Роздільнянський районний суд Одеської області
Справа № 511/448/23
Номер провадження: 3/511/272/23
"31" березня 2023 р.суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Бобровська І. В
розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, не працюючу, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 19.02.2009 року Роздільнянським РВ УМВС України в Одеській області, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , яка є матір'ю неповнолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та яка була притягнута до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов'язків, повторно протягом року, ухилилася від виконання батьківських обов'язків, в наслідок чого її син вже більше року не навчається та не здобуває повну загальну середню освіту. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП.
Відповідно до автоматизованої системи документообігу суду, при розподілі справ між суддями, протокол серії ВАВ №126678 від 16.02.2023 року, складений відносно ОСОБА_1 був розподілений в провадження судді Бобровської Ірини Віталіївни.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася. Будь яких заперечень та жодних доказів на спростування вище викладеного до суду не надала, заяв про відкладення судового засідання не надала.
Згідно ст. 268 КУпАП України присутність правопорушника у вказаній категорії справ не є обов'язковою.
З метою дотримання розумного строку розгляду справи, з урахуванням достатності обсягу наявних доказів, суддя приходить до висновку про можливість розгляду справи без особистої участі правопорушника.
Вина ОСОБА_1 у вчинені даного правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 126678 від 16.02.2023 року, відповідно до якого ОСОБА_1 , яка є матір'ю неповнолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та яка була притягнута до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов'язків, повторно протягом року, ухилилася від виконання батьківських обов'язків, в наслідок чого її син вже більше року не навчається та не здобуває повну загальну середню освіту. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП;
- повідомленням Служби у справах дітей Лиманської селищної ради Роздільнянського району Одеської області до Роздільнянського району Одеської області до Роздільнянського РВП в Одеської області. згідно якого ОСОБА_3 не приступ до навчання в Кучурганській ЗОШ на навчальний рік 2022/2023;
- повідомленням Кучургаської ЗОШ Службі у справах дітей Лиманської селищної ради Роздільнянського району Одеської області, згідно якого ОСОБА_3 до навчання в школі на навчальний рік 2022/2023 не приступив;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 , згідно яких вона неодноразово проводила бесіди з сином, але він її не слухається, навчатись не бажає. Вона не має впливу на дитину та що робити вона не знає;
- підтвердження про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ухилення від виконання своїх батьківських обов'язків.
Відповідно до ч. 6 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства», батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до закону.
Стаття 150 Сімейного кодексу України встановлює обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини, а саме: батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини; батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток; батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя; батьки зобов'язані поважати дитину; передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї; забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини; забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення має бути з'ясовано, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що наданими доказами вина ОСОБА_1 підтверджена повністю, а в її діях міститься склад правопорушення, передбачений ч. 2 ст. 184 КУпАП - повторне протягом року ухилення від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов для навчання та виховання неповнолітньої дитини.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь її вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, які відповідно до ст. 34 КУпАП пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене нею адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Обставини, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене нею адміністративне правопорушення, судом не встановлені.
З урахуванням викладеного, вимоги ст. 33 КУпАП, з метою виховання правопорушника та попередження наступних правопорушень, прихожу до висновку про необхідність накладення на винну адміністративного стягнення у вигляді штрафу, в розмірі передбаченому санкцією ч. 2 ст. 184 КУпАП.
Накладення на правопорушника інших видів стягнень, передбачених санкцією інкримінованої статті, вважаю таким, що не буде відповідати характеру вчиненого правопорушення, особі правопорушника та ступеню її вини.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та згідно п.5 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536,80 грн, який слід стягнути з ОСОБА_1 на користь держави.
Керуючись ст.ст. 7, 33, 34, 35, 40-1, 184, 245, 251, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700,00 (тисяча сімсот) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 19.02.2009 року Роздільнянським РВ УМВС України в Одеській області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 536,80 грн.
Реквізити для зарахування до державного бюджету:
отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783,
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду.
Суддя: І. В. Бобровська