Справа № 305/587/23
Номер провадження № 3/305/369/23
28.03.2023. Cуддя Рахівського районного суду Закарпатської області Марусяк М.О, розглянувши матеріали, які надійшли від Рахівського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, одруженого, непрацюючого, військовозобов'язаного,
за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Рахівського районного суду Закарпатської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складений старшим інспектором СРПП Рахівського РВП Головного управління національної поліції в Закарпатській області Сівачуком В.В.
Розглянувши протокол, вивчивши додані до нього матеріали, вважаю за необхідне повернути такі до Рахівського РВПГУНП в Закарпатській області для належного (додаткового) оформлення, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Протокол про здійснення адміністративного правопорушення є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення та відповідно має містити усі відомості, що стосуються правопорушення. Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги.
Вивченням протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №045427 від 11.02.2023, складеного стосовно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП встановлено, що такий не відповідає вимогам ст.256 КУпАП.
Зокрема, статтею 124 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
З наведеного випливає, що адміністративна відповідальность за ст.124 КУпАП настає за умови порушення водієм Правил дорожнього руху України, однак, у протоколі не вказано пункт Правил дорожнього руху, який було порушено ОСОБА_1 .
Крім того, через вкрай поганий почерк особи, яка склала протокол, неможливо встановити місце проживання ОСОБА_1 та в повній мірі суть правопорушення.
Ці суперечності не являється можливим усунути в судовому засіданні при розгляді матеріалів адміністративної справи.
Враховуючи, що особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, недотрималася вимог закону, що позбавляє суддю всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності із законом, тому матеріали підлягають поверненню до належного (додаткового) оформлення.
Керуючись ст.ст.245, 251, 256, 257, 278, 280 КУпАП, -
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до до Рахівського районного віддулу поліції Головного управління національної поліції в Закарпатській області.
Постанова, в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя Рахівського районного суду: М.О. Марусяк