Ухвала від 03.04.2023 по справі 607/6028/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.04.2023 Справа №607/6028/23

1-кс/607/2047/2023

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання ОСОБА_3 від 03.04.2023р. про скасування арешту майна,

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області 03 квітня 2023 року звернулася ОСОБА_3 із клопотанням про скасування арешту майна, а саме автомобіля марки «Kia Sportage» номерний знак НОМЕР_1 , VIN № НОМЕР_2 , який опечатаний номерними бирками; ключ від вказаного автомобіля, який поміщено в сейф пакет KIV2117921; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки «Kia Sportage», д.н.з. НОМЕР_1 , арешт на який було накладено ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 29.12.2022р. №607/19086/22 в рамках кримінального провадження №12022211040002042 від 27.12.2022р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України. Одночасно, просить повернути їй, як власнику автомобіль, який зберігається на арешт майданчику, ключі від автомобіля та свідоцтво про реєстрацію даного транспортного засобу.

Заявник ОСОБА_3 просить проводити судове засідання без її участі з підтриманням вимог клопотання.

Прокурор в судове засідання не з'явився, хоча був повідомлений належним чином, що не є перешкодою для його розгляду.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання слід задовольнити, виходячи з таких міркувань.

Згідно ч. 1 ст. 100 КПК України речовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбачених ст.ст. 160-166, 170-174 КПК України.

Згідно ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 174 КПК України арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Під час розгляду клопотання встановлено, що ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 29.12.2022р. №607/19086/22 (провадження №1-кс/607/6052/2022) в рамках кримінального провадження №12022211040002042 від 27.12.2022р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України накладено арешт, зокрема, на автомобіль марки «Kia Sportage» номерний знак НОМЕР_1 , VIN № НОМЕР_2 , ключ від вказаного автомобіля, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Метою накладення арешту на автомобіль та речі є збереження речових доказів, слідів вчинення кримінального правопорушення та необхідністю проведення експертиз.

Як вбачається із наданих пояснень, із автомобілем, ключами та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу проведенні всі необхідні експертизи.

Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Обмеження права користування, володіння чи розпорядження власністю може бути лише обмежене Законом і має бути виправданим для кожного випадку окремо. Право власності є непорушним.

Зважаючи на наведенні обставини, приймаючи до уваги доводи ОСОБА_3 , яка просила клопотання про скасування арешту задовольнити, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для скасування арешту, оскільки мета накладеного арешту виправдала свої цілі, подальша потреба у продовженні існуванні такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт відпала.

Таким чином, клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту підлягає до задоволення, шляхом скасування арешту із автомобіля, ключів та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та слід повернути ОСОБА_3 автомобіль без сплати платежів.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 174, 376 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання власника майна ОСОБА_3 від 03.04.2023р. про скасування арешту майна - задовольнити.

Скасувати арешт із автомобіля марки «Kia Sportage» номерний знак НОМЕР_1 , VIN № НОМЕР_2 , який опечатаний номерними бирками; ключа від вказаного автомобіля, який поміщено в сейф пакет KIV2117921; свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу марки «Kia Sportage», д.н.з. НОМЕР_1 , який було накладено ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 29.12.2022р. №607/19086/22 в рамках кримінального провадження №12022211040002042 від 27.12.2022р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, повернувши вказаний автомобіль без сплати платежів, ключі та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу його власнику ОСОБА_3 .

Копію ухвали направити прокурору Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_4 для виконання та ОСОБА_3 для відому.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1

Попередній документ
109965168
Наступний документ
109965170
Інформація про рішення:
№ рішення: 109965169
№ справи: 607/6028/23
Дата рішення: 03.04.2023
Дата публікації: 05.04.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; скасування арешту майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (03.04.2023)
Дата надходження: 03.04.2023
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДЗЮБАНОВСЬКИЙ ЮРІЙ ІГОРОВИЧ
суддя-доповідач:
ДЗЮБАНОВСЬКИЙ ЮРІЙ ІГОРОВИЧ