Постанова від 09.08.2010 по справі 2а-5549/10/0670

справа № 2а-5549/10/0670

категорія 6.5

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 серпня 2010 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сичової О.П.,

при секретарі - Лінкевич Я.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Прокурора Богунського району м. Житомира в інтересах держави в особі Міністерство палива та енергетики України в особі Державного підприємства " Національна енергетична компанія " Укренерго"

до Малинського виробничого комунального житлово-ремонтного підприємства < Текст >

про стягнення 2040,00 грн.,-

встановив:

Прокурор Богунського району м. Житомира в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» Міністерства палива та енергетики України (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Малинського виробничого комунального житлово-ремонтного підприємства (далі - відповідач) про стягнення з відповідача штрафу в сумі 2040,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач порушив Правила користування електричною енергією. Порушення були встановлені Коростенським відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду споживання електричної та теплової енергії в Житомирській області в ході перевірки енергогосподарства відповідача і підтверджені актом перевірки-протоколом від18 січня 2010 року № 08/53-002. Вимоги припису від 27.01. 2010 року № 08/53-0049 про усунення виявлених порушень чинного законодавства відповідач не виконав у повному обсязі, що підтверджується актом перевірки(протоколом) від 12.05.2010 року № 08/53-0018.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Житомирській області відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», та пунктів 2, 7 та 8 Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312, за ухилення від виконання припису від 27.01. 2010 року № 08/53-0049 постановою від 26 травня 2010 року № 08/50-0040 від 26.05.10 р. наклала на відповідача штраф у розмірі 2040,00 грн. ,який сплачується до Державного бюджету України. До цього часу штраф в сумі 2040,00 грн. до Державного бюджету України відповідачем не перераховано, чим порушено п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику про сплату штрафу протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.

Відповідач та позивач в судове засідання не з'явились , письмові заперечення проти адміністративного позову відповідач суду не надав. Про час та дату слухання справи сторони повідомлені належним чином.

Розгляд справи провидиться у письмовому провадженні у відповідності із ч.6 ст.128 КАС України .

Суд, дослідивши матеріали справи і докази, наявні у справі, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про електроенергетику», Правилами користування електричною енергією, затвердженими Постановою НКРЕ від 31.07.1996 року № 28 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 18.11.2005 року за № 1399/11679, Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929, Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312.

Відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії регулюються Законом України «Про електроенергетику» (надалі - Закон).

Згідно зі ст. 9 Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

Статтею 26 Закону встановлено, що споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує сам споживач. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.

Відповідно до ст. 9 Закону державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право: безперешкодного доступу до електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж споживачів та суб'єктів електроенергетики; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Так, в межах наданих повноважень Коростенським відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Житомирській області 18 січня 2010 року було проведено обстеження Малинського виробничого комунального житлово-ремонтного підприємства , про що складено акт перевірки (протокол)№08/53-002. У вказаному акті зазначено, що при здійсненні вказаного заходу були виявлені порушення чинного законодавства, перелік яких міститься у вказаному акті (а.с. 4).

Згідно з пунктом 7.4 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЕ 31 липня 1996 року № 28 (у редакції постанови НКРЕ від 17 жовтня 2005 року № 910) та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 листопада 2005 року за № 1399/11679 у разі незадовільного технічного стану електроустановок споживачів, який загрожує аварією, пожежею і створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, населенню і сільськогосподарським тваринам, у разі невиконання вимог щодо усунення недоліків в електроустановках, уповноважений представник органу виконавчої влади, на який покладено відповідні обов'язки згідно із законодавством України, зобов'язаний видати споживачу припис щодо негайного (протягом години) припинення споживання електричної енергії та направити відповідний припис електропередавальній організації та/або постачальнику електричної енергії.

На підставі акту № акту перевірки (протокол)№08/53-002 Коростенським відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Житомирській області було винесено припис від 27 січня 2010 року № 08/53-0049, за яким директору ВК ЖРЕП м.Малин приписано усунути виявлені порушення в термін до 29 квітня 2010 року. Припис отриманий керівником відповідача, про що свідчить його підпис на приписі.

12 травня 2010 року Коростенським відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Житомирській області була проведена перевірка виконання вимог припису та установлено невиконання вказаного, про що складено акт перевірки (протокол) №08/53-0018 від 12 травня 2010 року.

У відповідності до ч. 2 п. 7.4 Правил користування електричною енергією, невиконання споживачем або електропередавальною організацією та/або постачальником електричної енергії припису тягне за собою відповідальність, встановлену законодавством України.

Згідно із ч. 3 ст. 27 Закону за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Санкції, передбачені цією частиною статті, застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У відповідності до Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312, накладати на суб'єктів господарської діяльності штрафи мають право державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Згідно з п. 7 та п. 8 вказаного Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

На підставі акту перевірки (протоколу ) №08/53-0018 від 12 травня 2010 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Житомирській області 26 травня 2010 року прийнята постанова № 08/50-0040 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, у відповідності до якої на Малинське виробниче комунальне житлово-ремонтне підприємство накладено штраф у розмірі ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2040, 00 грн.

Відповідно до пункту 11 Положення рішення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку. Докази оскарження відповідачем вищезазначеної постанови в матеріалах справи відсутні.

Згідно з п. 15 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 року № 929 законні вимоги посадових осіб Держенергонагляду є обов'язковими для виконання керівниками та посадовими особами суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії незалежно від форми власності.

Пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику визначено, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи та зазначено представником позивача відповідачем не сплачено 2040,00 грн. штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, що накладені згідно з постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Житомирській області № 08/50-0040 від 26 травня 2010 року.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70- 72, 86, 159 - 163, 254 КАС України, суд

постановив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Малинського виробничого комунального житлово-ремонтного підприємства в доход Державного бюджету України на розрахунковий рахунок 31113106700338, одержувач - ВДК у Малинському районі, МФО 811039, ЗКПО 22062390 штраф у сумі 2040, 00 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: О.П. Сичова

Повний текст постанови виготовлено: 09 серпня 2010 р.

присуджено до стягнення 2040,00 грн.

матеріальну шкоду < сума > грн.

моральну шкоду < сума > грн.