Справа № 127/50/23
Провадження № 3/127/27/23
30.03.2023м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі головуючого судді Бернади Є.В., розглянувши матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбаченої частиною третьою статті 471 Митного кодексу України,
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшов протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною третьою статті 471 Митного кодексу України (далі - МК).
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення 01.11.2022 о 13.45 год. ОСОБА_1 не заявила за встановленою формою про наявність у неї товару, а саме 60 таблеток лікарського засобу «ONE, TWO,THREE», які в своєму складі містять діючу речовину - прекурсор «Псевдоефедрин» по 30 мг в кожній, країна виробник Єгипет, переміщення яких через митний кордон обмежено законодавством України.
Представник Вінницької митниці в судовому засіданні просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції статті.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, разом з тим на адресу суду надійшло її клопотання про направлення справи на доопрацювання у зв'язку з відсутністю в наданих суду матеріалах усіх необхідних доказів.
Заслухавши думку представника митниці, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до такого висновку.
Зі змісту частини третьої статті 471 МК випливає, що адміністративна відповідальність настає за недекларування товарів (крім валютних цінностей), що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та які переміщуються громадянами.
При цьому відповідно до примітки до статті 471 МК недекларуванням у цій статті вважається незаявлення громадянином за встановленою формою точних та достовірних відомостей, перелік яких визначений цим Кодексом, про товари, які переміщуються (пересилаються) таким громадянином через митний кордон України (у тому числі при проходженні (проїзді) ним каналом, позначеним символами зеленого кольору ("зелений коридор").
До протоколу про адміністративне правопорушення, як слушно зазначає у своєму клопотанні ОСОБА_1 , надані копія митної декларації ОСОБА_1 (далі - Декларація), копія акта проведення огляду товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу (далі - Акт), копія паспорта ОСОБА_1 та копія паспорта ОСОБА_2 . Також до протоколу про адміністративне правопорушення надана доповідна записка про виявлення порушення митних правил (далі - Записка). Разом з тим, з Акту випливає, що під час зазначеного огляду було проведене фотографування. При цьому суд вважає слушними зауваження ОСОБА_1 в частині того, що суду не надані належним чином завірені копії документів, які свідчать про здійснення вилучення лікарських препаратів.
Відповідно до частини першої статті 489 МК посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з частиною першою статті 495 МК доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: 1) протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; 2) поясненнями свідків; 3) поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; 4) висновком експерта; 5) іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Частиною першою статті 527 МК регламентовано, що у справі про порушення митних правил митний орган або суд (суддя), що розглядає справу, виносить одну з таких постанов: 1) про проведення додаткової перевірки; 2) про накладення адміністративного стягнення; 3) про закриття провадження у справі. При цьому, частиною другою вказаної статті визначено, що у постанові про проведення додаткової перевірки зазначаються конкретні суб'єкти, завдання та строки перевірки. Ці дії не повинні порушувати права громадянина, шкодити господарській діяльності юридичної особи.
З огляду на викладене, враховуючи, що матеріали справи не містять належним чином завірених копій документів, що свідчать про здійснення вилучення лікарських препаратів, суд вважає за доцільне матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбаченої частиною третьою статті 471 МК направити до Вінницької митниці для проведення додаткової перевірки для надання зазначених доказів.
Керуючись статтями 526, 527 МК, суд
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбаченої частиною шостою статті 481 Митного кодексу України - повернути до Вінницької митниці для проведення додаткової перевірки щодо надання завірених копій документів, що свідчать про здійснення вилучення лікарських препаратів у ОСОБА_1 .
Встановити строк для проведення додаткової перевірки - один місяць.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя: