Рішення від 29.03.2023 по справі 681/1021/22

Справа № 681/1021/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2023 року

Полонський районний суд Хмельницької області

у складі: головуючого судді Горщара А.Г.

з участю секретаря судових засідань Салюк Т.М.

позивача ОСОБА_1 , його представника адвоката Стандратюка В.І.

представника відповідача Герасимчука О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полонне за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до комунального підприємства Полонської міської ради «Благоустрій» та до Полонської міської ради про визнання недійсним договору та зобов'язання внести зміни до договору, -

встановив:

У жовтні 2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом у якому з урахуванням уточнень просив визнати недійсним договір № 80 про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладений 01 грудня 2021 року між Управителем Комунальним підприємством Полонської міської ради «Благоустрій» (далі Підприємство "Благоустрій") та співвласниками багатоквартирного будинку за адресою АДРЕСА_1 в особі Полонського міського голови Скримського Франца Францовича (далі договір № 80), вилучити із вказаного договору пункт про винагороду Управителя в розмірі 1,06 грн., зазначити в договорі, що прибирання прибудинкової території здійснювати 2-3 рази на тиждень, зобов'язати підприємство "Благоустрій" провести з позивачем перерахунок оплати всіх послуг з грудня 2021 року по лютий 2023 року, зобов'язати підприємство"Благоустрій" укласти з позивачем як з індивідуальним споживачем договір про надання житлово-комунальних послуг з утримання будинку відповідно до типового або примірного договору, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Позов мотивований тим, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_2 . 01 грудня 2021 року підприємство "Благоустрій" та Полонський міський голова Скримський Ф.Ф. уклали без згоди позивача, а також інших співвласників квартир зазначеного будинку договір № 80, внаслідок чого відбулось збільшення розміру плати на утримання будинку та прибудинкової території, а саме 4,60 грн. на місяць за 1 метр квадратний загальної площі житлового приміщення у будинку, куди незаконно включено, зокрема 1,06 грн. на місяць винагорода управителю. Також, до оспорюваного позивачем договору безпідставно включено пункт, що прибирання прибудинкової території має здійснюватись 6 днів на тиждень, а оскільки вказана послуга фактично надається тільки 2-3 рази на тиждень, тому в договорі слід зазначити саме таку періодичність прибирання. Крім цього, ОСОБА_1 вважає, що підприємство "Благоустрій" після виключення із умов договору № 80 пункту щодо плати винагорода управителю в розмірі 1,06 грн. на місяць повинно здійснити для нього перерахунок оплати всіх послуг з дня укладення договору та зобов'язати цього відповідача укласти з ним, як власником квартири, окремий договір про надання житлово-комунальних послуг з утримання будинку відповідно до типового або примірного договору, затверджених Кабінетом Міністрів України.

В ході судового розгляду позивач та його представник адвокат Стандратюк В.І. позов підтримали і просили задовольнити заявлені в ньому всі позовні вимоги, зіславшись на вищевикладені підстави.

Підприємство "Благоустрій" у поданому відзиві, та його представник Герасимчук О.Г. в судовому засіданні позов не визнали, зазначили, що Підприємство з дотриманням положень Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" на підставі рішення 20-ї сесії Полонської міської ради № 32 від 13.10.2021 року набуло статусу Управителя багатоквартирних будинків у м. Полонне в тому числі будинку АДРЕСА_1 , де проживає позивач. Рішенням 15-ї позачергової сесії Полонської міської ради № 6 від 06.08.2021 року Полонського міського голову Скримського Ф.Ф. визначено уповноваженою особою для підписання від імені співвласників багатоквартирного будинку договору з управителем, а відтак 1 грудня 2021 року між Управителем та зазначеною уповноваженою особою було укладено договір № 80, положення якого відповідають Типовому договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком, затвердженого постановою КМ України № 712 від 05.09.2018 року, в тому числі щодо ціни послуг з управління в розмірі 4,60 грн з ПДВ на місяць за 1 метр квадратний загальної площі житлового або нежитлового приміщення у будинку АДРЕСА_1 та правомірно включає таку складову ціни послуги як винагорода управителю. Також, представник підприємства "Благоустрій" вказав, що від власників будинку АДРЕСА_1 не надходили до керівництва підприємства належно оформлені звернення, акти-претензії щодо неякісного надання житло-комунальних послуг, та такі докази позивачем також не надані. При цьому звернув увагу, що пунктом 33 договору № 80 передбачено можливість його дострокового розірвання в разі прийняття співвласниками будинку рішення про зміну форми управління будинком або обрання іншого управителя.

21.02.2023 року за клопотанням представника позивача адвоката Стандратюка В.І. до участі судом залучено в якості співвідповідача Полонську міську раду, представник якої відзив на позов не надав, та в судові засідання не з'являвся.

Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши письмові докази суд зазначає про таке.

Встановлено, що ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу від 18.07. 1992 року є власником квартири АДРЕСА_3 у вище зазначеному восьми квартирному будинку, у якому не створено об'єднання співвласників та не обрано управителя.

Згідно з протоколом конкурсної комісії щодо призначення управителя з управління багатоповерховими будинками в м. Полонне від 28 вересня 2021 року переможцем конкурсу з призначення управителя з управління багатоквартирним будинком у м. Полонне визначено комунальне підприємство Полонської міської ради «Благоустрій».

Даний протокол конкурсної комісії затверджений рішенням 20-ї сесії Полонської міської ради № 32 від 13.10.2021 року, яким призначено підприємство "Благоустрій" Управителем багатоквартирних будинків у м. Полонне в тому числі будинку АДРЕСА_1 .

Рішенням 15-ї позачергової сесії Полонської міської ради № 6 від 06.08.2021 року Полонського міського голову Скримського Ф.Ф. визначено уповноваженою особою для підписання від імені співвласників багатоквартирного будинку договору з управителем.

1 грудня 2021 року між співвласниками багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 в особі уповноваженого сесією Полонської міської ради - міського голови Скримського Ф.Ф., з одного боку і КП ПМР "Благоустрій" (управитель) - з іншого, укладений договір № 80 про надання послуги з управління багатоквартирним будинком, згідно з яким управитель зобов'язується надавати співвласникам послуги з управління багатоквартирним будинком, а останні зобов'язуються здійснити плату за отримані послуги, розмір якої визначено в сумі 4,60 грн за 1 кв. м загальної площі житлових або нежитлових приміщень, та включає: витрати на утримання будинку з прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна будинку в розмірі 3,54 грн. відповідно до кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території, що міститься у додатку №3 до цього договору; винагороду управителю в розмірі 1,06 грн. на місяць.

2 грудня 2021 року в місцевій газеті "Новий Шлях" підприємство "Благоустрій" здійснило повідомлення про призначення підприємства управителем багатоквартирних будинків у м. Полонне, та що з ним 1 грудня 2021 року укладено договір, який від імені співвласників квартир підписав міський голова як уповноважена особа виконавчого комітету міської ради, а також зазначено ціну послуг по кожному багатоквартирному будинку, зокрема по будинку АДРЕСА_1 - 4,60 грн. за квадратний метр.

Відповідно до частини першої статті 15 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Зміст правочину не може суперечити ЦК України, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам. Особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності. Волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі. Правочин має вчинятися у формі, встановленій законом. Правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним. Правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей. Недодержання стороною (сторонами) правочину в момент його вчинення цих вимог чинності правочину є підставою для його недійсності (частина перша статті 203, частина перша статті 215 ЦК України).

Згідно з частинами другою, третьою статті 215 ЦК України недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається. Якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин). Загальним правовим наслідком недійсності правочину (стаття 216 ЦК України) є реституція, яка застосовується як належний спосіб захисту цивільного права та інтересу за наявності відносин, які виникли у зв'язку із вчиненням особами правочину та внаслідок визнання його недійсним.

Правочин може бути визнаний недійсним лише з підстав, визначених законом, та із застосуванням наслідків недійсності, передбачених законом. Особами, які беруть участь у справі про визнання правочину недійсним, є насамперед сторони правочину.

Відповідно до статті 11 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (далі Закон) управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за згодою сторін та зазначається у договорі з управителем. Умови договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Істотними умовами договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком є:1) перелік послуг; 2) права і обов'язки сторін; 3) ціна на послуги; 4) строк дії договору.

Якщо зборами співвласників прийнято рішення про укладення договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, такий договір (зміни до нього) підписується співвласником (співвласниками), уповноваженим (уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов'язковим для виконання всіма співвласниками.

Управитель протягом одного місяця після підписання з ним договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком (змін до нього) зобов'язаний надати або надіслати рекомендованим листом кожному співвласнику примірник такого договору (змін до нього), завірений підписом і печаткою управителя (за її наявності).

Договір з управителем укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на наступний однорічний строк.

Згідно до пункту 6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про житлово-комунальні послуги" у багатоквартирних будинках, у яких станом на 1 січня 2021 року не створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, співвласниками не прийнято рішення про форму управління багатоквартирним будинком та не оголошено конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку відповідно до частини п'ятої статті 13 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", виконавчий орган місцевої ради (або інший орган - суб'єкт владних повноважень, якому делеговані функції із здійснення управління об'єктами житлово-комунального господарства, забезпечення їх утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг) зобов'язаний оголосити і провести такий конкурс до 1 травня 2021 року.

Порядок проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Організатор конкурсу не може встановлювати інші умови чи положення проведення конкурсу, які суперечать такому порядку.

Договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників багатоквартирного будинку підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.

Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.

У разі якщо протягом дії договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладеного за результатами конкурсу, співвласники багатоквартирного будинку приймуть рішення про форму (зміну форми) управління багатоквартирним будинком або про обрання іншого управителя, вони мають право достроково розірвати такий договір з дати, визначеної зборами співвласників (загальними зборами об'єднання співвласників) багатоквартирного будинку, але не раніше ніж через два місяці після направлення особою, уповноваженою на це зборами співвласників (загальними зборами об'єднання співвласників) багатоквартирного будинку, такому виконавцю, управителю письмового повідомлення про припинення договору. У такому разі управитель має здійснити остаточне нарахування плати за надані послуги відповідно до фактичних нарахувань та обсягів наданих відповідних послуг.

Відповідно до пункту 6 Порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13 червня 2016 року № 150, протягом п'яти календарних днів з дня прийняття виконавчим органом місцевої ради рішення про призначення управителя з переможцем конкурсу укладається договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.

Договір про надання послуги за кожним багатоквартирним будинком, що входив в об'єкт конкурсу, строком на один рік від імені співвласників багатоквартирного будинку підписує уповноважена особа виконавчого органу місцевої ради, за рішенням якого призначається управитель.

Інформація про управителя, з яким укладено договір про надання послуги, доводиться до відома співвласників багатоквартирного будинку шляхом розміщення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та в кожному конкретному будинку (на прибудинковій території), зокрема на інформаційних стендах у під'їздах будинків та біля них, відповідного оголошення. Оголошення має містити інформацію про повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) управителя, його контактні телефони, номер та дату укладання договору, ціну послуги.

Ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги відповідно до статті 10 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.

Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за домовленістю сторін, крім випадку обрання управителя органом місцевого самоврядування.

Якщо управитель визначений органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах, ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу.

Така ціна протягом строку дії договору управління може змінюватися виключно за погодженням сторін з підстав та в порядку, визначених таким договором.

Ціна послуги з управління багатоквартирним будинком встановлюється договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення, якщо інше не визначено договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, та включає:

1) витрати на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку відповідно до кошторису витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, крім витрат на обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги, у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем;

2) винагороду управителю, яка визначається за згодою сторін.

Кошторис витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території є невід'ємною частиною договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.

Кошторис витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території враховує обов'язковий перелік робіт (послуг), який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, а також періодичність виконання (надання) робіт (послуг) з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території.

Управитель у порядку та з періодичністю, визначеними договором, та/або на вимогу споживача зобов'язаний інформувати споживача про фактичні витрати та виконані (надані) роботи (послуги) з утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території.

На вимогу органу місцевого самоврядування надається інформація про кількісні та якісні показники наданих послуг з управління, їхню вартість, а також галузева звітність.

Постановою КМ України від 5 вересня 2018 року № 712 затверджено Правила надання послуги з управління багатоквартирним будинком та Типовий договір.

Згідно до пунктів 31-33 Правил, та пункту 10 Типового договору ціна послуги з управління визначається за домовленістю сторін, а у разі визначення управителя на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташовані багатоквартирні будинки, або іншим органом - суб'єктом владних повноважень, якому делеговано функції із здійснення управління об'єктами житлово-комунального господарства, забезпечення їх утримання, ефективної експлуатації та необхідного рівня і якості послуг - на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу.

Ціна послуги з управління встановлюється договором управління з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення, якщо інше не визначено договором управління, та включає:

витрати на утримання багатоквартирного будинку, прибудинкової території, поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку відповідно до кошторису;

винагороду управителю, яка визначається за згодою сторін.

Кошторис враховує обов'язковий перелік робіт (послуг), а також періодичність виконання (надання) робіт (послуг) з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території та є невід'ємною частиною договору управління.

Системний аналіз наведених норм права дає підстави дійти висновку, що законодавець розмежовує розгляд питань щодо прийняття рішень щодо управління багатоквартирними будинками залежно від того, чи утворено у багатоквартирному будинку об'єднання співвласників, чи співвласниками не прийнято рішення про форму управління багатоквартирним будинком та не оголошено конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку, а також у разі визначення управителя органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах- виконавчим органом місцевої ради. Ціна послуги з управління визначається за домовленістю сторін, а у разі визначення управителя на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради - на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу, при цьому сторони договору можуть включити в договір управління умови про зміну ціни.

Враховуючи, що співвласники будинку АДРЕСА_1 не визначили форму управління багатоквартирним будинком, згідно із Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", тому на підставі рішення сесії Полонської міської ради ради № 32 від 13.10.2021 року підприємство "Благоустрій", як переможця конкурсу з призначення управителя багатоквартирними будинками, призначено Управителем багатоквартирних будинків у м. Полонне в тому числі у будинку АДРЕСА_1 .

Оскільки управителя багатоквартирним будинком визначено органом місцевого самоврядування, яким також визначено міського голову Скримського Ф.Ф. уповноваженою особою для підписання від імені співвласників багатоквартирного будинку договору з управителем, умови договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком погоджуються органом місцевого самоврядування в особу міського голови та управителем, саме вказані особи є сторонами цього договору та визначають його умови, зокрема ціну послуги.

Отже, сторони спірного договору - співвласники багатоквартирного будинку в особі їх представника - міського голови Скримського Ф.Ф. і КП ПМР "Благоустрій" в особі його директора Будника О.В. правомірно уклали 1 грудня 2021 року договір № 80, умови якого відповідають положенням вищенаведеним Законів, Правил та Типового договору, а відтак підстав для визнання оспорюваного позивачем договору недійсним суд не вбачає.

Відповідно частини п'ятої статті 13 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", а також пункту 33 спірного договору, якщо протягом дії договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладеного за результатами конкурсу, співвласники приймуть рішення про зміну форми управління багатоквартирним будинком або про обрання іншого управителя, співвласники мають право достроково розірвати такий договір, попередивши про це управителя, призначеного на конкурсних засадах, не пізніш як за два місяці до дня розірвання договору.

Згідно до пунктів 30,31 договору № 80 він набирає чинності з 01 грудня 2021 року та укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на наступний однорічний строк.

Оскільки об'єднання співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 не було створено і сторони договору не повідомили одна одну про відмову від договору, а у межах вказаного строку співвласники цього багатоквартирного будинку не порушували в установленому законом порядку питання щодо розірвання договору від 01 грудня 2021 чи обрання іншого управителя, тому договір вважається продовженим відповідно до 01 грудня 2022 року та 01 грудня 2023 року.

Також не підлягають задоволеню інші зявлені ОСОБА_1 вимоги, а саме вилучення із вказаного договору пункту про винагороду Управителя в розмірі 1,06 грн.; зазначення в договорі, що прибирання прибудинкової території здійснювати 2-3 рази на тиждень; покладення обов'язку на підприємство "Благоустрій" провести з позивачем перерахунок оплати всіх послуг з грудня 2021 року по лютий 2023 року та зобов'язати підприємство "Благоустрій" укласти з позивачем як з індивідуальним споживачем договір про надання житлово-комунальних послуг з утримання будинку відповідно до типового або примірного договору , затверджених Кабінетом Міністрів України.

Включення до ціни послуг такої складової як винагорода управителю узгоджується з положеннями вище наведених нормативних актів.

Додатком 4 до Типового договору передбачено необхідність зазначення в договорі про надання послуги з управління багатоквартирним будинком періодичності виконання певних робіт. Змінити періодичність прибирання прибудинкової території із 6 разів на тиждень до 2-3 разів, як цього вимагає ОСОБА_1 , можливо лише за згодою сторін договору. При цьому суд звертає увагу, що дана умова договору про прибирання прибудинкової територі 6 разів на тиждень не порушує прав позивача, а останній в разі її недотримання має право скористатись положеннями пунктів 20,21 договору № 80, зокрема викликати управителя, скласти акт-претензію, ставити питання щодо перерахунку розміру оплати тощо.

Оскільки ОСОБА_3 не доведено належними та допустими доказами, що в спірному договорі завищені ціни послуг, або ж такі не надавались, тому відсутні підстави для покладення на підприємство "Благоустрій" обов'язку здійснити перерахунок оплати ним всіх послуг з грудня 2021 року по лютий 2023 року.

Приймаючи до уваги, що надання послуг з управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_1 здійснюється на підставі договору укладеного 1 грудня 2021 року між співвласниками багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 в особі уповноваженого сесією Полонської міської ради - міського голови Скримського Ф.Ф., з одного боку, і КП ПМР "Благоустрій" (управитель) - з іншого, а тому вимога позивача щодо зобов'язання відповідача укласти з ним як з індивідуальним споживачем договір про надання житлово-комунальних послуг з утримання будинку відповідно до типового або примірного договору, затверджених Кабінетом Міністрів України невідповідає положенням вище наведених Законів, а відтак є безпідставною.

Керуючись наведеним ст.ст. 13, 81, 141, 259, 263-265, ч.6 ст.268, ст.ст.274, 352, 354, 355 ЦПК України суд, -

ухвалив:

У задоволенні позову ОСОБА_1 - відмовити.

Рішення набирає законної сили після тридцяти днів з дня його проголошення, якщо на нього не буде подано апеляційну скаргу учасниками справи.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Повний текст рішення складено - 04.04.2023 року.

Позивач - ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків суду не відомий, який проживає, АДРЕСА_4 ;

Відповідач 1 - комунальне підприємство Полонської міської ради «Благоустрій», місцезнаходження вул. Степана Бандери, б/н, м. Полонне, Шепетівського району, Хмельницької області, поштовий індекс 30500,

Відповідач 2 - Полонська міська рада, яка знаходиться за адресою: вул. Лесі Українки, 114, м. Полонне, Шепетівський район, Хмельницька область, поштовий індекс 30500.

Головуючий: