Справа №295/3421/23
1-кс/295/1437/23
23.03.2023 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_2 ,
погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_3 ,
про надання дозволу на затримання з метою приводу,
подане у кримінальному провадженні №12022060400001517 від 11.08.2022,
за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 185, ч. 2 ст. 186 КК України, та додані до нього матеріали,
23.03.2023 слідчий, за погодженням з прокурором, звернувся до слідчого судді з вказаним клопотанням.
Цього ж дня від слідчого СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_2 надійшла заява, в якій слідчий просить залишити подане клопотання без розгляду.
Згідно зі ст.9 КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов'язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
У випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Чинним кримінально-процесуальним законодавством безпосередньо не передбачено можливість після подання особою клопотання про надання дозволу на затримання з метою приводу, заявляти про залишення його без розгляду та/або повернення. Проте, враховуючи загальні засади кримінального провадження, подане клопотання не може бути розглянуто слідчим суддею по суті за наявності такої заяви.
При цьому, звернення до слідчого судді з клопотанням, яке не було розглянуто слідчим суддею внаслідок заявлення особою, яка його подала, про залишення клопотання без розгляду, не є перешкодою для звернення в подальшому з клопотанням до слідчого судді в загальному порядку, встановленому ст.188 КПК України, за такої потреби.
З урахуванням зазначеного, оскільки слідчим подано заяву про залишення без розгляду поданого клопотання про надання дозволу на затримання з метою приводу, слідчий суддя вважає за доцільне залишити вказане клопотання без розгляду.
На підставі викладеного та керуючись статтями 7, 9, 188 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання слідчого СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_2 про надання дозволу на затримання з метою приводу, подане у кримінальному провадженні №12022060400001517 від 11.08.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 185, ч. 2 ст. 186 КК України, - залишити без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1