинна нести адміністративну відповідальність.
Мотиви призначення стягнення.
Визначаючи вид стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність.
З урахуванням викладеного ОСОБА_1 доцільно обрати стягнення, необхідне й достатнє для попередження скоєння нових правопорушень у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи всі обставини справи, керуючись ст.ст. 33, 155-1, 283-285 КУпАП,-
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 (тридцять чотири) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп. судового збору.
Постанову суду звернути до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: Неоніла БЕРЕЗЮК