Справа № 147/267/23
Провадження № 3/147/152/23
28 березня 2023 року смт Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 183-1 КУпАП
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №19 від 22.02.2023, ОСОБА_1 не сплатила аліменти на утримання доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання в сумі 12500 грн.
ОСОБА_1 роз'яснено права передбачені ст. 268 КУпАП та зміст ст. 63 Конституції України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що заборгованість зі сплати аліментів утворилася у зв'язку з тим, що аліменти він не сплачував так як на розгляді суду перебуває позов про оспорення батьківства дитини. Також просить долучити до матеріалів справи розрахунок заборгованості зі сплати аліментів станом на 27.03.2023, з якого вбачається, що у березні 2023 року він на погашення заборгованості зі сплати аліментів оплатив 6999,90 грн. та сукупний розмір заборгованості з моменту відкриття виконавчого провадження становить 8000,10 грн.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 183-1 КУпАП виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з ч.1 ст. 183-1 КУпАП відповідальність настає у випадку несплати аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
При цьому, як прямо передбачено законом, при обрахуванні сукупного розміру заборгованості, який повинен перевищувати суму відповідних платежів за шість місяців, за основу береться день пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, а не день з якого починається виплата аліментів, відповідно до виконавчого листа, виданого на підставі рішення суду, яке набрало законної сили.
Як вбачається з матеріалів справи згідно з виконавчим листом, виданим Тростянецьким районним судом Вінницької області 12 липня 2019 року у справі №147/1241/18, стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 на утримання доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , аліменти в твердій грошовій сумі у розмірі 1500 грн. щомісячно починаючи з 01.11.2018 і до досягнення нею повноліття /а.с.2/.
Відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження 23 липня 2019 року відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа №147/1241/18 виданого 12.07.2019 Тростянецьким районним судом Вінницької області /а.с.2 на звороті/;
Згідно з розрахунком заборгованості по сплаті аліментів ОСОБА_1 сума заборгованості зі сплати аліментів з моменту відкриття виконавчого провадження станом на січень 2023 року становить 12500 грн. /а.с.3/.
Як вбачається з представленого розрахунку заборгованості зі сплати аліментів боржником ОСОБА_1 станом на 27.03.2023 сукупний розмір заборгованості з моменту відкриття виконавчого провадження становить 8000,10 грн., оскільки у березні 2023 року ОСОБА_1 на погашення заборгованості зі сплати аліментів оплатив 6999,90 грн. /а.с.12/
Оскільки на час розгляду справи ОСОБА_1 частково погашена заборгованість зі сплати аліментів на утримання дитини й сукупний розмір заборгованості не перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, провадження у справі слід закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 183-1 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в звязку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене провадження у справі слід закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 183-1 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 221, 247, 283, 284 КУпАП, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 183-1 КУпАП закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з часу її винесення через Тростянецький районний суд Вінницької області.
Суддя А.М. Мудрак