Рішення від 28.03.2023 по справі 127/2973/23

Справа № 127/2973/23

Провадження № 2-а/127/26/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" березня 2023 р.м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі:

головуючого судді Вишара І.Ю.,Дернової В.В.,

при секретарі Гончарук І.Д,, за участю представника позивача Пивоварова В.І., позивача ОСОБА_1 , представників відповідача Бахур В.В., Кошевського В.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом адвоката Пивоварова Володимира Івановича (місце проживання: АДРЕСА_1 ) в інтересах ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Державної служби України з безпеки на транспорті (місцезнаходження: пр.-т. Перемоги, 14, м. Київ, 01135) про скасування постанови серії АА №00003238 від 28.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002789 від 15.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003238 від 28.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002916 від 20.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002797 від 15.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003241 від 28.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002997 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002996 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003008 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003000 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00001674 від 10.11.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00001923 від 21.11.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті (місцезнаходження: пр.-т. Перемоги, 14, м. Київ, 01135) про скасування постанови серії АА №00003238 від 28.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002789 від 15.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003238 від 28.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002916 від 20.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002797 від 15.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003241 від 28.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002997 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002996 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003008 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003000 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00001674 від 10.11.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00001923 від 21.11.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП.

Оскаржуючи вищевказані постанови позивач вказує, що вищевказані постанови є незаконними та такими, що підлягають скасуванню з огляду на те, що у його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, а оскаржувані постанови винесені без належного з'ясування фактичних обставин справи, а помилкове обчислення відповідачем гранично допустимої норми ваги оскаржуваних постановах вплинуло на безпідставне нарахування позивачу штрафу. Крім того позивач зазначає, що свідоцтва про повірку зважувальних технічних засобів на момент фіксації були недійсні.

Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі, просили скасувати оскаржувані постанови, а справи про адміністративні правопорушення закрити.

Представники відповідача в судовому засіданні заперечували, щодо задоволення позову.

Дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з'ясувавши всі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 132-1 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу. Оскаржуючи вищевказані постанови позивач вказує, що вони є незаконними та такими, що підлягають скасуванню з огляду на те, що у його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, а оскаржувані постанови винесені без належного з'ясування фактичних обставин справи, зокрема помилкове обчислення відповідачем гранично допустимої норми ваги вплинуло на безпідставне нарахування позивачу штрафу. Крім того позивач зазначає, що свідоцтва про повірку зважувальних технічних засобів на момент фіксації були недійсні.

Відповідно до ч. 5 ст. 14 Закону України "Про дорожній рух" учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.

За приписами п. 1.9. Правил дорожнього руху особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Пунктом 1.3 Правил дорожнього руху України передбачено, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.

Частиною 2 ст. 132-1 КпАП України передбачено адміністративну відповідальність у випадку перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами.

Згідно ч. 1 ст. 14-3 КУпАП адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, передбачені частиною другою статті 122-2, частинами другою і третьою статті 132-1 цього Кодексу, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі (за допомогою комплексу технічних засобів автоматичного визначення вагових, габаритних та інших параметрів транспортного засобу з функціями фотозйомки та/або відеозапису, що функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб.

Так, відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованого в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України від 10.11.2022 серії АА №00001674 встановлено, що 01.10.2022р. о 11 год. 12 хв., за адресою М-30, км 440+527, Вінницька область зафіксовано транспортний засіб RENAULT PREMIUM 430 DXI, державний номерний знак НОМЕР_1 , відповідальна НОМЕР_2 допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 5 % (2.039 т), відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 132-1 КУпАП. За вказане правопорушення позивача притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8,500 грн.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM55. 055*003 сертифікати відповідності UA.TR. 001 35 545-21.546-1.544-21 чинні до 28.12.2022р.

Так, відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованого в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України від 21.11.2022 серії АА № 00001923 встановлено, що 23.09.2022р. о 08 год. 00 хв., за адресою М-04, км 186+337,Дніпропетровська область зафіксовано транспортний засіб RENAULT PREMIUM 430 DXI, державний номерний знак НОМЕР_1 , відповідальна НОМЕР_2 допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 6,1 % (2.471 т), відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 132-1 КУпАП. За вказане правопорушення позивача притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8,500 грн.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM20, WAGA-WIM 35, №7 сертифікати відповідності UA.TR.113-0619/05F-21, чинні до 22.07.2022р.

Так, відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованого в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України від 15.12.2022 серії АА № 00002789 встановлено, що 21.10.2022р. о 20 год. 14 хв., за адресою М-21 Виступовичі- Житомир- Могилів-Подільський (через м. Вінницю), км 247+432 зафіксовано транспортний засіб RENAULT PREMIUM 460 DXI, державний номерний знак НОМЕР_3 , відповідальна НОМЕР_2 допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 9,4 % (3,768 т), відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 132-1 КУпАП. За вказане правопорушення позивача притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8,500 грн.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM13,13 сертифікати відповідності UA.TR. 001 35 225-21, 224-21 чинні до 16.06.2022р.

Так, відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованого в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України від 15.12.2022 серії АА № 00002797 встановлено, що 22.10.2022р. о 2 год. 39 хв., за адресою М-21, км 192+000, Житомирська область зафіксовано транспортний засіб RENAULT PREMIUM 460 DXI, державний номерний знак НОМЕР_3 , відповідальна НОМЕР_2 допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 19,3 % (7,735т), відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 132-1 КУпАП. За вказане правопорушення позивача притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 000,00 грн.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM27, Q-Free HI-TRAC TMU4 WIM, WIM27 сертифікати відповідності UA.TR. 001 35 386-21,387-21,388-21,389-21 чинні до 12.09.2022р.

Так, відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованого в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України від 20.12.2022 серії АА № 00002916 встановлено, що 25.10.2022р. о 16 год. 40 хв., за адресою М-21 Виступовичі- Житомир- Мошилів-Подільський (через м. Вінницю), км 247+432зафіксовано транспортний засіб RENAULT PREMIUM 460 DXI, державний номерний знак НОМЕР_3 , відповідальна НОМЕР_2 допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 6,9 % (2.761 т), відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 132-1 КУпАП. За вказане правопорушення позивача притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8,500 грн.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM13,13 сертифікати відповідності UA.TR. 001 35 225-21, 224-21 чинні до 16.06.2022р.

Так, відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованого в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України від 21.12.2022 серії АА № 00003000 встановлено, що 29.10.2022р. о 09 год. 46 хв., за адресою Н-03, Житомир-Чернівці, км 246+654 зафіксовано транспортний засіб RENAULT PREMIUM 430 DXI, державний номерний знак НОМЕР_4 , відповідальна НОМЕР_2 допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 6,3 % (2,534 т), відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 132-1 КУпАП. За вказане правопорушення позивача притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8 500 грн.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM14,14 сертифікати відповідності UA.TR. 001 35 207-21,208-21 чинні до 16.06.2022р.

Так, відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованого в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України від 21.12.2022 серії АА № 00003008 встановлено, що 29.10.2022р. о 09 год. 11 хв., за адресою Н-10, км 248+935, Чернівецька область зафіксовано транспортний засіб RENAULT PREMIUM 450 DXI, державний номерний знак НОМЕР_5 , відповідальна НОМЕР_2 допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 13,2 % (5,294 т), відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 132-1 КУпАП. За вказане правопорушення позивача притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 000 грн.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM57, 057*002 сертифікати відповідності UA.TR. 001 35 72-22,73-22 чинні до 02.05.2023р.

Так, відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованого в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України від 21.12.2022 серії АА № 00002996 встановлено, що 28.10.2022р. о 23 год. 37 хв., за адресою М-30, км 440+527, Вінницька область зафіксовано транспортний засіб RENAULT PREMIUM 450 DXI, державний номерний знак НОМЕР_5 , відповідальна НОМЕР_2 допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 7,2 % (2.881 т), відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 132-1 КУпАП. За вказане правопорушення позивача притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8 500,00 грн.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM55, 055*003 сертифікати відповідності UA.TR. 001 35 545-21,546-1,544-21 чинні до 28.12.2022р.

Так, відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованого в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України від 21.12.2022 серії АА № 00002997 встановлено, що 29.10.2022р. о 04 год. 15 хв., за адресою Н-03 Житомир-Чернівці, км 246+654 зафіксовано транспортний засіб RENAULT PREMIUM 450 DXI, державний номерний знак НОМЕР_5 , відповідальна НОМЕР_2 допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 6,1% (2,445 т), відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 132-1 КУпАП. За вказане правопорушення позивача притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8,500 грн.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM14,14 сертифікати відповідності UA.TR. 001 35 207-21,208-21, чинні до 16.06.2022р.

Однак, суд звертає увагу, що згідно Постанови КМУ №412 від 05.04.2022 р. «Щодо питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного стану», зазначено наступне, позитивні результати періодичної, позачергової повірки та повірки після ремонту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, засвідчені відбитком повірочного тавра на таких засобах чи записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлені свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, строк дії яких закінчився у період воєнного і надзвичайного стану та протягом місяця після його припинення чи скасування, чинні на період воєнного і надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування на всій території України або в окремих її місцевостях.

Тобто, з урахуванням передбаченого законодавчого порядку, наразі чинними нормами передбачено, що дані сертифікати відповідності є такими, що пройшли повірку.

Так, відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованого в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України від 28.12.2022 серії АА № 00003241 встановлено, що 08.11.2022р. о 16год. 46хв., за адресою Н-10, км 248+935, Чернівецька область зафіксовано транспортний засіб RENAULT PREMIUM 450 DXI, державний номерний знак НОМЕР_5 , відповідальна НОМЕР_2 допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 10,3% (4,133 т), відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 132-1 КУпАП. За вказане правопорушення позивача притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17000 грн.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM57, 057*002 сертифікати відповідності UA.TR. 001 35 72-22,73-22 чинні до 02.05.2023р.

Так, відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованого в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України від 28.12.2022 серії АА № 00003238 встановлено, що 08.11.2022р. о 16 год. 46 хв., за адресою Н-10, км 248+935, Чернівецька область зафіксовано транспортний засіб RENAULT PREMIUM 460 DXI, державний номерний знак НОМЕР_6 , відповідальна НОМЕР_2 допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 8,3 % (3,34 т), відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 132-1 КУпАП. За вказане правопорушення позивача притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8,500 грн.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM57, 057*002 сертифікати відповідності UA.TR. 001 35 72-22,73-22, чинні до 02.05.2023р.

Щодо законодавчо встановлених вимог, яких зобов'язані дотримуватись суб'єкти господарювання під час здійснення перевезень вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень ,варто зауважити наступне.

Відповідно до частини дванадцятої статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.

Частиною другою статті 29 Закону України «Про дорожній рух», з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

За приписами статті 33 Закону України «Про автомобільні дороги» рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

У той же час, відповідно до пункту 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 № 30 (надалі - Правила проїзду), транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.

Разом з цим, відповідно до пункту 22.5 Правил дорожнього руху, рух транспортних засобів та їх составів допускається у разі, коли їх параметри не перевищують:

а) зовнішніх габаритів:

Зовнішній габарит Максимальне значення параметра, метрів

Ширина: 2,6

сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, без винесення габариту на смугу зустрічного руху 3,75

Висота від поверхні дороги: 4

транспортних засобів спеціалізованого призначення (контейнеровозів), що здійснюють перевезення одного або більше контейнерів, на маршрутах, встановлених Укравтодором, Укртрансбезпекою, Національною поліцією 4,35

Довжина:

вантажного автомобіля 12

автопоїзда 22

автомобіля (тягача) з напівпричепом 18,75

маршрутного транспортного засобу 18,75

Виступ вантажу за задній габарит транспортного засобу 2

б) фактичної маси:

Тип транспортного засобу Максимальне значення для автомобільних доріг

державного значення, місцевого значення

тонн тонн

Вантажні автомобілі:

двовісний автомобіль 18 14

трьохвісний автомобіль 25 (26)* 21

чотирьохвісний автомобіль 32 24

чотирьохвісний автомобіль з двома

рульовими вісями та ведучими вісями,

оснащеними спареними колесами 38 24

Комбіновані транспортні засоби:

двовісний автомобіль (тягач)

з двовісним напівпричепом 36 24

двовісний автомобіль (тягач)

з трьохвісним напівпричепом 40 24

двовісний автомобіль (тягач) з

трьохвісним напівпричепом (контейнеровоз),

що здійснює перевезення одного або

більше контейнерів або змінних кузовів

загальною максимальною довжиною 13,716 метра 42 24

трьохвісний автомобіль (тягач) з двовісним

або трьохвісним напівпричепом (контейнеровоз),

що здійснює перевезення одного або більше

контейнерів або змінних кузовів загальною

максимальною довжиною 13,716 метра 44 24

Автопоїзди:

двовісний або трьохвісний автомобіль з

двовісним або трьохвісним причепом 40 24

* Для трьохвісних автомобілів, якщо ведуча вісь обладнана здвоєними колесами та максимальне навантаження на кожну вісь не перевищує 9,5 тонни;

в) навантаження на вісь:

Кількість осей Максимальне значення для автомобільних доріг

державного значення, місцевого значення

тонн тонн

На одинарну вісь 11,5 7

На здвоєні осі, якщо відстань між осями:

менш як 1 метр 11,5 7

від 1 до 1,3 метра 16 10

від 1,3 до 1,8 метра при неспарених колесах 18 10,5

від 1,3 до 1,8 метра при спарених колесах,

за умови, що навантаження на кожну вісь

не перевищує 9,5 тонни 19 11,5

від 1,3 до 1,8 метра чотирьохвісних

автомобілів, ведучі вісі яких оснащені

спареними колесами, за умови, що

навантаження на кожну ведучу вісь

не перевищує 11,5 тонни 23 11,5

від 1,8 до 2,5 метра для причепів

та напівпричепів 20 11,5

На строєні осі, в тому числі транспортних засобів спеціалізованого призначення (контейнеровозів), що здійснюють перевезення одного або більше контейнерів, якщо відстань між осями:

1,3 метра або менше 21 13

понад 1,3 до 1,4 метра 24 14

Крім того, пунктом 4 Правил проїзду, рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Звертаємо увагу, що вказаними вище нормами врегульовано, що допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.

У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п'яти відсотків.

Щодо правомірності дій Відповідача під час розгляду справи про адміністративне правопорушення то згідно частини другої статті 132-1 КУпАП, перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами - тягне за собою накладення штрафу в розмірі: п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно; однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20%; двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20%, але не більше 30%; трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30%.

Робота пунктів габаритно-вагового контролю в частині організації та проведення робіт із зважування транспортних засобів забезпечується службами автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі і підприємствами, визначеними в установленому законодавством порядку.

Механізм фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі визначено Порядком фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 № 1174.

Так, згідно пункту другого Порядку № 1174 система фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі (далі - система) - взаємопов'язана сукупність автоматичних пунктів та інформаційно-телекомунікаційної системи.

Відповідно до пункту 7 Порядку № 1174 фіксація правопорушень в автоматичному режимі здійснюється на автоматичних пунктах, які облаштовані відповідно до вимог, визначених у додатку.

Положеннями пункту 12 Порядку № 1174 врегульовано, що автоматичний пункт може забезпечувати: вимірювання навантажень, що припадають на кожну вісь транспортного засобу; вимірювання загальної маси транспортного засобу; визначення кількості осей транспортного засобу та віднесення транспортного засобу до однієї із відповідних категорій; вимірювання міжосьових відстаней транспортного засобу; визначення кількості коліс (скатності) на осях транспортного засобу; вимірювання габаритів транспортного засобу; фіксацію та розпізнавання державних номерних знаків транспортного засобу, причепу, напівпричепу та інших причіпних пристроїв (у разі використання такого та/ або заднього державного номерного знаку транспортного засобу); фіксацію фронтального зображення транспортного засобу; фіксацію загального вигляду транспортного засобу (вигляд збоку) в момент проїзду через автоматичний пункт (оглядова фотографія транспортного засобу, на якій відображені його контури та кількість осей); первинне оброблення зібраних даних та передачу інформації до інформаційно-телекомунікаційної системи за допомогою засобів захищених каналів зв'язку із використанням наскрізного шифрування; автентифікацію автоматичного пункту, контроль цілісності, авторства, доступності, а також неспростовності дій щодо інформації, що передається від автоматичного пункту до інформаційно-телекомунікаційної системи.

Інформація від автоматичних пунктів передається до інформаційно-телекомунікаційної системи у вигляді метаданих (пункт 14 Порядку фіксації адміністративних правопорушень).

Згідно пункту 15 Порядку № 1174 метадані повинні містити дані про: засоби вимірювальної техніки - назва засобу вимірювальної техніки та його умовне позначення, серійний номер, найменування виробника, рік виготовлення, метрологічні характеристики, найменування власника засобу вимірювальної техніки, документи про відповідність та/або результати повірки (дата повірки, строк дії повірки); місце фіксації (кілометр + метр, географічні координати); найменування автомобільної дороги загального користування, вулиць і доріг міст та інших населених пунктів; дату і час фіксації здійснення вимірювання, смугу руху, напрямок руху, максимальне дозволене навантаження на вісь, державний номерний знак транспортного засобу, причепу, напівпричепу та інших причіпних пристроїв (у разі використання такого та/ або заднього державного номерного знаку транспортного засобу), категорію транспортного засобу, тип транспортного засобу згідно з пунктом Г.2 додатка Г ДСТУ 8824:2019 «Автомобільні дороги. Визначення інтенсивності руху та складу транспортного потоку», повну масу транспортного засобу, ширину, висоту, довжину, розподіл навантаження за осями транспортного засобу (номер осі, фактичне навантаження на вісь, сумарне фактичне навантаження на осі, сукупність осей, фактичну міжосьову відстань, фактичну шинність (кількість коліс) на осі); фотографії транспортного засобу - фронтальна, фотографія державного номерного знаку транспортного засобу, фотографія державного номерного знаку причепу, напівпричепу та інших причіпних пристроїв (у разі використання такого та/або заднього державного номерного знаку транспортного засобу), оглядова фотографія із зображенням розпізнаного державного номерного знаку; відеозапис руху транспортного засобу через автоматичний пункт (за наявності).

Під час передачі інформаційних файлів та метаданих проводиться їх автоматизована перевірка в інформаційно-телекомунікаційній системі на цілісність та походження даних (пункт 10 Порядку № 1174).

Відтак, з системного аналізу положень Порядку № 1174 вбачається, що здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою, зокрема на автомобільному транспорті може здійснюватися, зокрема шляхом встановлення на автомобільних дорогах автоматичних пунктів - комплекс технічних засобів, що здатні в автоматичному режимі, зокрема вимірювати загальну масу транспортного засобу; визначати кількості осей транспортного засобу; вимірювати навантаження, що припадають на кожну вісь транспортного засобу тощо.

У подальшому така інформація від автоматичних пунктів передається до інформаційно-телекомунікаційної системи у вигляді метаданих, які містять інформацію про засоби вимірювальної техніки, місце фіксації, найменування автомобільної дороги, дату і час фіксації здійснення вимірювання тощо, фотографії транспортного засобу, відеозапис руху транспортного засобу через автоматичний пункт.

При цьому, система забезпечує автоматизоване формування проекту постанови про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі за допомогою автоматичних пунктів, відповідно до законодавства.

Тобто, суть процесу автофіксації правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті полягає у забезпеченні прозорості фіксації порушень, зменшення участі посадових осіб у вказаному процесі, що спрямовано на об'єктивну оцінку обставин та фактів вчинення правопорушення.

Так, посадові особи Укртрансбезпеки, уповноважені розглядати справи про правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, під час їх розгляду використовують інформаційні файли, тобто упорядковану сукупність відомостей: про транспортний засіб; відповідальну особу, визначену статтею 14-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення; наявність/відсутність документа, який підтверджує внесення плати за проїзд, або дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні; та метаданих, сформованих автоматичним пунктом (пункти 2, 16 Порядку № 1174), а закріплений в законодавстві та реалізований на практиці механізм фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі унеможливлює механічне втручання в роботу системи.

Відповідно до статті 229 КУпАП, органи автомобільного транспорту та електротранспорту (тролейбус, трамвай) розглядають справи про адміністративні правопорушення, зв'язані з порушенням правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, правил користування автомобільним транспортом та електротранспортом, зокрема, але не виключно (частини друга, третя статті 132-1 КУпАП).

Від імені органів автомобільного транспорту та електротранспорту розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право на автомобільному транспорті - посадові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті (частини друга, третя статті 132-1 КУпАП).

Відповідно до статті 14-3 КУпАП, адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, передбачені частиною другою статті 122-2, частинами другою і третьою статті 132-1 цього Кодексу, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі (за допомогою комплексу технічних засобів автоматичного визначення вагових, габаритних та інших параметрів транспортного засобу з функціями фотозйомки та/або відеозапису, що функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), несе 7 відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на момент запиту відсутні відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.

Відтак, вказані вище норми врегульовують окремі особливості притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 132-1 КУпАП.

У той же час, відповідно до статті 279-5 КУпАП, у разі якщо адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, передбачені частиною другою статті 122-2, частинами другою, третьою статті 132-1 цього Кодексу, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, або в разі вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтею 132-2 цього Кодексу, уповноважені на те посадові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а в разі необхідності - за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань встановлюють відповідальну особу, зазначену у частині першій статті 14-3 цього Кодексу, або вантажовідправника.

За запитом уповноваженої на те посадової особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті (у тому числі за умови ідентифікації такої посадової особи за допомогою електронного цифрового підпису),відповідні органи (підрозділи) Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України зобов'язані надавати відомості про належного користувача транспортного засобу, фізичну особу, керівника юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, особу, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи, з обов'язковим дотриманням Закону України «Про захист персональних даних».

Вказане також закріплено у пункті 7 Положення, що додатково врегульовує процедуру отримання документів, необхідних для правильного розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Положеннями статті 297-7 КУпАП врегульовано підстави для звільнення відповідальної особи, зазначеної у частині першій статті 14-3 цього Кодексу, проте Позивачем не було надано документів, визначених у вказаній статті, які б свідчили про відсутність складу адміністративного правопорушення.

Щодо встановлених Відповідачем порушень, що допустив суб'єкт господарювання під час здійснення перевезень вантажів.

Стаття 283 КУпАП встановлює, що, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова виконавчого органу сільської, селищної, міської ради по справі про адміністративне правопорушення приймається у формі рішення.

Постанова повинна містити: найменування органу (прізвище, ім'я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, крім даних, визначених частиною другою цієї статті, повинна містити відомості про: дату, час і місце вчинення адміністративного правопорушення; транспортний засіб, який зафіксовано в момент вчинення правопорушення (марка, модель, номерний знак); технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис (якщо такий запис здійснювався); розмір штрафу та порядок його сплати; правові наслідки невиконання адміністративного стягнення та порядок його оскарження; відривну квитанцію із зазначенням реквізитів та можливих способів оплати адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), крім даних, визначених частинами другою і третьою цієї статті, повинна містити відомості про адресу веб-сайту в мережі Інтернет, на якому особа може ознайомитися із зображенням чи відеозаписом транспортного засобу в момент вчинення адміністративного правопорушення, ідентифікатор для доступу до зазначеної інформації та порядок звільнення від адміністративної відповідальності.

Окрім того, відповідно до пункту 17 Порядку фіксації адміністративних правопорушень, у постанові про накладення адміністративного стягнення за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, зазначаються виміряні з урахуванням похибки вагові та габаритні параметри транспортного засобу, які перевищили нормативні вагові та/або габаритні параметри транспортних засобів на ділянці автомобільної дороги, а також нормативні габаритно-вагові параметри транспортних засобів на даній ділянці автомобільної дороги.

При цьому, Інструкцією з оформлення уповноваженими посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства інфраструктури України від 27.09.2021 № 512 (надалі - Інструкція № 512) затверджено лише форму, а не вимоги до змісту постанови. Дана форма визначає перелік інформаційних даних, які можуть міститися у постанові взалежності від обставин вчинення правопорушення.

Варто зауважити, що на момент виникнення спірних правовідносин форма постанови оновлена та викладена відповідно до наказу Міністерства інфраструктури № 324 від 14.05.2022.

Постановою серії АА № 00001674 від 10.11.2022 встановлено перевищення загальної маси транспортного засобу RENAULT PREMIUM 430 DXI, державний номерний знак НОМЕР_1 на 5 % (2,039 тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM 55,055*003 Сертифікати відповідності UA.TR. 001 35545-21.546-21.544-21 та сертифікат перевірки типу № UA.TR.001 101-20 REV.0 від 31.07.2020, чинний до 31.07.2030 додаються до відзиву на позовну заяву.

Зазначені фактичні зафіксовані параметри транспортного засобу: кількість вісей - 6 шт.; спарені колеса - 3 вісь, відстань між вісями 1-2: 2660 2-3:1330мм, 3-4:5240, 4-5:1330 мм; 5-6:1330 мм, навантаження на вісь 1-7349 кг, 2-4864 кг, 3-10300кг, 4-8140 кг, 5-8140; 6-7917, загальна маса - 46710 кг.

Для правильного розуміння здійснених розрахунків перевищення габаритно-вагових норм у постанові зазначається формула розрахунку:

% перевищення = ((Хфакт. - Хнорм. - похибка пристрою)/ Хнорм.)*100%, де

Хфакт. - фактично зафіксований параметр габариту або ваги відповідно в натуральних одиницях (тонна або міліметр);

Хнорм. - нормативно дозволений параметр габариту або ваги відповідно в натуральних одиницях (тонна або міліметр) зазначений відповідно до пункту 22.5 ПДР;

Похибка пристрою - регламентовано допустима похибка вимірювального пристрою параметрів габариту або ваги у відсотках відповідно до ДСТУ OIML R 134-1:2010, помножена на Хфакт. (при розрахунку використовується у натуральних одиницях (тонна або міліметр).

Регламентовано допустима похибка вимірювального пристрою параметрів габариту або ваги відповідно до ДСТУ OIML R 134-1:2010 становить: для параметру довжини ТЗ - 600 мм, для параметру ширини ТЗ - 100 мм, для параметру висоти ТЗ - 60 мм, для параметру загальної маси ТЗ - 10% від фактичної маси ТЗ, для параметру навантаження на одиночну вісь ТЗ - 16% від фактичного навантаження на вісь, для параметру навантаження на здвоєні осі ТЗ - 16% від фактичного навантаження на осі, для параметру навантаження на строєні осі ТЗ - 16% від фактичного навантаження на осі.

Відповідно до постанови серії АА №00001674 від 10.11.2022 Хфакт. транспортного засобу Позивача - 46710 кг, Хнорм. щодо даного транспортного засобу - 40т, а регламентовано допустима похибка пристрою - 10%. З огляду на вказані дані, перевищення загальної маси транспортного засобу становило 5 % (2,039 тон).

Отже, розрахунок відсоткового перевищення загальної маси виглядає так:

((46710 - 40 000 - 10% *46710) / 40 000) * 100 = 5 % (2,039т).

Постановою серії АА № 00001923 від 21.11.2022 встановлено перевищення загальної маси транспортного засобу RENAULT PREMIUM 430 DXI, державний номерний знак НОМЕР_1 на 6,1 % (2,471тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM 20, WAGA-WIM35,№7 Сертифікати відповідності № UA.TR.113-0619/05F-21 та сертифікат перевірки типу № UA.TR.113-0619-21 від 13.04.2021, чинний до 12.04.2031 додаються до відзиву на позовну заяву.

Зазначені фактичні зафіксовані параметри транспортного засобу: кількість вісей - 6 шт.; спарені колеса - 3 вісь, відстань між вісями 1-2: 2620 2-3:1330мм, 3-4:5190, 4-5:1310 мм; 5-6:1310 мм, навантаження на вісь 1-7755 кг, 2-4913 кг, 3-9485кг, 4-8137 кг, 5-8403; 6-8497, загальна маса - 47190 кг.

Відповідно до постанови серії АА №00001923 від 21.11.2022, Хфакт. транспортного засобу Позивача - 47190 кг, Хнорм. щодо даного транспортного засобу - 40т, а регламентовано допустима похибка пристрою - 10%. З огляду на вказані дані, перевищення загальної маси транспортного засобу становило 6,1 % (2,471тон).

Отже, розрахунок відсоткового перевищення загальної маси виглядає так:

((47190 - 40 000 - 10% *47190) / 40 000) * 100 = 6,1 % (2,471т).

Постановою серії АА № 00002789 від 15.12.2022 встановлено перевищення загальної маси транспортного засобу RENAULT PREMIUM 460 DXI, державний номерний знак НОМЕР_3 на 9,4 % (3,768тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM 55,055*003 Сертифікати відповідності № WIM 13,13 Сертифікати відповідності UA.TR. 001 35 225-21, 224-21 та сертифікат перевірки типу № UA.TR.001 76-20 REV.1 від 17.06.2021, чинний до 16.06.2030 додаються до відзиву на позовну заяву.

Зазначені фактичні зафіксовані параметри транспортного засобу: кількість вісей - 6 шт.; спарені колеса - 3 вісь, відстань між вісями 1-2: 2620 2-3:1320мм, 3-4:5210, 4-5:1320 мм; 5-6:1300 мм, навантаження на вісь 1-7014кг, 2-4478 кг, 3-11683кг, 4-7869 кг, 5-8756; 6-8831, загальна маса - 48631кг.

Відповідно до постанови серії АА №00002789 від 15.12.2022 Хфакт. транспортного засобу Позивача - 48631 кг, Хнорм. щодо даного транспортного засобу - 40т, а регламентовано допустима похибка пристрою - 10%. З огляду на вказані дані, перевищення загальної маси транспортного засобу становило 9,4 % (3,768тон).

Отже, розрахунок відсоткового перевищення загальної маси виглядає так:

((48631 - 40 000 - 10% *48631) / 40 000) * 100 = 9,4 % (3,768т).

Постановою серії АА № 00002797 від 15.12.2022 встановлено перевищення загальної маси транспортного засобу RENAULT PREMIUM 460 DXI, державний номерний знак НОМЕР_3 на 19,3% (7,735тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM 27, Q-Free HI-TRAC TMU4 WIM/ WIM27 Сертифікати відповідності WIM 55,055*003 Сертифікати відповідності UA.TR. 001 35 386-21, 387-21,388-21,389-21 та сертифікат перевірки типу № UA.TR.001 62-61 REV.0 від 17.06.2021, чинний до 16.06.2031 додаються до відзиву на позовну заяву.

Зазначені фактичні зафіксовані параметри транспортного засобу: кількість вісей - 6 шт.; відстань між вісями 1-2: 2610 2-3:1250 мм, 3-4:5530, 4-5:1310 мм; 5-6:1300 мм, навантаження на вісь 1-7869кг, 2-5380 кг, 3-12593кг, 4-8848 кг, 5-9268; 6-9081, загальна маса - 53039кг, довжина - 14.54 м.

Відповідно до постанови серії АА №00002797 від 15.12.2022 Хфакт. транспортного засобу Позивача - 53039 кг, Хнорм. щодо даного транспортного засобу - 40т, а регламентовано допустима похибка пристрою - 10%. З огляду на вказані дані, перевищення загальної маси транспортного засобу становило 19,3 % (7,735тон).

Отже, розрахунок відсоткового перевищення загальної маси виглядає так:

((53039 - 40 000 - 10% *53039) / 40 000) * 100 = 19,3 % (7,735т).

Постановою серії АА № 00002916 від 20.12.2022 встановлено перевищення загальної маси транспортного засобу RENAULT PREMIUM 460 DXI, державний номерний знак НОМЕР_3 на 6,9% (2,761тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM 13,13 Сертифікати відповідності UA.TR. 001 35 225-21,224-21 та сертифікат перевірки типу № UA.TR.001 76-20 REV.1 від 17.06.2021, чинний до 16.06.2030 додаються до відзиву на позовну заяву.

Зазначені фактичні зафіксовані параметри транспортного засобу: кількість вісей - 6 шт.; спарені колеса - 3 вісь, відстань між вісями 1-2: 2610 2-3:1320 мм, 3-4:5200, 4-5:1320 мм; 5-6:1300 мм, навантаження на вісь 1-7371кг, 2-5153 кг, 3-11301кг, 4-7803 кг, 5-7917; 6-7967, загальна маса - 47512 кг.

Відповідно до постанови серії АА №00002916 від 20.12.2022 Хфакт. транспортного засобу Позивача - 47512 кг, Хнорм. щодо даного транспортного засобу - 40т, а регламентовано допустима похибка пристрою - 10%. З огляду на вказані дані, перевищення загальної маси транспортного засобу становило 6,9 % (2,761тон).

Отже, розрахунок відсоткового перевищення загальної маси виглядає так:

((47512- 40 000 - 10% *47512) / 40 000) * 100 = 6,9 % (2,761т).

Постановою серії АА № 00003000 від 21.12.2022 встановлено перевищення загальної маси транспортного засобу RENAULT PREMIUM 430 DXI, державний номерний знак НОМЕР_4 на 6,3% (2,534тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM 14,14 Сертифікати відповідності № UA.TR. 001 35 207-21,208-21 та сертифікат перевірки типу UA.TR.001 76-20 REV.1 від 17.06.2021, чинний до 16.06.2030 додаються до відзиву на позовну заяву.

Зазначені фактичні зафіксовані параметри транспортного засобу: кількість вісей - 6 шт.; відстань між вісями 1-2: 2630 2-3:1320 мм, 3-4:5170, 4-5:1330 мм; 5-6:1310 мм, навантаження на вісь 1-7075кг, 2-5320 кг, 3-10628кг, 4-8137кг, 5-8059; 6-8041, загальна маса - 47260 кг.

Відповідно до постанови серії АА №00003000 від 21.12.2022 Хфакт. транспортного засобу Позивача - 47260 кг, Хнорм. щодо даного транспортного засобу - 40т, а регламентовано допустима похибка пристрою - 10%. З огляду на вказані дані, перевищення загальної маси транспортного засобу становило 6,3 % (2,534тон).

Отже, розрахунок відсоткового перевищення загальної маси виглядає так:

((47260- 40 000 - 10% *47260) / 40 000) * 100 = 6,3 % (2,534т).

Постановою серії АА № 00003008 від 21.12.2022 встановлено перевищення загальної маси транспортного засобу RENAULT PREMIUM 450 DXI, державний номерний знак НОМЕР_5 на 13,2% (5,294 тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM 57, 057*002 Сертифікати відповідності №UA.TR. 001 35 72-22, 73-22 та сертифікат перевірки типу UA.TR.001 76-20 REV.1 від 17.06.2021, чинний до 16.06.2030 додаються до відзиву на позовну заяву.

Зазначені фактичні зафіксовані параметри транспортного засобу: кількість вісей - 6 шт.; спарені колеса - 3 вісь, відстань між вісями 1-2: 2630 2-3:1320 мм, 3-4:5190, 4-5:1310 мм; 5-6:1300 мм, навантаження на вісь 1-7417кг, 2-5098 кг, 3-11575кг, 4-8609 кг, 5-8790; 6-8838, загальна маса - 50327 кг, висота * 4,16 м, ширина -2,61, довжина - 15.3м.

Відповідно до постанови серії АА №00003008 від 21.12.2022 Хфакт. транспортного засобу Позивача - 50327кг, Хнорм. щодо даного транспортного засобу - 40т, а регламентовано допустима похибка пристрою - 10%. З огляду на вказані дані, перевищення загальної маси транспортного засобу становило 13,2 % (5,294тон).

Отже, розрахунок відсоткового перевищення загальної маси виглядає так:

((50327- 40 000 - 10% *50327) / 40 000) * 100 = 13,2 % (5,294т).

Постановою серії АА № 00002996 від 21.12.2022 встановлено перевищення загальної маси транспортного засобу RENAULT PREMIUM 450 DXI, державний номерний знак НОМЕР_5 на 7,2% (2,881тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM 55,055*003 Сертифікати відповідності №UA.TR. 001 35 545-21,546-21,544-21 та сертифікат перевірки типу № UA.TR.001 76-20 REV.0 від 17.06.2020, чинний до 16.06.2030 додаються до відзиву на позовну заяву.

Зазначені фактичні зафіксовані параметри транспортного засобу: кількість вісей - 6 шт.; спарені колеса - 3 вісь, відстань між вісями 1-2: 2650 2-3:1350 мм, 3-4:5250, 4-5:1330 мм; 5-6:1330 мм, навантаження на вісь 1-7527кг, 2-4863 кг, 3-10831кг, 4-8177 кг, 5-8236; 6-8011, загальна маса - 47645 кг.

Відповідно до постанови серії АА №00002996 від 21.12.2022 Хфакт. транспортного засобу Позивача - 47645 кг, Хнорм. щодо даного транспортного засобу - 40т, а регламентовано допустима похибка пристрою - 10%. З огляду на вказані дані, перевищення загальної маси транспортного засобу становило 7,2 % (2,881тон).

Отже, розрахунок відсоткового перевищення загальної маси виглядає так:

((47645- 40 000 - 10% *47645) / 40 000) * 100 = 7,2 % (2,881т).

Постановою серії АА № 00002997 від 21.12.2022 встановлено перевищення загальної маси транспортного засобу RENAULT PREMIUM 450 DXI, державний номерний знак НОМЕР_5 на 6,1% (2,445тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM 14,14 Сертифікати відповідності № UA.TR. 001 35 207-21,208-21 та сертифікат перевірки типу № UA.TR.001 76-20 REV.1 від 17.06.2021, чинний до 16.06.2030 додаються до відзиву на позовну заяву.

Зазначені фактичні зафіксовані параметри транспортного засобу: кількість вісей - 6 шт.; відстань між вісями 1-2: 2640 2-3:1310 мм, 3-4:5170, 4-5:1330 мм; 5-6:1310 мм, навантаження на вісь 1-7155кг, 2-4417 кг, 3-10817кг, 4-8456кг, 5-8234; 6-8082, загальна маса - 47161 кг.

Відповідно до постанови серії АА №00002997 від 21.12.2022 Хфакт. транспортного засобу Позивача - 47161 кг, Хнорм. щодо даного транспортного засобу - 40т, а регламентовано допустима похибка пристрою - 10%. З огляду на вказані дані, перевищення загальної маси транспортного засобу становило 6,1 % (2,445тон).

Отже, розрахунок відсоткового перевищення загальної маси виглядає так:

((47161- 40 000 - 10% *47161) / 40 000) * 100 = 6,1 % (2,445т).

Постановою серії АА № 00003241 від 28.12.2022 встановлено перевищення загальної маси транспортного засобу RENAULT PREMIUM 450 DXI, державний номерний знак НОМЕР_5 на 10,3% (4.133 тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM 57, 057-002 Сертифікати відповідності №UA.TR. 001 35 72-22,73-22 та сертифікат перевірки типу № UA.TR.001 76-20 REV.1 від 17.06.2021, чинний до 16.06.2030 додаються до відзиву на позовну заяву.

Зазначені фактичні зафіксовані параметри транспортного засобу: кількість вісей - 6 шт.; спарені колеса - 3 вісь, відстань між вісями 1-2: 2640 2-3:1320 мм, 3-4:5180, 4-5:1320 мм; 5-6:1310 мм, навантаження на вісь 1-7076кг, 2-5023 кг, 3-10749кг, 4-8837 кг, 5-8683; 6-8669, загальна маса - 49037 кг, висота -4.11, ширина- 2,56, довжина -14,93.

Відповідно до постанови серії АА №00003241 від 28.12.2022 Хфакт. транспортного засобу Позивача - 49037 кг, Хнорм. щодо даного транспортного засобу - 40т, а регламентовано допустима похибка пристрою - 10%. З огляду на вказані дані, перевищення загальної маси транспортного засобу становило 10,3 % (4.133тон).

Отже, розрахунок відсоткового перевищення загальної маси виглядає так:

((49037- 40 000 - 10% *49037) / 40 000) * 100 = 10,3 % (4.1333т).

Постановою серії АА № 00003238 від 28.12.2022 встановлено перевищення загальної маси транспортного засобу RENAULT PREMIUM 460 DXI, державний номерний знак НОМЕР_3 на 8,3% (3,34тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40.

Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM 57, 057-002 Сертифікати відповідності №UA.TR. 001 35 72-22,73-22 .та сертифікат перевірки типу № UA.TR.001 76-20 REV.1 від 17.06.2021, чинний до 16.06.2030 додаються до відзиву на позовну заяву.

Зазначені фактичні зафіксовані параметри транспортного засобу: кількість вісей - 6 шт.; спарені колеса - 3 вісь, відстань між вісями 1-2: 2610 2-3:1310 мм, 3-4:5210, 4-5:1310 мм; 5-6:1310 мм, навантаження на вісь 1-7375кг, 2-4597 кг, 3-11185кг, 4-8007 кг, 5-8673 кг; 6-8319 кг, загальна маса - 48156 кг, висота - 4.07, ширина - 2,6 м, довжина - 14.69м.

Відповідно до постанови серії АА №00003238 від 28.12.2022 Хфакт. транспортного засобу Позивача - 48156 т, Хнорм. щодо даного транспортного засобу - 40т, а регламентовано допустима похибка пристрою - 10%. З огляду на вказані дані, перевищення загальної маси транспортного засобу становило 8,3 % (3,34тон).

Отже, розрахунок відсоткового перевищення загальної маси виглядає так:

((48156- 40 000 - 10% *48156) / 40 000) * 100 = 8,3 % (3,34т).

З огляду на вищенаведене, у своєму позові Позивач невірно визначає формулу та вносить в її розрахунок некоректні дані, які не відносяться до даного транспортного засобу.

Щодо доводів про контейнеровоз, то на думку позивача, здійснення перевезення контейнеровозом повинно бути підставою для скасування постанови, адже відповідно до п. 22.5 Правил дорожнього руху максимально допустима для контейнеровозів фактична маса - 44 тони, а не 40 тон.

Відповідно до п.17.2-17.5 Наказу міністерства транспорту України №363 від 14.10.1997 «Про затвердження правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» передбачено, що забороняється перевозити в універсальних контейнерах вантажі, які швидко псуються, сипучі вантажі без тари, вибухові, займисті, їдкі та отруйні речовини, смердючі вантажі та ті, які забруднюють стіни і підлогу контейнера, а також вантажі, які не можуть бути завантажені в контейнер або вивантажені з нього без застосування вантажно-розвантажувальних механізмів. Універсальні автомобільні контейнери, що належать перевізникам, повинні мати єдину нумерацію, а також нанесене фарбою, що контрастно виділяється від кольору контейнера, таке маркування: розпізнавальний знак; номер контейнера; найменування власника контейнера; вантажність і маса тари контейнера, кг; внутрішній об'єм контейнера, куб.м, місце, місяць і рік виготовлення контейнера; час останнього капітального ремонту і наступного ремонту контейнера. Номер контейнера наноситься на всіх бокових стінках, даху і всередині контейнера. Універсальні автомобільні та спеціальні контейнери, які належать власникам вантажу, повинні мати маркування, яке запроваджене власником майна. При цьому обов'язково наноситься вантажність і маса тари контейнера, а також внутрішній об'єм контейнера (куб.м).

Після завантаження вантажу вантажовідправник повинен зачинити контейнер, закріпити ручку замка контейнера дротом діаметром не менше 2 мм, опломбувати контейнер у порядку, передбаченому розділом 9 цих Правил, навісити бирку довжиною 120-150 мм і шириною 80-100 мм, на якій зазначаються пункти відправлення та призначення вантажу і найменування вантажоодержувача (п.17.5. Наказу №363).

Відповідно до вимог законодавства забороняється перевезення вантажів у контейнерах, які завантажені з порушенням Міжнародної конвенції щодо безпечних контейнерів.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Другого апеляційного адміністративного суду від 12.08.2022 у справі № 547/1025/21.

В справі відсутні жодні докази, що під час проведення габаритно-вагового контролю транспортними засобами, які належать Позивачу, здійснювалися безпечні вантажні перевезення в контейнерах, згідно з їх призначенням.

Позивачем не надано доказів перевезення контейнеру із відповідним маркуванням. Відсутність контейнеру підтверджується і фотознімками, зробленими під час фіксації факту порушення.

Таким чином, максимально допустиме навантаження для вказаного транспортного засобу відповідно до пункту 22.5 Правил дорожнього руху є 40 т. З огляду на зазначене, Позивачем фактично визнано факт перевищення вагових параметрів.

Аналогічну правову позицію висловлено Верховним Судом у Постанові від 29.01.2020 у справі № 814/1460/16.

Разом із тим, відповідно до п.17.9 Наказу міністерства транспорту України №363 від 14.10.1997 «Про затвердження правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» приймання вантажів для перевезення в контейнерах здійснюється: при наявності Договору - на підставі заявки, а при відсутності Договору - разового договору.

Зазначене також вказує на відсутність належних доказів перевезення вантажів за допомогою контейнерів. Таким чином Позивач здійснював вантажні перевезення транспортним засобом, який не є контейнеровозом в розумінні вищезазначених норм, тому фактична маса транспортного засобу повинна бути не більше 40 тон.

Аналогічну позицію висловлено Верховним Судом у Постанові від 29.01.2020р. у справі №814/1460/16 (пп. 61-68 Постанови), Миколаївським окружним адміністративним судом в Постанові від 23.12.2020 р. № 400/4646/20.

Щодо посилання позивача про притягнення його тричі до відповідальності за одне й теж порушення, варто зазначити наступне.

Так, відповідно до ст. 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Отже, нормою прямої дії встановлено заборону на притягнення двічі до одного виду юридичної відповідальності за одне й те саме правопорушення.

Оскільки ст. 61 міститься в розділі II Конституції України «Права, свободи та обов'язки людини і громадянина», в якому закріплені конституційні права, свободи й обов'язки людини і громадянина та їх гарантії, то положення ч. 1 ст. 61 стосуються лише фізичних осіб.

Матеріально-правовою підставою юридичної відповідальності є вчинення правопорушення.

Згідно з п. 22 ч. 1 ст. 92 Конституції України виключно законами України визначаються засади цивільно-правової відповідальності; діяння, які є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, та відповідальність за них.

Конституційний Суд України в рішенні від 30 травня 2001 року у справі № 1-22/2001 зазначив, що загальновизнаним є поділ юридичної відповідальності за галузевою структурою права на цивільно-правову, кримінальну, адміністративну та дисциплінарну.

Частина 1 ст. 61 Конституції України забороняє притягати фізичну особу щонайменше двічі до юридичної відповідальності одного виду (цивільно-правової, кримінальної, адміністративної, дисциплінарної тощо) за одне й те саме правопорушення (цивільно-правовий делікт, злочин, адміністративне або дисциплінарне правопорушення).

Позивач є суб'єктом господарювання - фізичною особою підприємцем, та до неї застосовано штраф за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм - та притягнуто до відповідальності за ч. 2 ст. 132-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Фіксування вище обумовленої події було здійснено на трьох різних ділянках дороги, відповідно позивачем завдано шкоду дорожньому покриттю за різними адресами та в різних областях, а відтак зафіксовані порушення не можуть вважатися одним порушенням.

Постанови, які оскаржує Позивач, за своїм змістом повністю відповідають вимогам вищезазначених нормативно-правових актів та містять необхідну інформацію, згідно з якою уповноваженими посадовими особами Укртрансбезпеки було встановлено події, склад адміністративного правопорушення та правомірно притягнуто Позивача до адміністративної відповідальності за частиною другою статті 132-1 КУпАП.

Дії відповідачів під час її формування є законними та такими, що відповідають вимогам статті 19 Конституції України. Позивач є власником транспортного засобу, та, як наслідок, належним суб'єктом для притягнення до адміністративної відповідальності у розумінні частини 1 статті 14-2 КУпАП.

Відповідно до статті 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Частиною першою статті 245 КАС України визначено, що при вирішенні справи по суті суд може відмовити в його задоволенні повністю.

Відповідно до статті 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно з рішенням Європейського суду з прав людини у справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, будь-хто, хто вирішив володіти чи керувати автомобілем, знав, що таким чином він піддає себе режиму регулювання, котрий застосовується, оскільки визнавалося, що володіння і користування автомобілем може потенційно завдати серйозної шкоди. Можна вважати, що ті, хто вирішив володіти та керувати автомобілями, погодилися на певну відповідальність та обов'язки. Таким чином, наведеними вище нормативними актами не передбачається можливості звільнення перевізника від відповідальності за порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом у випадку переміщення вантажу автомобіля.

Отже, суд вважає доведеним відповідачем допущення позивачем перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 5 % при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, а відповідно і правомірність накладення адміністративного стягнення згідно із ч. 2 ст. 132-1 КУпАП.

За таких обставин та враховуючи наявні у справі докази суд вважає, що відповідач під час винесення оскаржуваної постанови серії АА №00003238 від 28.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002789 від 15.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003238 від 28.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002916 від 20.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002797 від 15.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003241 від 28.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002997 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002996 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003008 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003000 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00001674 від 10.11.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00001923 від 21.11.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Відтак підстав для скасування оскаржуваних постанов судом не встановлено, а тому в задоволенні позову необхідно відмовити за недоведеністю та необґрунтованістю.

На підставі викладеного, керуючись ст. 132-1, 247, 251, 252, 287-293 КУпАП, ст. ст. 2, 5, 19, 25, 90, 168, 246, 258, 293 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову адвоката Пивоварова Володимира Івановича (місце проживання: вул. Віражна, 23, м. Запоріжжя, 69013) в інтересах ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Державної служби України з безпеки на транспорті (місцезнаходження: пр.-т. Перемоги, 14, м. Київ, 01135) про скасування постанови серії АА №00003238 від 28.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002789 від 15.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003238 від 28.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002916 від 20.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002797 від 15.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003241 від 28.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002997 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00002996 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003008 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00003000 від 21.12.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00001674 від 10.11.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП, постанови серії АА №00001923 від 21.11.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 1321 КУпАП- відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя