31 березня 2023 рокум. Ужгород№ 260/697/23
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 204530635) про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити певні дії, -
14 лютого 2023 року ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, якою просить: 1) визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України Закарпатській області у перерахунку пенсії ОСОБА_1 , виходячи з визначення її розміру 85% від грошового забезпечення на підставі Довідки про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" виданої Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" 15.06.2022 за № 33/27- 1990, оформлену відмовою від 12.01.2023 року за № 169-163/С-02/8-0700-23; 2) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 та подальшу виплату в розмірі 85% відповідного грошового забезпечення на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за прирівняною посадою поліцейського, виданої 06 травня 2021 року Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" за № 33/27-1190 від 15.06.2021р.
02 березня 2023 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду відкрито провадження по даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (без виклику) сторін.
1. Позиції сторін.
Позивач свої позовні вимоги аргументував тим, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті (в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії), не повинна перевищувати 85% відповідних сум грошового забезпечення, Тобто, на момент набуття права на отримання пенсії її розмір становив 85% від належної суми грошового забезпечення. Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2022 року по справі № 260/2612/22 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду у Закарпатській області провести перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Закарпатській області" № 33/27-1990 від 15 червня 2022 року з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення. Однак, отримавши у листопаді 2022 року пенсію, стало відомо, що Головним управлінням Пенсійного фонду у Закарпатській області пенсія була перерахована та виплачена у розмірі 70% від грошового забезпечення. Зазначає, що при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у нього вислуги років, є незмінним.
15 березня 2023 року представником відповідача до суду подано відзив на позовну заяву. В обґрунтування якого вказано, що з моменту прийняття Закону №2262-ХІІ до ст. 13 неодноразово вносились зміни, зокрема, щодо визначення максимального розміру пенсії, обчисленого відповідно до цієї статті. Так, на момент первинного призначення пенсії позивача, останньому пенсію обчислено у розмірі 85% сум грошового забезпечення. Звертають увагу суду, що до частини 2 статті 13 Закону №22б2-ХІІ вносились зміни, зокрема. Законом України від 27.03.2014 р. № 1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", яким встановлено максимальний розмір пенсії за вислугу років на рівні 70% відповідних сум грошового забезпечення. Із прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" перерахунок раніше призначених пенсій здійснено за нормами законодавства, чинного на момент проведення перерахунку. Відповідно, Головним управлінням правомірно проведено перерахунок пенсії позивача із розрахунку 70% грошового забезпечення.
Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
2. Обставини, встановлені судом.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі по тексту - Закон №2262-XII) перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років з 05 січня 2000 року, яка була обчислена під час призначення у розмірі 85% від грошового забезпечення.
24 березня 2018 року на виконання вимогпостанови Кабінету Міністрів "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21.02.2018та на підставі довідки від 20 березня 2018 року № N/A 3532 з 01 січня 2016 року відповідачем здійснено перерахунок та виплату пенсії позивачу, виходячи з розміру 70% відповідних сум грошового забезпечення.
21 вересня 2022 року рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду по справі № 260/2612/22, яке набрало законної сили 21 жовтня 2022 року, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за прирівняною посадою поліцейського, виданої 15 червня 2022 року Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" за № 33/27- 990.
24 жовтня 2022 року на підставі рішення суду у справі № 260/2612/22, відповідачем здійснено перерахунок пенсії з 01 грудня 2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 15 червня 2022 року № 33/27- 990, виходячи з розміру 70% відповідних сум грошового забезпечення.
12 січня 2023 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління ПФУ у Закарпатській області із заявою, в якій просить здійснити перерахунок пенсії з врахуванням розміру 85 % відповідної суми грошового забезпечення, на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Закарпатській області» № 33/27-1990 від 15 червня 2022 року, з моменту виникнення права на перерахунок, тобто з 01 січня 2016 року, (а.с. 16-18).
17 січня 2023 року Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області листом повідомило позивача, що з 05 січня 2000 року призначено пенсію у розмірі 85 % відповідних сум грошового забезпечення. На виконання постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року Головним управлінням здійснено перерахунок пенсії з грошового забезпечення за відповідною посадою, визначеною у довідці наданій у 2018 році ліквідаційною комісією УМВС України в Закарпатській області. Перерахунок здійснено з 01 січня 2016 року за чинною на цю дату редакцію Закону. На виконання рішення суду від 21.09.2022 року по справі № 260/2612/22, Головне управління здійснило перерахунок пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення № 33/27-1990 від 15.06.2022, виданою Державною установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Закарпатській області». Оскільки, рішення № 260/2612/22 не містить зобов'язання для Головного управління щодо здійснення перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки із розрахунку 85 % грошового забезпечення, то з 01 грудня 2019 року розмір суми складових грошового забезпечення обчислений у максимальному розмірі, визначено статтею 13 Закону, (а.с. 19-20).
Не погодившись з такими діями, позивач звернувся до суду з даним позовом.
3. Мотиви суду та норми права, застосовані судом.
В силу приписів статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Вказане право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними (статті 46 Конституції України).
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ).
Так, відносини, які виникли між позивачем та Головним управлінням Пенсійного фонду в Закарпатській області, регулюються цим Законом № 2262-XII, статтею 10 якого визначено, що обов'язок нарахування та виплати пенсій, призначених відповідно до вказаного Закону, покладено на органи Пенсійного фонду України.
Приписами статті 13 Закону № 2262-XII (в редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу - 05.01.2000 ) було передбачено, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;
б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);
в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 і 4 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 85 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 95 процентів, до категорій 2 і 3, - 90 процентів.
Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-VI, внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-XII, яким встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Пунктом 23 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 № 1166-VII, внесено зміни у частину другу статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно яких цифри "80" замінено цифрами "70". Згідно з пунктом 2 розділу IV Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" пункт 23 розділу II вказаного Закону набрав чинності з 1 травня 2014 року. Таким чином, обмеження максимального розміру пенсії на рівні 70 % застосовуються до пенсій, які призначаються з 1 травня 2014 року.
Важливо розуміти, що стаття 13 Закону № 2262 застосовується при призначенні пенсій. Натомість перерахунок пенсій врегульовано статтею 63 Закону № 2262-XII.
Згідно з частиною 3 статті 63 Закону № 2262-XII перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Відповідно до положень частини 4 статті 63 Закону № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з абзацом 2 пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11 листопада 2015 року № 988 (далі - Постанова №988) затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" встановлено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Відтак, приписами статті 63 Закону № 2262-XII, та постановами Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 та від 21.02.2018 № 103 не передбачено зміну розміру, з якого призначена пенсія, при її перерахунку.
Враховуючи вищевикладені норми чинного законодавства, суд приходить до висновку, що оскільки призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення, внесені зміни до частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70 % грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а й отже, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного суду від 04.02.2019 у зразковій справі № 240/5401/18, яка постановою Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019 залишена без змін.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі по тексту - Закон №2262-XII) перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років з 05 січня 2000 року, яка була обчислена під час призначення у розмірі 85% від грошового забезпечення.
24 березня 2018 року на виконання вимогпостанови Кабінету Міністрів “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” №103 від 21.02.2018та на підставі довідки від 20 березня 2018 року № N/A 3532 з 01 січня 2016 року відповідачем здійснено перерахунок та виплату пенсії позивачу, виходячи з розміру 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Натомість, як вище зазначалось, що первинно пенсія позивачу встановлена та виплачувалась до моменту здійснення перерахунку у розмірі 85% грошового забезпечення.
Таким чином, відповідач при перерахунку пенсії позивача, відповідно до ст. 63 Закону № 2262-XII, неправильно застосував статтю 13 вказаного Закону, з огляду на що, його дії щодо перерахунку пенсії позивача із застосуванням максимального розміру пенсії 70 % є протиправними, оскільки перерахунок пенсії позивача має бути здійснений із застосуванням розміру пенсії 85 % відповідних сум грошового забезпечення.
Щодо здійснення перерахунку відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення ї 06 травня 2021 року Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" за № 33/27-1190 від 15.06.2021р. з урахуванням 85% основного розміру грошового забезпечення; судом встановлено наступне.
Як встановлено судом довідка за № 33/27-1190 видана 15.06.2022р.
21 вересня 2022 року рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду по справі № 260/2612/22, яке набрало законної сили 21 жовтня 2022 року, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за прирівняною посадою поліцейського, виданої 15 червня 2022 року Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" за № 33/27- 990.
24 жовтня 2022 року на підставі рішення суду у справі № 260/2612/22, відповідачем здійснено перерахунок пенсії з 01 грудня 2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 15 червня 2022 року № 33/27- 990, виходячи з розміру 70% відповідних сум грошового забезпечення.
12 січня 2023 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління ПФУ у Закарпатській області із заявою, в якій просить здійснити перерахунок пенсії з врахуванням розміру 85 % відповідної суми грошового забезпечення, на підставі довідки Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Закарпатській області" № 33/27-1990 від 15 червня 2022 року, з моменту виникнення права на перерахунок, тобто з 01 січня 2016 року, (а.с. 16-18).
17 січня 2023 року Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області листом повідомило позивача, що з 05 січня 2000 року призначено пенсію у розмірі 85 % відповідних сум грошового забезпечення. На виконання постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року Головним управлінням здійснено перерахунок пенсії з грошового забезпечення за відповідною посадою, визначеною у довідці наданій у 2018 році ліквідаційною комісією УМВС України в Закарпатській області. Перерахунок здійснено з 01 січня 2016 року за чинною на цю дату редакцію Закону. На виконання рішення суду від 21.09.2022 року по справі № 260/2612/22, Головне управління здійснило перерахунок пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення № 33/27-1990 від 15.06.2022, виданою Державною установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Закарпатській області». Оскільки, рішення № 260/2612/22 не містить зобов'язання для Головного управління щодо здійснення перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки із розрахунку 85 % грошового забезпечення, то з 01 грудня 2019 року розмір суми складових грошового забезпечення обчислений у максимальному розмірі, визначено статтею 13 Закону, (а.с. 19-20).
Враховуючи вищенаведене та протиправність дій відповідача щодо зменшення відсоткового розміру пенсії позивача, суд вважає за необхідне зобов'язати ГУ ПФУ в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у розмірі 85 відсотків відповідних сум грошового забезпечення з 01 січня 2016 року по 30 листопада 2019 року на підставі довідки Управління МВС України в Закарпатській області від 20 березня 2018 року № N/A 3532 та з 01 грудня 2019 року на підставі довідки Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" за № 33/27- 990 від 15 червня 2022 року, з урахуванням проведених виплат.
Відповідно до статті 77 частини 1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.
Відповідно до частини третьоїстатті 139 КАС Українипри частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Позивач при поданні адміністративного позову сплатив судовий збір у розмірі 1073,60 грн., що підтверджується квитанцією від 13 лютого 2023 року, (а.с. 10).
Таким чином, вказана сума судових витрат підлягає стягненню на користь позивача пропорційно до розміру задоволених позовних вимог .
Керуючись статтями 9, 14, 90, 139, 229, 242-246, 255 КАС України, суд, -
1. Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо зменшення основного розміру призначеної пенсії ОСОБА_1 з 85% до 70% сум грошового забезпечення з 01 січня 2016 року.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у розмірі 85 відсотків відповідних сум грошового забезпечення з 01 січня 2016 року по 30 листопада 2019 року на підставі довідки Управління МВС України в Закарпатській області від 20 березня 2018 року № N/A 3532 та з 01 грудня 2019 року на підставі довідки Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" за № 33/27- 990 від 15 червня 2022 року, з урахуванням проведених виплат.
4. В решті позовних вимог - відмовити.
5. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) судові витрати у розмірі 536,80 грн. (п'ятсот тридцять шість гривень, 80 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 31 березня 2023 року.
СуддяТ.В.Скраль