Провадження № 3-2135/23
Справа № 760/3959/23
09 березня 2023 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Горбатовська С. А., за участю прокурора Ковтуна Ю.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
працюючого докторантом Центрального науково-дослідного
інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України,
зареєстрованого: АДРЕСА_1 ,
проживаючого: АДРЕСА_2 ,
за ч.1 ст. 172-7 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 04.03.2021, будучи членом конкурсної комісії Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України (надалі- ЦНДІ ОВТ ЗСУ), за адресою: м. Київ, пр-т Повітрофлотський, 04.03.2021, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією (п.п. «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупцією» від 14.10.2014 №1700-VІІ), не повідомив у встановленому законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів, під час засідання конкурсної комісії ЦНДІ ОВТ ЗСУ від 04.01.2021 року, на якому взяв участь у розгляді та подальшому голосуванні за свою кандидатуру на заміщення вакантної посади начальника науково-дослідного управління розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ, чим порушив п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», і вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю.
В судовому засіданні прокурор просив закрити провадження у справі у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Вислухавши прокурора, ОСОБА_1 дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП, повністю підтверджується зібраними у провадженні доказами в їх сукупності, з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 19.03.2019 ОСОБА_1 ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупцією» від 14.10.2014 №1700-VІІ.
Під час участі у засіданні конкурсної комісії на заміщення вакантних посад ЦНДІ ОВТ ЗСУ, ОСОБА_1 обіймав посаду начальника науково-дослідного відділу проблем відновлення ресурсів та ремонту ОВТ на підприємствах промисловості ЦНДІ ОВТ ЗСУ, на підставі наказу № 63 від 22.04.2020 директора Департаменту кадрової політики Міністра оборони України ОСОБА_2 .
Так, ОСОБА_1 будучи членом комісії ЦНДІ ОВТ ЗСУ, прийняв участь у засіданні конкурсної комісії ЦНДІ ОВТ ЗСУ від 04.03.2021, а саме взяв участь у розгляді та подальшому голосуванні за свою кандидатуру на заміщення вакантної посади начальника науково-дослідного управління розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ.
Підставою призначення конкурсної комісії на заміщення вакантних посад в ЦНДІ ОВТ ЗСУ став Наказ № 211 від 17.12.2020 « Про організацію службової діяльності військової частини НОМЕР_1 у 2021 році».
Склад конкурсної комісії регламентувався п. 3.2 «Положення про конкурсну комісію щодо заміщення вакантних наукових посад Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України» затвердженого Наказом командира військової частини НОМЕР_1 №235 від 31.12.2020, до складу якої входять члени комісії за посадами, серед яких, посада начальника 1 науково-дослідного відділу проблем відмовлення ресурсів та ремонту ОВТ на підприємствах промисловості
04.01.2023 член конкурсної комісії ОСОБА_1 під час засідання вказаної конкурсної комісії прийняв рішення та вчинив дії щодо розгляду та подальшого голосування за свою кандидатуру на заміщення вакантної посади.
Відповідно до Наказу №71 від 23.04.2021 директора Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України ОСОБА_2 , ОСОБА_1 призначено на посаду начальника науково-дослідного управління розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ.
Таким чином, у ОСОБА_1 04.03.2021 року під час прийняття та вчинення дій на засіданні конкурсної комісії ЦНДІ ОВТ ЗСУ щодо розгляду та подальшого голосування за свою кандидатуру на заміщення вакантної посади начальниканауково-дослідного управління розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ виник реальний конфлікт інтересів, про який він не повідомив відповідно до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Ч. 1 ст. 172-7 КУпАП передбачає відповідальність за неповідомлення особою у встановленому законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів.
Правопорушення, вчинення якого інкримінується ОСОБА_1 , належить не до корупційних, а до таких, які пов'язані з корупцією.
Правопорушення, пов'язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом України «Про запобігання корупції» вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 Закону, за яке встановлено, в тому числі, і адміністративну відповідальність.
Таким чином, при кваліфікації діяння, пов'язаного з корупцією, не вимагається встановлення і доведення таких кваліфікуючих ознак складу правопорушення, як наявність ознак корупції та умислу на вчинення діяння.
У відповідності до п. 5 листа N 223-943/0/4-17 ВССУ від 22.05.2017 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» якщо на момент розгляду справи в суді закінчились строки притягнення особи до адміністративної відповідальності, то суд в разі заперечення особою своєї вини чи наявності у її діях складу адміністративного правопорушення спочатку в повному обсязі досліджує всі обставини справи, встановлює, чи містить діяння ознаки та склад адміністративного корупційного правопорушення, чи належить особа до суб'єктів цього корупційного правопорушення, чи винна вона в його вчиненні, і лише після цього закриває провадження у справі.
За викладеним, прохожу висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
У відповідності до ч. 4 ст. 38 КупАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
П.) 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином, керуючись ст. ст. 38, 247, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: