Справа №672/369/23
Провадження №2-о/672/23/23
04 квітня 2023 року м. Городок
Городоцький районний суд Хмельницької області у складі:
головуючої - судді Пономаренко Л.Е.,
за участю секретаря судового засідання Ратушняк Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Городку Хмельницької області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, заінтересована особа: Головне управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області,
ОСОБА_1 звернувся з заявою до суду про встановлення факту належності правовстановлюючих документів: архівних довідок №№595/01-32, 596/01-32 від 20.12.2021, №18/01-32 від 11.01.2023, виданих Городоцьким трудовим архівом Городоцької міської ради Хмельницької області.
В обґрунтування заяви посилається на те, що він у січні 2023 року звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із усним зверненням щодо перерахунку пенсії. Однак, йому відмовлено у зв'язку з наявністю розбіжностей у написанні його імені та по батькові із паспортними даними, оскільки в наданих ним архівних довідках про вихододні за періоди роботи в колгоспі «Комуніст» с.С.Пісочна та Городоцькому міжколгоспбуді він значиться як « ОСОБА_1 » та « ОСОБА_1 », тобто ініціали ім'я та по батькові не розшифровані, а тому звернувся до суду з відповідною заявою.
В судове засідання заявник не з'явився, попередньо подав заяву про розгляд справи у його відсутності, заявлені вимоги підтримав, на її задоволенні наполягав.
Представник заінтересованої особи - Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в судове засідання не з'явився, на адресу суду подав пояснення, в якому просить об'єктивно оцінити надані докази та заяву, просить справу розглянути за відсутності представника заінтересованої особи.
У відповідності до ч. 2 ст.247 ЦПК України, суд проводить розгляд цивільної справи без фіксування технічними засобами, за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, надані докази, оцінивши їх у сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Згідно п. 6 ч. 1 ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Судом встановлено, що відповідно до паспорта громадянина України заявник значиться як ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до повідомлення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, на усне звернення ОСОБА_1 щодо перерахунку пенсії, відмовлено в здійсненні перерахунку пенсії, оскільки в наданих ним архівних довідках від 20.12.2021 №595/01-32 та №596/01-32, №18/01-32 від 11.01.2023, виданих Городоцьким трудовим архівом Городоцької міської ради Хмельницької області, його ім'я значиться за 1973-1975 ОСОБА_1 ; за 1976-1977,1979 - ОСОБА_2 ; за 1980-1981,1984 - ОСОБА_1 ; з 1984 по 1986 в Городоцькому міжколгоспбуді- ОСОБА_1 .
Згідно довідки Городоцької міської ради №02.13.13/56 від 09.03.2023 вбачається, що на території Старопісочнянської сільської ради з прізвищем ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 проживала тільки одна особа.
Згідно трудової книжки колгоспника серії НОМЕР_1 виданої 26.03.1986 на ім'я ОСОБА_1 1962 року народження встановлено трудову діяльність заявника в колгоспі «Комуніст» с.Пісочна з 1973 по 1984, в Городоцькому міжколгоспбуді - з 1984 по 1986 роки.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по-батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
За правовими позиціями Верховного суду України щодо розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, коли громадяни не можуть використати правовстановлюючі документі, оскільки зазначені в них прізвище, ім'я, по-батькові, місце чи час народження не відповідають записам у правовстановлюючому документі, якщо хоч і не посвідчують особу, але є необхідними для підтвердження певного права, а установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки.
Проте сам по собі факт належності документу не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджений документом. Таким чином, для заявника важливо не саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають із цього факту. Це означає, що у судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.
Встановлення факту належності архівних довідок має юридичне значення для заявника, оскільки наявність вищевказаних розбіжностей позбавляє його можливості на перерахунок пенсії.
Таким чином, оцінюючі зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що викладені заявником факти знайшли своє підтвердження та оскільки встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, суд вважає необхідним його встановити, у зв'язку з чим, заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 293, 315, 319, 354 ЦПК України,-
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , архівних довідок №595/01-32 від 20.12.2021, № 596/01-32 від 20.12.2021, №18/01-32 від 11.01.2023, виданих Городоцьким трудовим архівом Городоцької міської ради Хмельницької області.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Хмельницького апеляційного суду безпосередньо або через Городоцький районний суд Хмельницької області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Відомості про учасників справи:
Заявник: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницької області, місце знаходження: вул.Гната Чекірди, 10, м.Хмельницький, 29013, код ЄДРПОУ: 21318350.
Суддя Л.Е.Пономаренкоо