Ухвала від 02.03.2023 по справі 556/298/23

Справа 556/298/23

Номер провадження 6-а/556/3/2023

УХВАЛА

про заміну сторони правонаступником

02.03.2023 року

Володимирецький районний суд Рівненської області в складі судді Іванків О.В.,

при секретарі Кньовець Н.П.,

розглянувши в письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про заміну сторони правонаступником,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, у якій просить допустити заміну первісного позивача по адміністративній справі №2-а-350/09/9104 ОСОБА_2 на неї, як спадкоємця.

В обґрунтування поданої заяви зазначила, що Володимирецьким районним судом постановою від 13.07.2009, позовні вимоги ОСОБА_2 про присудження на її користь пенсійних виплат було задоволено. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла. Вона є спадкоємцем та прийняла спадщину, яка складається з невиплаченої померлій доплати до пенсії. Просить заяву задовольнити.

У відповідності до ч.3 ст.194 КАС України суд розглядає заяву в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає до задоволення, виходячи з таких підстав.

Судом встановлено, що постановою Володимирецького районного суду від 13.07.2009 позов ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Володимирецькому районі про визнання дій неправомірними, стягнення коштів та зобов'язання вчинення певних дій, задоволено частково. Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.04.2011 постанову Володимирецького районного суду від 13.07.2009 у справі №2-а-350/09/9104 - скасовано та прийнято нову постанову.

ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 померла, про що свідчить свідоцтво про смерть серія НОМЕР_1 .

Після смерті ОСОБА_2 , спадщину прийняв її чоловік ОСОБА_3 , що стверджується витягом про реєстрацію в спадковому реєстрі; довідкою про коло спадкоємців після смерті ОСОБА_2 ..

ІНФОРМАЦІЯ_2 , помер ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть останнього серії НОМЕР_2 .

Заявниця, ОСОБА_1 , дочка померлого ОСОБА_3 є спадкоємцем першої черги за законом після смерті спадкодавця, що підтверджується свідоцтвом про народження заявниці серія НОМЕР_3 , свідоцтвом про укладення шлюбу серія НОМЕР_4 .

У відповідності до статей 1216,1227 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності входять до складу спадщини.

А як зазначено в довідці, Володимирецької районної державної нотаріальної контори №190/01-16 від 24.02.2021, після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 заведено спадкову справу №367/2017. Коло спадкоємців складається зокрема із ОСОБА_1 .

Таким чином, заявниця ОСОБА_1 є правонаступником ОСОБА_2 ..

Згідно зі ст. 52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

З врахуванням викладеного, суд вважає за можливе замінити позивача ОСОБА_2 її правонаступником ОСОБА_1 .

Керуючись ст. 52,ч.2 ст.256, ч.1 ст.295 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про заміну сторони правонаступником задовольнити.

Замінити первісного позивача ОСОБА_2 на її правонаступника ОСОБА_4 .

Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвалу може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

У відповідності до п.15.5) розділу VIII Перехідні положення КАС України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя: Іванків О.В.

Попередній документ
109997017
Наступний документ
109997019
Інформація про рішення:
№ рішення: 109997018
№ справи: 556/298/23
Дата рішення: 02.03.2023
Дата публікації: 06.04.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Володимирецький районний суд Рівненської області
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про заміну сторони виконавчого провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (31.01.2023)
Дата надходження: 31.01.2023