Рішення від 29.03.2023 по справі 260/819/23

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2023 рокум. Ужгород№ 260/819/23

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

17 лютого 2023 року ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, якою просить: 1) визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області в здійсненні перерахунку з 01.01.2018 пенсії за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до довідки Закарпатського обласного військового комісаріату від 18.07.2022року № ХР9740 з урахуванням 86% основного розміру грошового забезпечення з урахування додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії; 2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити з 01.01.2018 перерахунок призначеної ОСОБА_1 згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії за вислугу років з розрахунку 86% основного розміру грошового забезпечення з урахування додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 18.07.2022 року № ХР9740.

02 березня 2023 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду відкрито провадження по даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (без виклику) сторін.

1. Позиції сторін.

Позивач свої позовні вимоги аргументував тим, що для нарахування пенсії основний розмір її обчислювався у 86% грошового забезпечення за вислугу років військової служби -32 календарних років. Однак, на заяву від 26.01.2023 року до відповідача про надання інформації про розмір відсотків грошового забезпечення, застосованих за вислугу 32 календарних років військової служби при перерахунку пенсійного забезпечення з 01.01.2018 року, відповідач листом зазначив про те, що з 01.01.2018 року для визначення основного розміру його пенсії застосовується 70% грошового забезпечення за вислугу 32 років. Враховуючи висновок відповідача про те, що пенсія з 01.01.2018 року після звернення із заявою обчислена вірно та факт застосування при перерахуванні 70% замість 86% вважаю незаконним, тому звернувся до суду за захистом порушених прав та законних інтересів з боку суб'єкта владних повноважень.

16 березня 2023 року представником відповідача до суду подано відзив на позовну заяву. В обґрунтування якого вказано, що 26 січня 2023 року позивач звернувся до Головного управління із заявою, в якій просив повідомити його щодо здійснення перерахунку пенсії відповідно до рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2022 року у справі №260/2832/22, виходячи з розміру 86% сум грошового забезпечення. У відповідь на звернення позивача орган ПФУ листом від 14 лютого 2023 року №675-489/П-02/8- 0700/23 повідомив останнього про те, що при виконанні судового рішення у справі №260/2832/22, застосовуються чинні на час проведення перерахунку пенсії норми закону, а відтак, розмір суми складових грошового забезпечення обчислений у максимальному розмірі (70 відсотків сум грошового забезпечення), визначеного статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Помилковим є твердження позивача, що при перерахунку пенсії відповідним військовослужбовцям має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Звертають увагу суду, що окремого порядку обчислення розміру пенсії під час її перерахунку, який був би відмінним від загального, судовим рішенням не визначено, з огляду на те, що під час виконання судового рішення застосовані чинні на час проведення відповідного перерахунку законодавчі норми (зокрема, ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка встановлює максимальний відсотковий розмір пенсії на рівні 70% сум грошового забезпечення).

Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

2. Обставини, встановлені судом.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років з 05 травня 1991 року, яка була обчислена під час призначення у розмірі 75% від грошового забезпечення.

З 01 січня 2003 року позивачу здійснено перерахунок пенсії з врахуванням 86 % грошового забезпечення.

На виконання вимогпостанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018року та на підставі довідки Закарпатського ОВК від 30 березня 2018 року № ХР9740 відповідачем було здійснено перерахунок та виплату пенсії позивачу виходячи з розміру 70% відповідних сум грошового забезпечення з 01 січня 2018 року.

17 жовтня 2022 року рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду по справі № 260/2832/22, яке набрало законної сили 16 листопада 2022 року, зобов'язано Головне Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату з 01.04.2019 основного розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки №ХР9740 від 18.07.2022, виданої Закарпатським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, про грошове забезпечення станом на 05.03.2019, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", положень постанови КМУ від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії та з урахуванням проведених виплат.

23 грудня 2022 року ОСОБА_1 , у відповідності до рішення № 260/2832/22, здійснено перерахунок пенсії з 01 квітня 2019 року на підставі довідки №ХР9740 від 18.07.2022, виданої Закарпатським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки та з розміру 70% відповідних сум грошового забезпечення.

27 січня 2023 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою, в якій просить на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду по справі № 260/2832/22 від 17 жовтня 2023 року прийняти рішення про перерахунок пенсійного забезпечення з 01 січня 2018 року, виходячи з розміру 86 % грошового забезпечення, згідно оновленої довідки № ХР9740,складеної Закарпатським ОВК з урахуванням проведених виплат, (а.с. 3).

14 лютого 2023 року Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області повідомило позивача на заяву від 26 січня 2023 року, що на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 17.10.2022 року по справі № 260/2832/22, Головне управління здійснило перерахунок з 01.04.2019 року основного розміру пенсії на підставі довідки №ХР9740 від 18.07.2022 року, виданої Закарпатським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, із урахуванням раніше виплачених сум. З огляду на вищезазначене, при виконанні судового рішення у справі у 260/2832/22 застосовуються чинні на час проведення перерахунку пенсії норми Закону, а відтак, розмір суми складових грошового забезпечення обчислений у максимальному розмірі, визначеного статтею 13 Закону. Крім того, рішення Закарпатського окружного адміністративного суду у справі №260/2832/22 не містить зобов'язань для Головного управління щодо здійснення перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки із розрахунку 86 % грошового забезпечення. Враховуючи вищевикладене, підстави для обчислення пенсії у розмірі 86 % сум грошового забезпечення відсутні, (а.с. 4).

Вважаючи дії протиправними, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

3. Мотиви суду та норми права, застосовані судом.

В силу приписів статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років з 05 травня 1991 року, яка була обчислена під час призначення у розмірі 75% від грошового забезпечення.

09 квітня 1992 року прийнято спеціальний закон, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі - Закон України від №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).

Приписами статті 13 Закону № 2262-XII (в редакції, чинній на момент прийняття закону) було передбачено, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або через хворобу - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;

б) особам офіцерського складу, особам середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - 1 процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);

в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 і 4 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 75 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 1, - 85 процентів, до категорії 2 - 80 процентів.

З 01 січня 2003 року позивачу здійснено перерахунок пенсії з врахуванням 86 % грошового забезпечення.

Пунктом 23 розділу II Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VII, внесено зміни у частину другу статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно яких цифри "80" замінено цифрами "70". Згідно з пунктом 2 розділу IV Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" пункт 23 розділу II вказаного Закону набрав чинності з 1 травня 2014 року. Таким чином, обмеження максимального розміру пенсії на рівні 70 % застосовуються до пенсій, які призначаються з 1 травня 2014 року.

Важливо розуміти, що статтею 13 Закону № 2262-XII застосовується при призначенні пенсій. Натомість перерахунок пенсій врегульовано статтею 63 Закону № 2262-XII.

Перерахунок призначених відповідно до цьогоЗаконупенсій визначений статтею 63, відповідно до якої Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону (редакція, чинна на час проведення перерахунку пенсії).

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку ( 45-2008-п ), встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45,затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно доЗакону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, згідно з пунктами 2 та 3 якого (редакція, чинна на момент перерахунку пенсії позивача), на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, Держтехногенбезпеки (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Відповідно до пункту 4 цього Порядку, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Пунктом 5 згаданого Порядку визначено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) звання

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» встановлено, зокрема, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення (пункт 2 постанови). Також цією постановою установлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схема тарифних розрядів за основними типовими посадами, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями.

У подальшому Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», пунктом 1 якої постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Таким чином, відсотковий розмір при призначенні пенсії визначається статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на момент призначення пенсії, а розміри складових пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України.

Як слідує із наведених норм, такі складові пенсії, як і їх розміри, не є сталими і регулюються постановами Кабінету Міністрів України.

Разом з тим відсоткове співвідношення, встановлене статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії.

Позивачу пенсія була призначена з 05 травня 1991 року, її розмір складав 75 % відповідних сум грошового забезпечення. З 01 січня 2003 року позивачу здійснено перерахунок пенсії з врахуванням 86 % грошового забезпечення.

Так, на момент виникнення спірних правовідносин було встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення.

Разом з тим застосування цього показника до перерахунку пенсії відповідача є протиправним, як тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.

Отже, порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульований нормами статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка змін не зазнавала, а також нормами постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 та від 21 лютого 2018 року № 103, тому застосування статті 13 цього Закону, яка регулює призначення пенсій, є протиправним, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 16 жовтня 2019 року у зразковій справі № 240/5401/18 (Провадження № 11-198заі19).

Відповідно до частини п'ятої статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

З урахуванням встановлених обставин справи суд, дійшов висновку, що відповідач при проведенні перерахунку суми пенсії позивача протиправно застосував до зміненого (збільшеного) розміру грошового забезпечення коефіцієнт 70% замість 86%.

Щодо здійснення перерахунку з 01 січня 2018 року відповідно до довідки Закарпатського обласного військового комісаріату від 18.07.2022 року №ХР9740 з урахуванням 86% основного розміру грошового забезпечення з урахування додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії; судом встановлено наступне.

На виконання вимогпостанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018року та на підставі довідки Закарпатського ОВК від 30 березня 2018 року № ХР9740 відповідачем було здійснено перерахунок та виплату пенсії позивачу виходячи з розміру 70% відповідних сум грошового забезпечення з 01 січня 2018 року.

17 жовтня 2022 року рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду по справі № 260/2832/22, яке набрало законної сили 16 листопада 2022 року, зобов'язано Головне Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату з 01.04.2019 основного розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки №ХР9740 від 18.07.2022 виданої Закарпатським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, про грошове забезпечення станом на 05.03.2019, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», положень постанови КМУ від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії та з урахуванням проведених виплат.

23 грудня 2022 року ОСОБА_1 , у відповідності до рішення № 260/2832/22, здійснено перерахунок пенсії з 01 квітня 2019 року на підставі довідки №ХР9740 від 18.07.2022, виданої Закарпатським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки та з розміру 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Враховуючи вищенаведене та протиправність дій відповідача щодо зменшення відсоткового розміру пенсії позивача, суд вважає за необхідне зобов'язати ГУ ПФУ в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у розмірі 86 відсотків відповідних сум грошового забезпечення з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 30 березня 2018 року № ХР9740 та з 01 квітня 2019 року на підставі довідки Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № ХР9740 від 18 липня 2022 року, з урахуванням проведених виплат.

Відповідно до статті 77 частини 1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.

Відповідно до частини третьоїстатті 139 КАС Українипри частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Позивач при поданні адміністративного позову сплатив судовий збір у розмірі 1073,60 грн., що підтверджується квитанцією від 16 лютого 2023 року № 54, (а.с. 8).

Таким чином, вказана сума судових витрат підлягає стягненню на користь позивача пропорційно до розміру задоволених позовних вимог .

Керуючись статтями 9, 14, 90, 139, 229, 242-246, 255 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо зменшення основного розміру призначеної пенсії з 86% до 70% сум грошового забезпечення з 01 січня 2018 року.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у розмірі 86 відсотків відповідних сум грошового забезпечення з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року на підставі довідки Закарпатського обласного військового комісаріату від 30 березня 2018 року № ХР9740 та з 01 квітня 2019 року на підставі довідки Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № ХР9740 від 18 липня 2022 року, з урахуванням проведених виплат.

4. В решті позовних вимог - відмовити.

5. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) судові витрати у розмірі 536,80 грн. (п'ятсот тридцять шість гривень, 80 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 29 березня 2023 року.

СуддяТ.В.Скраль