Справа №522/3048/23
Провадження №3/522/2942/23
28 березня 2023 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Єршова Л.С., розглянувши матеріали, направлені з Полку управління патрульної поліції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який не працює, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до наданих суду адміністративних матеріалів, 07.02.2023 року о 15 годині 45 хвилин, ОСОБА_1 керував транспортним засобом Renault Logan, державний номер НОМЕР_1 , в м. Одесі площа Привокзальна №2, відносно якого встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами постановою заступника начальника Відділу Арбузинського відділу державної виконавчої служби у м. Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 04.10.2021 року (ВП №49410137).
За цим фактом співробітниками патрульної поліції стосовно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №427703 від 07.02.2023 року за ч.3 ст.126 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання з'явився, вину в скоєнні адміністративного правопорушення за ч.3 ст.126 КУпАП не визнав в повному обсязі, надав суду постанову Першого Суворовського відділу державної виконавчої служби у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про скасування тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортним засобами від 15.03.2023 року.
Перевіривши матеріали додані до протоколу про адміністративне правопорушення, суддя приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП виходячи з наступного.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, відносно ОСОБА_1 07 лютого 2023 року складено протокол про адміністративне правопорушення за те, що 07.02.2023 року о 15 годині 45 хвилин, ОСОБА_1 керував транспортним засобом Renault Logan, державний номер НОМЕР_1 , в м. Одесі площа Привокзальна №2, відносно якого встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами постановою заступника начальника Відділу Арбузинського відділу державної виконавчої служби у м. Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 04.10.2021 року. На підтвердження вказаної обставини органом поліції додано до протоколу копію постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, при цьому відомостей щодо того, що вказана копія постанови була направлена та вручена сторонам виконавчого провадження, у тому числі особі, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять.
Також матеріали справи про адміністративне правопорушення, окрім протоколу про адміністративне правопорушення та постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортним засобом, не містять доказів на підтвердження того, що водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Renault Logan, державний номер НОМЕР_1 , в м. Одесі площа Привокзальна №2.
Таким чином, суддя враховує і те, що за своїм змістом диспозиція ч.3 ст.126 КУпАП є бланкетною, тобто не називаючи конкретних ознак правопорушення, відсилає для встановлення змісту ознак правопорушення до інших нормативних актів, то при складанні протоколу в ньому необхідно зазначати, які саме дії або бездіяльність особи спричинили вчинення адміністративного правопорушення, а також, яку саме норму нормативного акта було порушено і за порушення якої настає відповідальність за вказаною статтею.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №427703 від 07.02.2023 року щодо ОСОБА_1 вказані вимоги працівниками поліції не були дотримані. Так, з протоколу вбачається, що він не містить вказівки на норму Правил дорожнього руху України чи будь-якого іншого нормативно-правового акта.
Вказані недоліки протоколу про адміністративне правопорушення є суттєвими, що призвели до того, що з вказаного протоколу неможливо встановити обставини, які підлягають доведенню під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, а тому суд не бере до уваги протокол про адміністративне правопорушення, як доказ.
Крім того, в матеріалах справи міститься постанова Першого Суворовського відділу державної виконавчої служби у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про скасування тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортним засобами від 15.03.2023 року.
Частиною 2 статті 61 Конституції України передбачено, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Відповідного до вимог ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого дотримання законності.
Особа, яка скоїла правопорушення, відповідно до вимог ч.1 ст.8 КУпАП підлягає відповідальності на підставі закону, діючого в час і по місцю здійснення правопорушення.
Відповідно до вимог ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.
Тільки за наявністю складу адміністративного правопорушення особа, яка його вчинила може бути притягнута до адміністративної відповідальності.
На підставі викладеного вище, суд вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ч.3 ст.126, ст.221, п.1 ч.1 ст.247, ст.ст. 252, 280, 283, п.3 ч.1 ст.284 КУпАП, -
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду.
Суддя Л.С. Єршова