Справа №293/385/23
Провадження № 1-в/293/17/2023
29 березня 2023 рокусмт Черняхів
Черняхівський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участі: секретаря судового засідання ОСОБА_2
представника відділу поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області - ОСОБА_3
особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні взалі суду в смт Черняхів подання т.в.о. начальника відділу поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Селянщина, громадянина України, освіта неповна середня, неодруженого, не працюючого, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимий:
- 18.06.2002 Черняхівським районним судом Житомирської області за ч.1 ст. 185 КК України, ст. 75 КК України до 1 року позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік;
- 23.12.2003 Черняхівським районним судом Житомирської області за ч.3 ст. 185, ч. 1 ст. 71 КК України, до 3 років 1 місяця позбавлення волі;
- 15.12.2009 Черняхівським районним судом Житомирської області за ч.3 ст. 185, ч.1 ст.304, ст. 70 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі;
- 13.03.2018 апеляційним судом Житомирської області за ч.2 ст.15, ч.3 ст. 185, ч.1 ст.71 КК України до 4 років позбавлення волі
20.03.2023 т.в.о начальника відділу поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області звернувся до Черняхівського районного суду Житомирської області з поданням про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду терміном на 1 рік, згідно якого просить встановити ОСОБА_4 наступні обмеження:
- заборонити вихід з будинку по місцю постійного проживання в період часу з 22-00 години до 6-00 години наступної доби;
- заборонити відвідування ресторанів, кафе, барів, магазинів, відділів у магазинах, які здійснюють торгівлю спиртними напоями, з метою їх придбання;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу органів поліції;
- зобов'язати явкою в органи поліції для реєстрації кожну 1, 2, 3, 4 суботи місяця.
Подання мотивовано тим, що раніше судимий ОСОБА_4 після відбуття покарання на шлях виправлення не став та систематично порушує громадський порядок, внаслідок чого тричі був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 175-1 , ст.176 КУпАП. ОСОБА_4 попереджався про те, що в разі вчинення ним повторних правопорушень чи інших діянь, що порушують громадський порядок, відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
З наведених підстав т.в.о. начальника відділу поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області керуючись нормами п."в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" просить суд встановити стосовно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Представник відділу поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області в судовому засіданні подання підтримав у повному обсязі з підстав, вказаних у поданні.
В судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечив проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_4 та представника відділу поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області, дійшов наступного висновку.
Відповідно до Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" (надалі також - Закон) визначено умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки.
Так адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції (ст. 1 Закону).
Згідно зі ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Приписами п. "в" ст. 3 даного Закону визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Підставами для встановлення адміністративного нагляду згідно п. "в" ст. 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" є зокрема матеріали органів внутрішніх справ щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Відповідно до п. 6 постанови пленуму Верховного суду України від 28.03.1986 №3 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду", зазначено, що перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. "в" ст. 3 Закону, належить перевірити дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.
При цьому, слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку.
Матеріали справи свідчать про те, що згідно п. "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ОСОБА_4 є особою, відносно якої може бути встановлено адміністративний нагляд.
Згідно ч. 4 ст. 166 Кримінально-виконавчого кодексу України систематичним вчиненням правопорушень вважається вчинення трьох і більше правопорушень, за які особу було притягнуто до адміністративної відповідальності.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 неодноразово засуджений. Зокрема ухвалою апеляційного суду Житомирської області від 13.03.2018 ОСОБА_4 засуджено за ч.2 ст.15, ч.3 ст. 185, ч.1 ст.71 КК України до позбавлення волі на строк 4 роки.
19.06.2020 ОСОБА_4 звільнений з місць позбавлення волі умовно-достроково.
Після звільнення з місць позбавлення волі, ОСОБА_4 незважаючи на попередження працівників поліції, систематично порушував громадський порядок, за що 23.02.2023 притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 176 КУпАП з накладенням стягнення у виді штрафу в розмірі 51,00грн, 01.03.2023 притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 176 КУпАП з накладенням стягнення у виді штрафу в розмірі 51,00грн, 07.03.2023 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 175-1 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу у розмірі 170,00 грн.
ОСОБА_4 двічі попереджався про недопущення вчинення подібних дій та можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду у разі продовження антигромадського способу життя.
Враховуючи те, що ОСОБА_4 є особою визначеною п. "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", схильний до вчинення адміністративних правопорушень, раніше судимий за вчинення умисних злочинів, з метою посилення контролю за його поведінкою та способом життя, суд дійшов висновку що подання про встановлення адміністративного нагляду підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд
1. Подання т.в.о. начальника відділу поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області про встановлення адміністративного нагляду задовольнити.
2. Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
3. Встановити ОСОБА_4 наступні обмеження:
- заборонити вихід з будинку по місцю постійного проживання в період часу з 22-00 години до 6-00 години наступного дня;
- заборонити відвідування ресторанів, кафе, барів, магазинів, відділів у магазинах, які здійснюють торгівлю спиртними напоями, з метою їх придбання;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу органів поліції;
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію в органи поліції для реєстрації кожної суботи місяця
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області протягом 7 діб з моменту її оголошення.
Суддя Людмила ЛОСЬ