Деражнянський районний суд Хмельницької області
ін. 32200 , місто Деражня , вул. Миру, 43 тел. (факс): 038 56 2 10 24
23 березня 2023 року Справа № 673/292/23 Провадження № 3/673/200/23
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Ягодіна Т.В., розглянувши матеріали, які надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, зареєстрованого по АДРЕСА_1 , проживаючого по АДРЕСА_2 ,військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , командира 1 взводу охорони роти охорони, лейтенанта,
за ч.2 ст. 172-15 КУпАП,-
встановив:
Згідно протоколу про військове адміністративне правопорушення серії ЛВХ №141 від 04.03.2023 року, складеного офіцером відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 лейтенантом ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 , останній 04.03.2023 року в період часу з 11 год. 00 хв. по 23 год. 59 хв. будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом перебував на службі в нетверезому стані (в стані алкогольного сп'яніння), а відтак не міг належним чином виконувати покладені на нього обов'язки військової служби, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, натомість подав до суду заяву, в якій просить розгляд справи проводити за його відсутності, вину у скоєному визнає.
З огляду на наведене, суд проводить судовий розгляд у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.2 ст.172-15 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП одним із завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Частиною другою статті 172-15 КУпАП, зокрема, передбачено адміністративну відповідальність недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно із ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Так, зі змісту диспозиції ч.2 ст.172-15 КУпАП вбачається, що об'єктивною стороною означеного складу правопорушення є недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинені в умовах особливого періоду.
Зі змісту протоколу про військове адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 04.03.2023 року в період часу з 11.00 год. по 23.59 год. перебував на службі в нетверезому стані (в стані алкогольного сп'яніння), а відтак не міг належним чином виконувати покладені на нього обов'язки військової служби.
Так, згідно довідки Хмельницької обласної ради Департаменту охорони здоров'я «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги» №329 від 04.03.2023 року у ОСОБА_1 04.03.2023 року виявлено стан алкогольного сп'яніння.
Разом з тим, в протоколі відсутня інформація про те, в чому саме виражалося недбале виконання особою службових обов'язків або бездіяльність у вигляді недбалого ставлення до служби особою. Крім того, матеріали справи не містять посилання на перелік обов'язків, щодо яких ОСОБА_1 допустив недбале ставлення, а також відсутні докази про їх неналежне виконання.
Крім того, суд враховує, що постановою судді від 23.03.2023 року ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 грн..
Згідно із п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставини відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що провадження у справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю, за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. ч. 2 172-15, 247, 279, 283, 284 КУпАП, -
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 172-15 КУпАП, щодо ОСОБА_1 закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення до Хмельницького апеляційного суду.
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Т. В. Ягодіна