про зупинення провадження у адміністративній справі
30 березня 2023 рокум. Ужгород№ 260/1944/23
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі судді Калинич Я.М, розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради (88000, пл. Ш.Петефі, буд. 24, м. Ужгород, Закарпатська область, код ЄДРПОУ 03192980) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, в якій просить: 1. Визнати протиправним дії Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, які полягають у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 разової грошової допомоги за 2022 рік як учаснику бойових дій у розмірі, який не відповідає статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». 2. Стягнути з Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради на користь ОСОБА_1 недоплачену частину щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2022 рік, як учаснику бойових дій, відповідно до ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у розмірі 8179 (вісім тисяч сто сімдесят дев'ять) грн 00 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані протиправністю дій відповідача щодо виплати позивачеві разової грошової допомоги до 05 травня 2022 року у меншому розмірі, ніж визначено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а тому позивач вважає, що з відповідача слід стягнути суму недоотриманої разової грошової допомоги до 05 травня 2022 року як учаснику бойових дій у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.
Визначаючись із тим, чи наявні підстави для зупинення провадження у справі, суд зважає на таке.
Підстави та порядок зупинення провадження у справі врегульовані статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України).
Так, частиною 1 цієї статті передбачено обов'язкові підстави для зупинення провадження у справі, а у частині 2 цієї статті наведено факультативні підстави.
Однією із факультативних підстав для зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції є перегляд судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду (пункт 5 частина 2 статті 236 КАС України).
Відтак аналіз наведеної вище норми свідчить про те, що суд вправі зупинити провадження у справі на підставі пункту 5 частини 2 статті 236 КАС України за умови перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду.
Так, суд установив, що відповідно до даних з Єдиного державного реєстру судових рішень на розгляді Верховного Суду перебуває адміністративна справа №560/8064/22 за позовом фізичної особи до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправними дій відповідача щодо нарахування та виплати їй разової грошової допомоги до 5 травня за 2022 рік у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, а також зобов'язання нарахувати та виплатити йому недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2022 рік у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги.
Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 16 березня 2023 року справу №560/8064/22 передано на розгляд судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду. В ухвалі Верховний Суд вказав на те, що колегія суддів вважає за необхідне відступити від висновків, викладених у постанові Верховного Суду від 01 грудня 2022 року у справі №580/2869/22 щодо застосування положень статті 13 Закону № 3551-XII, частини другої статті 20 Закону №389-VІІІ, частини сьомої статті 20 та абзацу третього підпункту 2 пункту 22 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України та Порядку №540 у подібних правовідносинах щодо нарахування та виплатити щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2022 рік у розмірі, визначеному вказаним Порядком.
Ухвалою Верховного Суду від 21 березня 2023 року адміністративну справу №560/8064/22 призначено до розгляду судовою палатою з розгляду справ щодо захисту соціальних прав в порядку письмового провадження без повідомлення сторін.
Відтак спірні правовідносини у цій справі, а також у тій, що переглядається судовою палатою з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду, є подібними, оскільки такі правовідносини регулюються одним й тими ж нормативними актами та обґрунтовані подібними обставинами.
Зважаючи на те, що судовою палатою з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду переглядається судове рішення у подібних до цієї справи правовідносинах, тому суд доходить висновку про наявність підстав для зупинення провадження у цій справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №560/8064/22.
Керуючись статтями 236, 248 КАС України, суд, -
Зупинити провадження в адміністративній справі №260/1944/23 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у складі судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у справі №560/8064/22.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Калинич Я.М.